Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Не става за квадратурата,или не става да се включи директно в контакта?
    На 100V е, няма как без траф.

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      На 100V е, няма как без траф.
      Всъщност има ама не е тривиално. Повечето от тях са с удвоител на напрежение вътре на изправителя и ако го финтираш може да работи на 220.

      Ама читав тороиден трансформатор струва малко и тръгва веднага и със сигурност.

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Я да попитам нещо!?!?
        Края на ноември се очаква да ставаме дедо и бабет!
        Щерката живее в Пазарджик.Панел.Отопляват се с някъв конвектор уж,на колелца!Плащат ток като за канвектор,бойлер и кухненски ел. уреди.
        И ся на мен ми се ще евентуално да им подаря климатик!Мислех си щот първо ще им намалее сметката а и за беберона дали няма да е добре!!!
        Обачееее......се зачетох в разни форумни мнения /не тукашни,ще се досетите одма форумЪт/ че климатикът е последния отоплителен или охлаждащ уред полезен за бебе!!!!
        И ся съм в дилема!Ем да помогна на младите и бебето,ем да не зема да сбъркам нещо!!!
        И благодаря предварително!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Аз имам хлапе на 7 години. Има си детска стая. В хола и спалнята съм с климатици, а детската е с маслен радиатор. Там го отгледахме и си спи нощем. Не е чак такъв мор за детето, особено ако е монтиран и насочен да духа там, където не се стои обичайно. Моят е монтиран над дивана и насочен към холната врата. Насочен е да духа в най-горна позиция, пуска се да духа на ниска степен на вентилатора. Напрактика не се усеща някакво духане в хола.

          Бебетата и децата до 3-4 годишна възраст са доста изнежени, тепърва създават имунитет. Аз тогава още нямах климатици. Но в предвид, че детето се гледа в детската, не бих се лишил от тази екстра в хола. Сега в последно време не се съобразявам особено. Но като цяло детето ми не боледува, както когато беше по-малък (и нямахме климатик). Въщност детето ми почти не се разболяваше, докато не тръгна на ясла. Тогава започна да носи вируси от другите дечица. Започнахме да се разболяваме и ние с жената покрай него. После поотрасна, стана по-устойчив и не се разболява.

          Макар, че не е препоръчителен режим на работа, все пак винаги можеш да изключиш климатика, докато детето е в хола.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Нищо си им няма на моите деца.

            Разбира се, сигурно е че децата не трябва да седят срещу струята, независимо топла или студена. Климатикът да е качествен и правилно оразмерен, за да не прави много вятър.

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Бе то ясно че като ще подарявам ще е нещо качествено!
              Притеснявам се че маса майки бучат срещу комбинацията климатик,бебе!Та с конвектори,та с маслени радиатори,та реотани.....Басси!То вярно че и мойта щерка сме я отгледали с ел.радиатор Смядово,сух.Ама тва беше преди 29 години!
              Ще почета още малко,ще питам и "децата" за мнение пък ще решим.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Няма никакъв проблем бебе да се отглежда на климатик. На много места в интернет чета , че климатиците изсушават въздуха , според мен това са пълни глупости. Постоянно си следя влагата вкъщи и не съм забелязал такова нещо през отоплителния сезон.

                Друг е въпроса климатика да е качествен . Едната ми машина е Митсубиши висок клас и най-ниската степен на вентилатора е 19 db , даже и под него когато стоя , не усещам струята.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Извън техническата страна на въпроса - да се провери дали собственика на сградата позволява фасадата и да се окичва с подобни "красоти".
                  Че не навсякъде декорирането на фасадите е на свободен режим като при нас...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Фуджицу, по висок клас, с електронно ТРВ и истински инвертор. Малко по скъпи са, но са най доброто на пазара, всичко останало е компромис.
                    Поздрави и успех

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Няма никакъв проблем бебе да се отглежда на климатик. На много места в интернет чета , че климатиците изсушават въздуха , според мен това са пълни глупости. Постоянно си следя влагата вкъщи и не съм забелязал такова нещо през отоплителния сезон.
                      Само да вметна, защото заблудата е масова - те изсушават въздуха, но в "охладителния" сезон, а не при отопление. Водата, която изтича отвън през маркуча е именно влагата от стаята.

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Само да вметна, защото заблудата е масова - те изсушават въздуха, но в "охладителния" сезон, а не при отопление. Водата, която изтича отвън през маркуча е именно влагата от стаята.
                        И в отоплителния, и в отоплителния.

                        Впрочем точно толкова колкто всеки друг отоплителен уред.

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          ...... Водата, която изтича отвън през маркуча е именно влагата от стаята.
                          ...аз си мислех че е конденз от изпаритела...и продължавам да го мисля!

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Кондензът от изпарителя преди това е бил влага в стаята.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Кондензът от изпарителя преди това е бил влага в стаята.
                              Всичкия ли, или някакъв много малък процент?

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Ако нещо не объркваме термините - да, всичкият, до капка. Поне докато охлаждаш стаята. Ако я топлиш, кондензът е от влага от външния въздух.

                                Ама ти май беше климатичар, що въобще го коментираме?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X