Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Собственост на ограда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Собственост на ограда

    Здравейте,


    Строя къща и наскоро взех и разрешение за строеж на ограда. Оградата ще е най-обикновена 60см бетон и отгоре мрежа. Като разбра, че строим ограда, съседа на имота до нас реши да се включи. Първо каза, че няма пари да плати половината от оградата към него, след това каза, че е намерил пари, а днес каза, че иска негов приятел да я построи, защото щяло да излезе по- евтино. Аз нямам нищо против сам да си построя и платя оградата и по-скоро не искам да се занимавам с шизофренични глупости. Въпросът ми е как се определя собствеността на оградата при положение, че не е голяма плътна ограда и е разположена между двата имота? Съседа ми има ли някакви права върху оградата и може ли да ни направи мръсно за нея или за строежа? Ако построя аз оградата може ли на по-кусен етап да се смени собствеността, за да включа и съседа?

  • #2
    От: Собственост на ограда

    Не съм специалист, но предполагам, че за да си построиш ограда ще ти трябват скици, геодезисти и съгласуване в общината (виза или нещо от сорта).
    Иначе доколкото си спомням - всяка община си има изисквания към оградите и ако ги спазиш и я построиш не на границата, я в твоя имот, то съседа няма право да мрънка.
    Освен това грешката е поне 20см и реално можеш да я праснеш пак по средата и да си си в правото.

    Коментар


    • #3
      От: Собственост на ограда

      Доколкото съм запознат за неплътна ограда да си направиш не се иска разрешение нито от общината нито от съседа стига да е разположена изцяло в твоя имот.
      Ако е точно на границата трябва разрешение от съседа или я правите заедно.
      Първо се вика геодезист да определи границите на имота и така.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X