Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лек оффроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за лек оффроуд

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Колега, прочети темата от начало... идеята е за 1 километър път до вила, не за изкачване на превала Джанка зимно време.
    Колега Пенчо.

    То е пределно ясно и поради него препоръчах еспейс, но по някое време се каза това:

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Ами то идеална схема за без пари ако имаше, всички щяхме само нея да караме и този форум щеше да има само един подраздел...
    Аз лично, ако бях изправен пред дилемата на колегата, щях да гледам да купя най-доброто 4х4 според бюджета си, а не да гледам да ми останат пари и да заведа семейството на море... Защо ли? Ами защото с оглед на локацията която съм си избрал да живея (има чудесни условия за офроуд там...) знаейки, че съм си купил 4х4, все един път ще погледна и в обратна на асфалта посока, ако ще и само да заведа жената, децата и кучето на пикник. Нямам лични впечатления от Еспейса (зад волана), но от това на което съм бил свидетел - има два основни проблема:

    1. Нисък е и докато се усетиш, си ляга на предните носачи, а тогава разбираш, че никак не е лек (лично проверено).
    2. Оригиналния размер гуми е доста фармацевтичен (като аспиринчета са) и никой производител на гуми не предлага неасфалтови шарки в този размер, а се очаква возилото да се ползва, когато леката кола не може да се справи с пътните условия.
    Пък и човека се заглеждал по някаква фронтера.
    И просто в духа на чесането на езици коментирам че няма как да стане за 6000 че и за лек офроуд да става и така
    Последно редактирано от rosen_offroad; 12-08-15, 20:56.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Джип за лек оффроуд

      Леле леле, колко много изписано, толкова инфо, че... даже не ми се цитира!
      Пише колегата, втора кола ще е. По асфалт, ама да е по-така от лека кола. Бюджет, до 6000...
      Чудя се, защо се е..те с Пенчо?
      Аз съм на подобно място, над Варна. Вятър и лед, като обърне на сняг преспи. То докато навява много, тук не се чисти. И никой не се движи, ама никой, повярвайте ми. А иначе, Кията си върви твърде добре. Нищо, че парт, и че трябва да се "мисли". Жена ми си я кара 3 зими /ставаше на въпрос, че жената на колегата е втори шофьор/, наистина се кара лесно.
      Е, и? Какво като е Кия, щом върши работа по предназначение??

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0672.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5675754
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • От: Джип за лек оффроуд

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Колега Пенчо.

        То е пределно ясно и поради него препоръчах еспейс, но по някое време се каза това:



        Пък и човека се заглеждал по някаква фронтера.
        И просто в духа на чесането на езици коментирам че няма как да стане за 6000 че и за лек офроуд да става и така
        Всъщност,колега,има как да стане,и още как!Паджеро 2,дълго,бензиново със супер селект и не повече от 31-ци гуми е перфектната кола за целта и бюджета.Върви прекрасно по асфалт,по черно,пясък,блатна кал се справя повече от отлично,здраво е и частите му са без пари!
        И още нещо - не плашете новите членове на форума с ужасните разходи,необходими за да стане колата "за гората" !На човека не му траябва некой кошер,дето има место(евентуално) за него,жена му и......писмо от...енергото,да речем...Минаващи 50 метра кален коловоз,100 баир и...2 месеца ремонт!?Прави ми впечатление,че в повечето случаи,на хора,питащи прости неща,им се препоръчва нечия мечта - тоест,професионално подготвена машина за Ладога или Дакар!? Що така,от нийде ми идва въпросът - айде,майната му на на фирменото окачване и подготовка,да речем за 50-60 хиляди евро,дай да видим,колко от съветващите са си купили...барем нови 33-ки от магазина..?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • Джип за лек оффроуд

          Еми аз си купих нови 32-ки за 1400 лв от магазина, както и ново окачване на ОМЕ за 2000 лв и фланци за 700 лв и още ще дам с усмивка.
          Това не показва нищо.

          За 6000 лв неизгнило бензиново Паджеро с ляв волан няма.
          Хайде да предположим че се намери - ми едни гуми са 1000 лв и какво правим?
          Затова пак казвам купува се нещо неръждясало за 3000 лв.
          После разходи по регистрация, пътни и др. от сорта става 4000 лв.
          Едно първоначално обслужване още 1000 лв.
          Гуми за още 1000 и имаш джип на който що годе можеш да разчиташ.

          Не да издъниш бюджета с покупката и да замразиш "инвестицията" ако нещо стане.

          И да Паджерото е прекрасно ама за около 10000 лв и без грам ръжда.

          Поздрави
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Джип за лек оффроуд

            Абе,и така е,и не е...Ама разговора клони вече към спам,та няма да привеждам примери от личният си живот... Поздрави
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Джип за лек оффроуд

              Всички теми в този раздел са спам,завършват по един и същи начин и не са помогнали на никой в избора!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • От: Джип за лек оффроуд

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Всички теми в този раздел са спам,завършват по един и същи начин и не са помогнали на никой в избора!
                Абсолютно съм съгласен! Няма тема, която да не завършва в меренето на пи*шки...
                Защо не се направи тема за най-употребяваните 4х4 модели заедно с техните специфики, проблеми и т.н, вместо всеки път да се пускат едни и същи теми, които завършват по един и същи начин ?

                Коментар


                • От: Джип за лек оффроуд

                  Проблема не се корени в меренето на карданите (това е следствие), а в различните разбирания на всеки един по отделно за "лек офроуд" и "тежък офроуд", за "скъпо" и "евтино", за "хубаво" и "лошо" и т.н... Та съвсем наред си е темата, ако се пише по същество, а не на пук. Естествено е, че всеки малко или много ще пише според личния си опит и предпочитания.

                  Коментар


                  • От: Джип за лек оффроуд

                    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                    Защо не се направи тема за най-употребяваните 4х4 модели заедно с техните специфики, проблеми и т.н, вместо всеки път да се пускат едни и същи теми, които завършват по един и същи начин ?
                    Ми направи де, кой те е спрял?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Джип за лек оффроуд

                      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                      Абсолютно съм съгласен! Няма тема, която да не завършва в меренето на пи*шки...
                      Защо не се направи тема за най-употребяваните 4х4 модели заедно с техните специфики, проблеми и т.н, вместо всеки път да се пускат едни и същи теми, които завършват по един и същи начин ?
                      Ами направи една тема де!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Джип за лек оффроуд

                        При всички подобни теми забелязвам следното:
                        Ако питащия е деен участник и освен да пита почне и да търси автомобила си, почне да пробва това онова наживо - обикновенно рано или късно се стига до някаква покупка.

                        При питащи бездейни и непробващи - темите се превръщат рано или късно в това тук.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X