Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ или бензин?

    Има ли някакъв проблем, ако двигателя работи само на газ ???

  • #2
    От: Газ или бензин?

    Поне 10% от суммарния пробег препоръчват да е на бензин - иначе дюзите си заминават.... За колата от "подписа" говорим, нали?
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Газ или бензин?

      Тя от фабриката как е изкарана?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Газ или бензин?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Тя от фабриката как е изкарана?
        Точно в този форум това е изключително слаб аргумент......
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Газ или бензин?

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Тя от фабриката как е изкарана?
          Този аргумент би имал стойност, ако сме сигурни, че хората в развойната дейност са обмисляли двата варианта и поради някакви съществени минуси на алтернативното гориво, са се отказали да го реализират. Което не е така.
          Нямам представа с какво е различен конкретния модел от подписа от други бензинови двигатели, аз проблеми с дюзи при газифициране не съм имал за никой от автомобилите с такова гориво, които съм карал, при пробег доста над 100к км. при поне два от тях.

          Коментар


          • #6
            От: Газ или бензин?

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Този аргумент би имал стойност, ако сме сигурни, че хората в развойната дейност са обмисляли двата варианта и поради някакви съществени минуси на алтернативното гориво, са се отказали да го реализират. Което не е така.
            ....
            Никой не им пречи да са мислили. Както са го измислили за Great Wal. Но и тях ги избутват от фабриката на бензин.
            Последно редактирано от veskov; 08-08-15, 22:28. Причина: гр.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Газ или бензин?

              Паджеро 3000 V6 150кс 1992набор. обикновена газова Имам проблем с електрониката, за капак и дебитомера сдаде багажа след което го изключих. След наколко часа настройка, на принцип "проба грешка" тръгна така както никога не е вървял Няма шанс да го обърна на бензин!

              Коментар


              • #8
                От: Газ или бензин?

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Поне 10% от суммарния пробег препоръчват да е на бензин - иначе дюзите си заминават.... За колата от "подписа" говорим, нали?
                Ако караш само на газ дюзите за бензин не те бъркат. Само трябва да измислиш как да палищ зимата. Имам возило дето от 50 000км не е помирисвало бензин. Нищо му няма и си върви идеално .

                Коментар


                • #9
                  От: Газ или бензин?

                  Има и тема някъде в газовите, до -7 някъде се пали безпроблемно на газ. При по-ниски температури вече трябва да ползваш някакви шашкании - подгряване ли, поливане ли, нещо такова. Иначе няма никакви проблеми, ако не те интересува карането на бензин. Когато ти свърши газта примерно...)))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ или бензин?

                    Аз пък съм имал 5 автомобила на газ от моноинжекции до пълни инжекции и със всичките е имало проблеми с бензиновите дюзи след 20-30000 км на газ, като винаги е палено на бензин.
                    Ако искаш да ти работи и бензиновата система трябва да изгаряш по резервоар месечно бензин с добавка за почистване или да сваляш дюзи през няколко месеца за чистене.
                    Това всеки малко по кадърен автомонтьор го знае.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-08-15, 06:20.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ или бензин?

                      Ако не те бърка и без това умрялата бензинова система, работата само на газ за повечето двигатели е по-добра отколкото да запалваш на бензин.

                      Лично аз досега не съм доживял в България температури при които да не мога да запаля на газ.

                      И да, изпарителят се износва малко по-бързо. Ама пък двигателят малко по-бавно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ или бензин?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Аз пък съм имал 5 автомобила на газ от моноинжекции до пълни инжекции и със всичките е имало проблеми с бензиновите дюзи след 20-30000 км на газ, като винаги е палено на бензин.
                        Ако искаш да ти работи и бензиновата система трябва да изгаряш по резервоар месечно бензин с добавка за почистване или да сваляш дюзи през няколко месеца за чистене.
                        Това всеки малко по кадърен автомонтьор го знае.
                        Можеш ли да споделиш моделите?
                        Аз съм карал 5 автомобила с пълна инжекция (4 Мерцедес и 1 Алфа 156) и един с моно инжекция (Сеат) и на никой от тях не съм свалил или сменил нито една дюза. Не съм използвал никога никакви добавки, а бензин съм горил колкото да запаля. Лятото - 30".
                        С три от мерцедесите съм минал повече от 100к км всеки. Алфата мина при мен ок. 60к, виждам я още от време на време след като я продадох, ще взема да питам дали има проблеми с дюзите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ или бензин?

                          Кадет 1.4NZ, Кадет 1.6CЕ, Астра Х14ХE, Вектра Х18ХE и това от подписа.
                          Аз съм перфекционист И винаги съм поддържал бензиновата система работеща за да използвам допълнителната автономия.
                          Винаги съм карал пълно празно на газ за засичане на разход.
                          При най малкото усещане за проблем на бензин съм чистил дюзите най вече с добавки И каране на бензин.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ или бензин?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Ако искаш да ти работи и бензиновата система трябва да изгаряш по резервоар месечно бензин с добавка за почистване или да сваляш дюзи през няколко месеца за чистене.
                            Това всеки малко по кадърен автомонтьор го знае.
                            Ами моя резервоар е 70л. и ако трябва всеки месец да изгарям толкова бензин, аз почти не трябва да карам на газ тогава...
                            Ще имам мнооого запазена газова уредба.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ или бензин?

                              Аз пък на бензин не карам въобще, освен ако газта не свърши. А тя не свършва често защото внимавам и съм скръндза. Един и същи бензин си го плискам по пътищата по година и повече. Паля винаги на газ.

                              Ми няма проблеми с дюзи и карбуратори. Като цъкна бензин - върви на бензин.

                              А, да и в бензина не сипвам никога "добавки" и други боклуци. Няма как да стане по-чист като му добавям разни неща.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X