Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново за климатик-какъв

    След като тук 80% "меренето на пишки"не те удовлетворява, на другите споменати места, въпросните пишки може да са или по големи, или повече. Не мога да повярвам че след "майсторския" коментар искаш адекватен отговор.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #17
      От: Отново за климатик-какъв

      Здравейте, горещо препоръчвам за отопление подов климатик.Сложих такъв подов дайкин в стаята на малкия и сме много доволни. Имам още два монтирани по стандартен начин и имам база за сравнение. Според мен няма значение от марката всяка има такъв модел , но заложи на утвърдените.

      Коментар


      • #18
        От: Отново за климатик-какъв

        Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
        Здравейте, горещо препоръчвам за отопление подов климатик.Сложих такъв подов дайкин в стаята на малкия и сме много доволни. Имам още два монтирани по стандартен начин и имам база за сравнение. Според мен няма значение от марката всяка има такъв модел , но заложи на утвърдените.
        Благодаря ти,но предвид разположението на мебелите,не виждам начин как да сложа подов климатик,и май ще трябва да се примира със стенен.
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #19
          От: Отново за климатик-какъв

          От както се настанихме преди 5-6 год. вкъщи(нова тухла, изток-запад) сме с два климатика и един конвектор. В хола - 28м2 има Daikin FTXS35 и детската на малкия - 15м2 седи Daikin FTXS25. В спалянята - 12м2 има 1500W ADAX Glamox. Отоплението се пуска октомври/ноември и се спира април/май. Градусите са в интервала 20-22. При климатиците автоматично според деня и часа.

          Ако се случи нещо с климатиците(да чукна на дърво) навсякъде ще ги подменя с ADAX-и.

          Дано да съм бил достатъчно обективен.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #20
            От: Отново за климатик-какъв

            Зная,че топлината отдавана от конвектора и климатика е различна,и е в ползва на конвектора,но при консумация 2KW на конвектора и предполагаема около 1,2KW-1,5KW на климатика няма как да не се замисля за един климатик и един конвектор....
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #21
              От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              Зная,че топлината отдавана от конвектора и климатика е различна,и е в ползва на конвектора,но при консумация 2KW на конвектора и предполагаема около 1,2KW-1,5KW на климатика няма как да не се замисля за един климатик и един конвектор....
              Загледай се в лампичката на ADAX-a ти. Постоянно ли свети? Само когато свети, тогава той се включва и консумира 2kW. Вкъщи това е по 1-2 сек на всеки 7-10. Демек около 400-500W на час. С климатиците е абсолютно същото, само дето инверторните го правят по-плавно с което създават комфорт и удължават живота на компресора(поне на теория).
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Отново за климатик-какъв

                Разбира се,че ако не е на макс.мощност конветора се включва и изключва на определено време.Не съм правил изчисления точно на колко и колко ел.енергия изразходва,но не мисля(поне от това,което четох преди да го купя-миналата година) че отоплението с конвектори,може да бъде по-икономично от такова с климатици,особено ако са среден клас и над средебн.И пак да отбележа-инвестицията за покупката няма да я направя аз....
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #23
                  От: Отново за климатик-какъв

                  Аз пък си купих два японски панасоник (=национал) втора употреба. Удрят в земята почти всичко което тук се продава за първа употреба, а цената с монтажа обикновено е 400-800лв за различните мощности. Ефективност между 5 и 6 (тукашните модели рядко са над 4), тихи и прецизни като работа. Сметката за 3-стаен 100+ кв.м. с бебе така и не се добра до 100лв тая зима.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново за климатик-какъв

                    Ясене,трябва ми фактура и плащане по банков път....а и не зная хазяйна как ще се отнесе към нещо втора употреба...
                    С помощта на колега от форума почти се ориентирах към
                    Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE

                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново за климатик-какъв

                      Фактурата е лесна, за останалото ти си знаеш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново за климатик-какъв

                        конкретна оферта ли можеш да ми предложиш?
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново за климатик-какъв

                          Не помня, избирах ги един по един направо от купчините. Някакви фирми в Младост.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново за климатик-какъв

                            при мен това е сложно,поради факта,че не разбирам нищо
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново за климатик-какъв

                              Трудно ми е да заделя време обаче.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново за климатик-какъв

                                Разбирам те...а и предпочитам някой,на когото това е бизнеса и ще изкара някакви пари все пак...
                                не мога да ангажирам времето на хората просто ей така...
                                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                                Honda Africa Twin XRV 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X