Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

    Здравейте,
    По молба на роднини от около месец търся малко, или средно голямо коле, но задължително автоматик.
    Оказа се, че малките возила, като Фиат Панда, Сузуки Суифт и др. не са с класическа автоматична ск. кутия, а с механична,(защото местото е кът), като хидравлика, или електромотори натискат съединителя и превключват скоростите според компютър, който преценява какво-що, дали и кога?
    Питането ми е дали тази механично-електрическа, или механично-хидравлична система, която обслужва ск. кутия е що-годе издръжлива?

    П.С. М/у другото, ако някой продава наистина читав не много голям автомобил с автоматична, или автоматизирана ск. кутия след 2006г. да ме има предвид
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Питането ми е дали тази механично-електрическа, или механично-хидравлична система, която обслужва ск. кутия е що-годе издръжлива?
    Зависи от конкретната система, като цяло нямат съществени дертове.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

      Еasytronica на опел е доста зле,има скъпи електрически модули,на лупо при ваговете е същата работа.Общо взето малките коли автоматици или полуавтоматици не са много много издържливи.Имах такъв казус преди време,и ме ориентираха в нисан микра около 2000 година,и ярис пак 2000 година,щото им били по сполучливи кутиите...........
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #4
        От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

        Служебно Изи на Зафира - 220к км - смяна съединител на 200к км, калибриране на съединител при смяна на масло. Смяна на масло на помпата на съединителя на 60к км - ползва сп. течност. Ако не се калибрира започва да подскача при потегляне и превключване на ниските предавки. Злите езици твърдят, че роботизиранат и управляващата част са грубо по 2к лв на брой. Кара се като ръчна ск. кутия, но без ритане на долни леви педали. Има си ръчна смяна на предавки, зимен и спорт режим - и двата си вършат работата. Аз съм с позитивно мнение за системата и нейната работа.
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #5
          От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

          Автоматизираната има едно съществено отличие от традиционния автомат с хидротрансформатор и това са режимите на "полусъединител". Автоматизираната ще си подпали съединителя досущ като ръчка, ако теглиш нещо тежко или се движиш бавно нагоре.

          Коментар


          • #6
            От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

            Благодаря за компетентните мнения!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

              За малки автомобили Ваг- ините ДСГ е според мен сполучлив и добре работещ вариант.
              Има и полота и гоуфове(че и шкоди и сеати разни) колкото искаш и за каквито ти се дават пари.
              Самата кутия е добре работеща и буквално получаваш ускорение на тролей - ако не гледаш оборотомера не разбираш кога превключва.
              Е като дойде момента да сменяваш съединители са 2 ама пълно щастие няма.
              Последно редактирано от rosen_offroad; 05-08-15, 16:21.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

                С DSG трансмисия само нова кола от магазина,ако е втора радост в повечето случай ремонта надминава стойността на автомобила.Втората употреба не е опция, каквото сваляш такова качваш.Като гледам какъв апокалипсис става вътре справка http://www.zr.ru/content/articles/56...rvoj_i_vtoroj/ и то на никакви километри,само идеята е много добра изпълнението е куцо.Те така са по новите в@гини.Още малко веселба искали да ги забранят там http://www.zr.ru/content/articles/62...campaign=relap
                Последно редактирано от dodo_x; 07-08-15, 23:29. Причина: допълване
                Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                Коментар


                • #9
                  Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

                  Ами имам поглед върху една алтея купена на 60000 от първа ръка и карана до сега 169000 и няма грижи освен смяна дискове май беше за 1500 лв.
                  Иначе по форумите има и положителни и отрицателни мнения.

                  Ама то каквото и да вземеш автомат или полуавтомат си имаш бомба със закъснител.
                  Какви ли не истории се носят в нета за автоматите на повечето производители.
                  Тук в този форум да не споменавам темите за окотени автомати в раздела на баш джипките.

                  Най важното е да имаш удоволствие от карането, а ДСГ то ми доставя такова. Карам си с копченцата на круиз контрола и спирачката.
                  Разхода също е мноооооого нисък засечен пълно пълно.
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 08-08-15, 02:28.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

                    Аз имам наблюдения върху хонда jazz, купена чисто нова със CVT кутия - 150 000 км. без проблеми.
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматизирана, а не автоматична скоростна кутия.

                      Стой далеч от роботизираните кутии!!
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X