Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Мойто Мици хеви 22ка, като е 41кила, дали е читаво? Уж било таз годишна реколта.
    Това тегло говори добре за модела, който реално е 7000BTU. Можеш да погледнеш оттук-оттам дали външната пита, условно кондензаторът, е триредов, това е още един показател. За годината е съмнително, но и това може да се разбере.

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Това тегло говори добре за модела, който реално е 7000BTU. Можеш да погледнеш оттук-оттам дали външната пита, условно кондензаторът, е триредов, това е още един показател. За годината е съмнително, но и това може да се разбере.
      Модела е SRK45ZMP-S.

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        2008-ма още нямаше Фукушима, или по-скоро - още я имаше. Сегашните клими, дето ги карат от там, първо трябва да се проверяват дали не светят в тъмното.
        Знам, знам, че пиша глупости, ама и вие стига сте ги хранили тези боклукчии с вторите употреби. Догодина ще почнат да се пробват и на 2000 лева.
        И лъжат на поразия, какъв хиперинвертор може да е машина с 24 кила външно тяло?!? Пък нека пишат СОР 10 ако искат.
        Мойта Тошиба е 28-ца по японскому което е нещо като 9000 бтю тук.
        Външното тяло не съм го теглил но по размери е като на комшията 12000 някакъв Фуджитсу инвертор
        Питата е тройна.
        Като си достигне температурата си работи тихо и кротко не се чува и не ти фучи в ушите.
        Външното тяло вентилатора се върти толкова бавно че се виждат перките.
        Топли 72 м3 холокухня + спалня 28 м3 през врата.
        И пак да кажа, това е единствения климатик по фасадата в блока (има 15 бр) който зимата не става буца лед (климата на 3 км от морето е ясен)
        Дефрост прави ако има мъгла и около нулата 2-3 пъти на ден.
        През останалото време не съм го засичал.
        А и най важното има си функция електромер за собствената консумация.
        Най високата сметка зимата само за него е 70 лв. (без отчитане на дневна и нощна).
        Ако ми трябва климатик сега пак си бих взел най висок клас Тошиба - но за съжаление ги няма на 220 волта
        Толкова по темата за моя климатик.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Модела е SRK45ZMP-S.
          Ти каза първо 22-ка, а като се говори за японски клими се дават техните единици. Имал си предвид 22000btu, което са британски единици.

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Японските единици са киловати, ама без точката. 25 = 2.5 киловата топлинна мощност.

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              По моя въпрос,и снимките,дайте препоръки?
              Тия втората ръка,ако може Ясен,да даде повече информация?

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                А пък британските BTU от днес вече не са европейски, трябва да минаваме на други.

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  За последните 10 години климатичната техника е дръпнала много напред. И като компресор и като софтуер и като ефективност. Така че не се лъжете и НЕ си купувайте изпитани, но стари машини.

                  П.П. Сещам се какво е инвертор, но не знам какво означава "хиперинвертор".
                  Ако може някой знайко да разясни.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    По моя въпрос,и снимките,дайте препоръки?
                    Тия втората ръка,ако може Ясен,да даде повече информация?
                    Нямам повече информация. Топлят, охлаждат, почти не харчат ток. За двете по 3 киловата (това е около 10000 бту) съм дал по около 600лв без монтажа, за третото дето е 2.2 киловата - 500лв. Смръзнали не съм ги видял никога, на мощните никога не съм видял повече от 650 вата консумация, малкия е нещо като 480. Дистанционните са на японски ама се свиква, дадоха ми ги с един лист обяснение на български.

                    Сега им погледнах ефективностите - между 5.5 и 6.0, такива изхвърляха от Япония преди 2-3 години.

                    Досадата е че японски втора употреба по-мощни не се намират твърде. На мен като мощност са ми на ръба (сигурно ако изолирам къщата и сменя 50-годишната дограма друга песен ще запея ама да се разберем с хазяите първо).
                    Два такива 100кв.м. изолиран апартамент си го топлеха супер.

                    За охлаждането мога да кажа само че е по-лесната задача и ако с един климатик си успял да се стоплиш, охлаждането ще му е песен.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    А пък британските BTU от днес вече не са европейски, трябва да минаваме на други.
                    И без това отдавна трябваше да минем на SI.

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      По моя въпрос,и снимките,дайте препоръки?
                      Тия втората ръка,ако може Ясен,да даде повече информация?
                      На третата снимка е мястото.
                      Слагаш максимално високо но по ниско от вътрешното тяло (за да не се събира маслото във вътрешното).
                      Проблем ще има евентуално с големината ( ще заобикаляш) и с шума вътре (избирай по безшумно тяло).
                      Второто тяло под него.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                        П.П. Сещам се какво е инвертор, но не знам какво означава "хиперинвертор".
                        Ако може някой знайко да разясни.
                        На мен друго ми викат, но да кажа:
                        Търговско название, няма принципна промяна в самия инвертор, който е управлението на двигателя на компесора, а в самия компресор и в ефективността на пренос на топлинна енергия.
                        Работа на много ниски обороти за ниска минимална мощност, което е проблем за обикновените компресори. Те спират и тръгват на високи обороти за сметка на комфорта и енергопотреблението.
                        Огромни топлообменници и повече фреон за осигуряване на правилен хладилен цикъл при рязка нужда от повече мощност. Затова се гледат килата. Прецизно регулиране на изпарението на няколко степени. Нови фреони.
                        Най-общо казано.

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          На мен друго ми викат, но да кажа:
                          Търговско название, няма принципна промяна в самия инвертор
                          Не е точно така.
                          Има едни хитрини за вътрешен топлообменник за събиране на топлината на течността, електронно управляеми един или два дросела, инжекция на мокра пара в компресора и други такива неща, които реално правят разликата.

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Ти каза първо 22-ка, а като се говори за японски клими се дават техните единици. Имал си предвид 22000btu, което са британски единици.
                            Ми, знам ли? Климите не са ми силна страна.
                            Така рече майстора, дето го докара и монтира за близо 2хилки.

                            За сега съм повече от доволен, че стария Джонсън мина в друго помещение след 22г. служба.
                            Там ще си почива, работейки 2-3 пъти в годината.
                            Последно редактирано от Пенчо; 24-06-16, 13:10.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              За Gree за сега мога да кажа добри думи. От февруари месец топля къщата си с едно външно тяло 24 000 БТЮ, което с пластинчат топлообменник топли водата, която топли радиаторите, които пък топлят къщата. Външното тяло е по-тихо от това на стайния супер-дупер Панасоник оригинален японски, който като го поръчвах струваше повече от 10 годишен голф ТДИ.

                              Сега се купих за офис два Грее кози 9000 БТЮ, но още не съм ги монтирал.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                За Gree за сега мога да кажа добри думи. От февруари месец топля къщата си с едно външно тяло 24 000 БТЮ, което с пластинчат топлообменник топли водата, която топли радиаторите, които пък топлят къщата. Външното тяло е по-тихо от това на стайния супер-дупер Панасоник оригинален японски, който като го поръчвах струваше повече от 10 годишен голф ТДИ.

                                Сега се купих за офис два Грее кози 9000 БТЮ, но още не съм ги монтирал.
                                То топли ама не си споделил сметката на ток по месеци .
                                Може и в другата тема за термопомпите.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X