Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за района на Рилски манастир

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за района на Рилски манастир

    Колеги, здравейте,

    при разходка до яз. Калин по пътя нагоре закъса една Лада и остана там - без съединител и вероятно прегрял до дупка мотор.
    Имам колесар, живея в София, имам и друг колесар в Самоков - моля Ви - ако има колега с по-проходимо МПС от района Рила-Кочериново-Благоевград-Дупница-Самоков да каже при какви условия би се съгласил да помогне да свалим колата поне до с. Пастра, до главното шосе, а оттам аз ще се оправям. Молбата ми е за помощ от района, тъй като сме позакъсали с парите, а и вероятно ще бракуваме колата, ако моторът е заминал. Надявам се някой да пише и благодаря предварително! Поздрави! Може на лично съобщение и там ще дам тел. за връзка.

  • #2
    От: Помощ за района на Рилски манастир

    от София съм ама може да се разходим в събота ако не св намери някой местен

    там не съм ходил

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за района на Рилски манастир

      Добра идея е да дадеш приблизително местоположение, защото този път е малко "досаден" за колесар. Т.е. е твърде тесен, без площадки за обръщане. Миналата неделя карах 200м на заден ход, докато намеря как да се разминем с насреща идваща кола.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за района на Рилски манастир

        Колега това за колесара ако ладата се е качила достатъчно нагоре по пътя и колесара няма собственни спирачки си е направо бая рисковано. Играхме го почти същия филм преди 2 години но с моя Пасат Б5... съединителя умря малко преди да се кача до язовира. Качихме се с Ауди А6 2.5 тди куатро да го приберем и още не първите завои го свалихме... Просто първо му запалихме спирачките на аудито и второ на завоите му повдигаше и избутваше задницата. Накраая го свалих на собствен ход като спирах през известно време да изстиват спирачките.
        0-

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за района на Рилски манастир

          По надолнище с колесар се дърпа ръчната не до край а на усет ако работи де а за задно предаване се включва трета или четвърта ако лредницата е на колесара. Сега ми е смешно ама преди около 25години с жигулка с колесар минах Стара планина и на колесара ситроен СХ доста по-тежък от жигулката датата още я помня 10 12 1991г. Предницата на ситроена на колесара. Качих някакси баира с доста приключения и следва спускане спирам дърпам ръчната ама ядец тя си работи ама е на предните колела а те са на колесара че колата челно ударена. Спускането на долу си беше авантюра ама се прибрахме живи и здрави. С колесарите съм приключил отдавна. Според мен всяко МЛС което може да стигне до закъсалото ще може да го докара до главния път. Е виж колко лесно решавам нещата като съм на 300км.+ Ако има голям зор 0877392122 Еленко.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за района на Рилски манастир

            Доста нагоре е - 200м преди двойните завои (серпентините). Аз мисля в крайна сметка с въже по бетоновия път и даже като почне тая част дето е само спускане - без въже и със спиране с ДВГ, почивки за спирачките. Защото при твърда връзка ме е страх на острите завои Ладата като е по-тежка и без спирачки и с по-лош ъгъл на завиване да не "счупи" линията на композицията (както е писал колегата с приключенията с Пасат и Ауди) и да се получи излизане от пътя и за двете МПСта. Дайте съвети, ако не друго - това се отнася за тези, които познават района.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за района на Рилски манастир

              Далече съм, но в такива ситуации-твърд теглич (има за леки коли 1.80) на джипката към ладичката, включени бавни и бавно по завоите!
              Последно редактирано от Marin Stoyanov; 05-08-15, 14:50.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за района на Рилски манастир

                Ами, ако има как джипа да мине зад ладичката да я върже с колана и да я спира на долу по спускането на бавни? Няма ли да стане?
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за района на Рилски манастир

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Ами, ако има как джипа да мине зад ладичката да я върже с колана и да я спира на долу по спускането на бавни? Няма ли да стане?
                  Това е то начинът. Иначе с твърдия теглич стават интересни работи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за района на Рилски манастир

                    Пасата беше даже след завоите спрях малко преди да стигна полянити в края на асфалта... При орита да тръгна се скъса феродовия диск и на практика нямаше никаква връзка му двигател и скорости. Аудито ме извлече до горе без проблем. Спуснах се със запален мотор и само на спирачки... и въпреки всичкото спиране като слязох вече наклатките бяха изгорели... смених ги всички на няма и 5000км.
                    0-

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за района на Рилски манастир

                      То тогава варианта е само слизане на почивки, щото само бавните няма да спират достатъчно. Ладата като няма мотор няма и спирачки, та тоя дето я спуска бая зор ще види...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за района на Рилски манастир

                        Не че нещо, ама защо се плашите толкова от слизането на спирачки без връзка с двигател?!
                        Да, добре е да се ползва моторна спирачка, ама като няма - се действа с това, което има...
                        На времето редовно се спусках без спиране от Стара х.Ком до Берковица с вартбурга (фраилауф - няма моторна спирачка - отцепва двигателя ако колелата се движат по-бързо от двигателя)....
                        С практиката усещаш как се охлажда най-добре (не кипват спирачките)....
                        Моя опит сочи следното - пускаш я до достигане на максимално безопасна скорост (бързо), и преди завой удряш умерено до силно, но кратко спирачките, убивайки скоростта до много ниска (например 10-15км/ч), след което колата ускорява сравнително бавно (в това време разсейва и топлина от спирачките), оставяш я да ускори пак до максимума и повтаряш операцията....
                        Най-тежкия/неизгоден начин бе с леко натиснати спирачки да контролираш равномерна скорост - тогава прегряваха най-бързо....
                        И разбира се да си готов - ако кипнат да припомпаш бързо няколко пъти - макар и не много ефективни, спирачките ще се появят докато не отпуснеш отново педала....
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за района на Рилски манастир

                          Не разбрах каква е ладата ама май имаше и с барабани. Ако е така, зор ще е на спирачки.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за района на Рилски манастир

                            На спирачки няма да се разчита.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за района на Рилски манастир

                              Точно така слязох на засилки.. с запален двигател и включени авариини светлини, на пасата срирачките не успяха да кипнат, не се и усети да отслабват но замирисаха почти веднага. Спирах на всеки удобен момент за по няколко минути. Общо взето не беше кои знае колко трудно и рисковано, но отне около 4 часа.
                              0-

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X