Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    RT Se7en Lite.
    A това какво е?
    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Пазете си XP-тата.
    A има ли начин да се пусне ХР-то на някои от новите лаптопи с Intel Core i5/i7?
    Последно редактирано от ivied; 11-08-15, 17:13.

    Коментар


    • #17
      От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      A това какво е?


      A има ли начин да се пусне ХР-то на някои от новите лаптопи с Intel Core i5/i7?
      Проблема не са процесорите, а дъната. По-принцип не е невъзможно, стига да намериш дъно което хем да бачка с I5/I7, хем да поддържа XP. После остава да намериш работещи драйвъри за XP, за всичко набучено по дъното...

      Относно въпроса ти за RT Se7en Lite:
      Софтуера позволява да правиш със 7-цата почти всичко което си поискаш (най-общо казано) - да го оптимизираш според нуждите си. Не е "играчка" за "прости юзъри"...
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-08-15, 17:30.

      Коментар


      • #18
        От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        MS така или иначе ще имат достъп до каквото им потрябва, когато им потрябва.

        https://www.microsoft.com/en-us/priv...t/default.aspx
        Да, събират данни, но имаш възможност да спреш Уиндоус да ти се рови в личните неща. Отиваш в Privacy настройките и слагаш "не" на повечето, включително да деактивираш Кортана, в уиндоуския браузер деактивираш опцията за персонализирани реклами, също може да ползваш акаунт само за този компютър вместо общия майкрософски акаунт и да не си синхронизираш данните между отделните устройства.

        Коментар


        • #19
          От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Отиваш в Privacy настройките и слагаш "не" ...
          Това пробвал ли си го?

          Коментар


          • #20
            От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Да, събират данни, но имаш възможност да спреш Уиндоус да ти се рови в личните неща. Отиваш в Privacy настройките и слагаш "не" на повечето, включително да деактивираш Кортана, в уиндоуския браузер деактивираш опцията за персонализирани реклами, също може да ползваш акаунт само за този компютър вместо общия майкрософски акаунт и да не си синхронизираш данните между отделните устройства.
            Пробвай нещо по-елементарно - спри си ъпдейтите.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Пазете си XP-тата.
              Е, тук няма как да не се съглася!

              Слушайте го тоя човек, за да не видите....



              Определено съм съгласен с Ясен - ако нещо не ти налага да скочиш в трапа, недей.
              ХР-то досега не ми е наложило такива съобразявания.

              10 - не!!!!

              Коментар


              • #22
                От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                От снощи съм с 10-ката. Ъпдейтнах един лаптоп, който ползваме в къщи за елементарни неща и забавление. С изключение на омазването на драйвърите на звука, които се наложи да оправям ръчно (излязох късметлия, че намерих нещо което да работи), всичко на този етап е ОК. Машината стана осезаемо по-бърза при зареждането на различни програми. До тук съм (да кажем) приятно изненадан. Да видим дали и за колко време ще се самоомаже...?!!
                имаш ли наблюдения относно fps в wot спрямо 7 цата
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #23
                  От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  имаш ли наблюдения относно fps в wot спрямо 7 цата
                  Още не съм я палил играта - нямам време. Като играя, ще пиша подробно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: WIN 10 - първи впечатления

                    От днес - ъпдейт KB3081424 на машини в домейн вкарва машината в безкраен цикъл на рестартиране. При някои помагало да се изтрият от регистъра всякакви спомени от вече изтрити потребители.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: WIN 10 - първи впечатления

                      На лаптоп НР - перфектна инсталация,всичко работи както трябва и няма проблем.
                      На сглобяван декстоп,след W10 трябваше рчъно да се изнсталират драйвери за видекартата,Palit Nvidia, на принтера,древен Xerox, както и на аудиото SB XFi.
                      Впечатления - работи по бързо,засега по стабилно,удобен ми е,допада ми не 3d интерфейса.
                      Относно краденето на информация - нищо ново от пускането на Ешелон...Всички крадат и продават на правителства,3ти лица и производители и разпространители.
                      Интересува ме да мога да си върша работата на компютъра и да не се филмирам.
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        От днес - ъпдейт KB3081424 на машини в домейн вкарва машината в безкраен цикъл на рестартиране.
                        Затова си купете Surface 3 Pro. Според MS таблета е толкова бърз, че може да изкара безкраен цикъл само за 10 минути

                        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                        Аз съм оптимист. При проблем Windows 10 вместо да изкарва BSOD (сините екрани), ще пее и танцува.
                        Оптимизмът ти се оправдава
                        Последно редактирано от silverfox; 11-08-15, 20:38.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Е, тук няма как да не се съглася!

                          Слушайте го тоя човек, за да не видите....



                          Определено съм съгласен с Ясен - ако нещо не ти налага да скочиш в трапа, недей.
                          ХР-то досега не ми е наложило такива съобразявания.

                          10 - не!!!!
                          Подкрепям с две ръце.
                          От други форуми -ъпдейта не може да се изключва

                          Коментар


                          • #28
                            От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            От други форуми -ъпдейта не може да се изключва
                            Има функция "defer upgrades". Това не е ли същото?

                            Коментар


                            • #29
                              От: WIN 10 - първи впечатления

                              Ако тези вземат, че на края изкарат наистина читава ОС и анонсираните екстри наистина сработят, точно през оная работа ще ми е, че ще са поредните които, ще събират личната ми информация и ще разполагат с нея както сметнат за добре! Ако се окаже, че 10-ката е поредния приемливо куц кон и цената която плащам (достъпа до личните ми данни и кореспонденция) ми се строи неприемлива - алтернативи не е като да няма...

                              Коментар


                              • #30
                                От: WIN 10 - първи впечатления

                                Току що ъпгрейднах лаптопа. Засега всичко е ок, никакви проблеми. Но това засега де, само от 2 часа съм с десятката.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X