Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ или бензин?

    2 коли съм имал купени с проблеми с бензина, едната я имам още и и възстанових работата на бензин напълно. Основните проблеми(според мен) с работата на бензин идват от резервоара, тъй като се поддържа много ниско ниво се събира конденз и ръжда. Ако се поддържа ниво в резервоара над 1/3 и се кара от време на време на бензин не би трябвало да има проблеми много години и хиляди километри. Масово като се кара на газ се поддържа ниво колкото да има нещо в резервоара и от там тръгват проблемите. Сегашните ни коли са с ГИ и палят на бензин, предишната се караше на бензин като свърши газта до бензиностанцията за зареждане на газ, но умишлено се оставяше да свърши за да се покара и на бензин.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Газ или бензин?

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Ако караш само на газ дюзите за бензин не те бъркат. Само трябва да измислиш как да палищ зимата. Имам возило дето от 50 000км не е помирисвало бензин. Нищо му няма и си върви идеално .
      И аз съм така,карам предимно на газ,помпата не ми върти бензиновият кръг,а е и външна и на всичкото отгоре е в моторният отсек,както препоръчват много майстори и никога не съм имал проблем с дюзи и каквото и да било по бензин системата!От време навреме карам по една седмица бензин и това е,зимата само при много големи студове ,но съм я пробвал,пали и на газ!Фронтера ДБ 2.4 бензин!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Газ или бензин?

        Разбира се че след ползване на добавка за почистване най малкото се сменя горивния филтър а най добре е да се почисти резервоара.
        И наистина за много хора невървенето както преди на бензин дори не им прави впечетление, но на мен ми прави и аз искам да си върви както нова.
        Това между другото е една от причините да недолюбвам газовите уредби както преди.
        Много занимавки за да работи автомобила нормално.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Газ или бензин?

          При мене рaзликaтa гaз-бензин е слaбо доловимa без много бaзикни и едно почиствaне в годинaтa нa филтърa нa изпaрителя ,обикновен BRC нa 2.4Фронтерa и зaдължителното периодично проверявaне зa течове ,щото нa сервизи не вярвaм.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Газ или бензин?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Разбира се че след ползване на добавка за почистване най малкото се сменя горивния филтър а най добре е да се почисти резервоара.
            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            И наистина за много хора невървенето както преди на бензин дори не им прави впечетление, но на мен ми прави и аз искам да си върви както нова.
            Това между другото е една от причините да недолюбвам газовите уредби както преди.
            Много занимавки за да работи автомобила нормално.
            Не са ли прекалени финансите?
            п.п. а и след 20-30 000 проблем с дюзите?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Газ или бензин?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Не са ли прекалени финансите?
              п.п. а и след 20-30 000 проблем с дюзите?
              Цифрите са ориентировъчни.

              А невървенето на бензин всеки си го усеща сам - И за някой дето чака да спре да пали на бензин е едно, а някой дето иска да има същата мощност както преди е друго.

              Пример ЛР от подписа в момента си работи добре на бензин има си мощност както преди, но почна да пали от 2-3 завъртания на стартера а не от едно.

              Слагам добавки карам така И после чистене на резервоар И смяна на бензинов филтър.

              Каран е 40000 км на газ. не само от мен но това е записано в софта на ГИ.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Газ или бензин?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ...
                Слагам добавки карам така И после чистене на резервоар И смяна на бензинов филтър.
                ....
                Отразява ли се и на разхода освен на вървенето?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Газ или бензин?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Отразява ли се и на разхода освен на вървенето?
                  Много труден въпрос.
                  Той двигателя е толкова лаком че е трудно да се каже.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газ или бензин?

                    Относно паленето на газ през зимата се решава с течна фаза.Аз моята мога да я запаля и на -30°C без проблем

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газ или бензин?

                      Паля винаги на бензин и минавам на газ, когато температурата на двигателя стигне около 50С., а последните 200-300м. преди пристигането пак минавам на бензин. Иде реч за обикновенна газова и двигател моноинжекция. Вече 5 години и 60000км. никакви грижи, въпреки, че платната на газовата са около 7 годишни. Резервоара е винаги поне наполовина пълен с бензин.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газ или бензин?

                        Една от предишните ми коли беше Лагуна 1 ,автомат, 2000 куб. пълна инж. 115 коня. Веднага след закупуването и бе поставена обикновенна ГУ. За 5-те години при мен се палеше само на газ. Имало е случаи в планините и при под -15 гр. При минус 24 в Батак ми се наложи да полея изпарителя с топла вода. Само при дългите преходи в странство изминаваше известен пробег на бензин по принуда. За тези години през които се наложи да измина около 150 000 км. съм сменил веднъж платна на изпарителя. На дюзите до последно им нямаше нищо. Не беше помирисвала даже добавки каквито и да е.........
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газ или бензин?

                          Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                          Една от предишните ми коли беше Лагуна 1 ,автомат, 2000 куб. пълна инж. 115 коня. Веднага след закупуването и бе поставена обикновенна ГУ. За 5-те години при мен се палеше само на газ. Имало е случаи в планините и при под -15 гр. При минус 24 в Батак ми се наложи да полея изпарителя с топла вода. Само при дългите преходи в странство изминаваше известен пробег на бензин по принуда. За тези години през които се наложи да измина около 150 000 км. съм сменил веднъж платна на изпарителя. На дюзите до последно им нямаше нищо. Не беше помирисвала даже добавки каквито и да е.........
                          Отговора е скрит в твоето мнение.
                          Това е кола която не се е карала на бензин с години и дали върви е било все едно.
                          Пак казвам аз съм болен на коли и моите коли се карат на бензин доста.
                          Най малкия проблем с бензина се отстранява на момента.
                          И ако искаш двете системи да са наред правиш дюзи, филтър и резервоар.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газ или бензин?

                            Знам само предимства:
                            1-по висок октан.
                            2-до 80% по екологичен.
                            3-по ниски стойност понеже е отпадъчен продукт он най-мръсния дизел и не толкова бензин.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газ или бензин?

                              Първоначално публикуван от memomuevlu Преглед на мнение
                              Знам само предимства:
                              1-по висок октан.
                              2-до 80% по екологичен.
                              3-по ниски стойност понеже е отпадъчен продукт он най-мръсния дизел и не толкова бензин.
                              нищо от това не е вярно. Предимства има и не са тези.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газ или бензин?

                                Не е ли по-екологичен?
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X