Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати 81 до 99 от 99

Тема: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,586
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

Цитат Мнение на kra_kra Преглед на публикациите
    Драго, кво е това масло бе?
    Аз моя го глезя с 10W40.
    Как какво, маслото е наливно 10Д-3лв-1л. ГАЗката 69 от 2003 година до сега върви само с черен Кастрол-преработено масло което никога до сега не е сменявано, както и масления филтър.Чакам двигателя да се счупи,че има три перфектни, но си работи и няма намерение да блокира.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

sonda е офлайн
    Дани Обретенов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    3,518
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    . Ако държи толкова на военен джип може да се разходи до Драгичево и да си огледа една фреска Г класа.Прикачен 819497
    Каква е тая Френска г-класа в Драгичево бе Станьо? Тия джипове от кадъра не са в България , в Драгичево се продава един дъргел с Пежо 2.5, май самоделка и утрепан на манта, дато не знам кое му е общото с Г..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    17,947
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на sonda Преглед на публикациите
    Каква е тая Френска г-класа в Драгичево бе Станьо? Тия джипове от кадъра не са в България , в Драгичево се продава един дъргел с Пежо 2.5, май самоделка и утрепан на манта, дато не знам кое му е общото с Г..
    Тия на снимката са от швицерско. Френското на "френското" Г е само мотора, който е точно толкова умрял, колкото и 240д дето се слага иначе.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

sonda е офлайн
    Дани Обретенов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    3,518
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Тия на снимката са от швицерско.
    Не ги намирам в обявите за продажба. Ама те тука един жЛът и височък, некакъв специален ми се види, а и чисто нов...е...триста илядо франка де

http://www.autoscout24.ch/de/d/merce...5236&vehtyp=10
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

Място
    София
    Публикации
    17,947
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на sonda Преглед на публикациите
    Не ги намирам в обявите за продажба. Ама те тука един жЛът и височък, некакъв специален ми се види, а и чисто нов...е...триста илядо франка де

http://www.autoscout24.ch/de/d/merce...5236&vehtyp=10
    Цедес понеже са читава фирма правят различни според желанието на клиента, та тия на снимките на Станьо са за швицерската армия

А тоя жълтия никак не е лош, ама:
    а) не е кабрио
    б) не харесвам дългата база
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:

Място
    София
    Публикации
    14,037
    Точки (при гласуване)
    32

Снимката съм я дал само за ориентир . В Драгичево джипките бяха от френския КФОР Купе ; мостове и раздатка на Г класа с мотор Иденор и емблема на Пежо .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,109
    Точки (при гласуване)
    19

Миналата седмица с УАЗа обиколих половината Родопи и доста от Рила без проблеми . 700 километра със 140 лева газ за 5 дни ...доволен съм от машината. Име:  DSC_6106.jpg
Прегледи: 346
Размер:  178.2 Кб
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,222
    Точки (при гласуване)
    60

Абе то и аз за малко да тръгна към Украйна с УАЗ и той сигурно щеше да стигне ама аз щях да сляза някъде по пътя.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,109
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Абе то и аз за малко да тръгна към Украйна с УАЗ и той сигурно щеше да стигне ама аз щях да сляза някъде по пътя.
    Нарочно го написах това , защото твърдиш че с УАЗа не може да се върши работа ....аз постоянно го правя

Място
    София
    Публикации
    17,947
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на aldr Преглед на публикациите
    Нарочно го написах това , защото твърдиш че с УАЗа не може да се върши работа ....аз постоянно го правя
    Разни хора, разни идеали, затова и има и различни коли

Място
    София
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на dragomir_68 Преглед на публикациите
    Как какво, маслото е наливно 10Д-3лв-1л. ГАЗката 69 от 2003 година до сега върви само с черен Кастрол-преработено масло което никога до сега не е сменявано, както и масления филтър.Чакам двигателя да се счупи,че има три перфектни, но си работи и няма намерение да блокира.

Запазвам един 417 !

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,109
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Разни хора, разни идеали, затова и има и различни коли
    Да ама твоя френския не връви за разлика от моя

Място
    София
    Публикации
    17,947
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на aldr Преглед на публикациите
    Да ама твоя френския не връви за разлика от моя
    А върви си много добре даже.

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    9

Очаквах поне тук да сте надживели детството си и да дадете адекватни съвети на дамата.
    На първо бръкнете с пръст в ауспуха, разтъркайте, по пръстите тряба да останат сухи сажди, ако има мазно то значи автомобила гори масло(което не е много добре): направете едно пробно шофиране - не би трябвало да има проблем при изправен такъв - не би трябвало да има страчини шумове - чукане и тракане, пробвайте как влизат "скоростите на скоростната кутия"; пробвайте изправността и на предното предаване - запознатите да кажа как се усеща; вижте как работят уредите - за акумулатора(при работа на двигателя стрелката на прибора с изписана на него буква "А" трябва да е леко вдясно, когато мащината работи на празен ход трябва да е в средата, а без пуснат двигател с пуснати светлини - леко вляво); при движение налягането на маслото е хубаво да е между 2-4(мисля, че масло пишиши на прибора). Залегнете след пробното шофиране и вижде от долу за ръжди(корозия) и течове от автомобила - всяко едно нещо е предпоставка за посещение в сервиз, ако сами не можете.
    Това са неща, които ги има и в други форуми.
    Като цяло УАЗ е евтин за подръжка автомобил с изключение на разходаь но няма пълно щастие. Няма затчици и клапани, които могат да бъдат проблемни и манипулирани както при новите автомобили - с датчици за 1000лв за да се свали разхода с 1-1,5л. Няма скъпи ремонти, цените на частите са символични
    Цитат Мнение на dragomir_68 Преглед на публикациите
    Колко да са поскъпнали частите за УАЗките като едни сегменти са 20лв. гарнитури комплект-18лв.феродов диск35лв.смяна масло и филтър-23лв.
    бих добавил мембрана на бензиновата помпа 3лв, ремък - 3 лв.
    УАЗ е хубаво да си купи човек, ако ще си го ремонтира сам. Ако това ще става в сервиз просто се губи смисъла на това да се управлява УАЗ.
    Цените за ремонт са като на джип или почти, само караш УАЗ и си лишен от всякакъв комфорт или престиж(до колкото тези автомобили се наложиха като символ за социално благополучие).
    Ако не го правиш сам/а просто няма смисъл от евтина УАЗ-ка, която дори в момента не е толкова евтина за покупка според мен.
    За дама може би една пандичка отново 4х4.
    Всеки автомобил си иска своето - време(за автомоби като УАЗ, нива и старите автомиби, които човек може да прави сам в гаража или на паркинга пред блока) или пари(за повечето западни, които да се установип роблема се закача с жица и началото е 20-30лв), куците броки машини изискват и двете и пари и време, но няма такава машина, която не изисква нито едно от двете.
    Човек, които купува УАЗ по принцип взима с цел само да въти геврека и следва момент, в които всичко почва да подава лека полека и от там тръгват приказките за трошливите УАЗ-ки. Ако се експлоатира по същият начин един японски, немски и ли не знам си къв джип също ще подаде. Това обаче не става, защото там всичко е по-"дебело" и никой не си позволява такива волности.

Място
    София
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    3

Много добри съвети. Точно и изчерпателно. Аз само бих добавил едно закачане на диагностика. Братко мили, та това е един УАЗ ! Той си омаслява по принцип , вози дървено , скоростите са предизвикателство и навик .Частите не са чак толкова евтини .А що се отнася до престиж ,ще снимам вече тези ,които ги дърпам .Като предварително ще ги питам дали няма да ги обидя като им помагам с тоя руски недомисляк.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,222
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на velinsl Преглед на публикациите
    Очаквах поне тук да сте надживели детството си и да дадете адекватни съвети на дамата.
    Не знам кой си е надживял детството ама добре знам кой не е виждал УАЗ на живо.
    sek.1: ...проклятието на новите работни дрехи на главния механик - дори и само с изпрани работни дрехи да отида на работа се чупи някоя машина а като си купя нови се чупят почти всичките.

Място
    София
    Публикации
    14,037
    Точки (при гласуване)
    32

не би трябвало да има страчини шумове - чукане и тракане.
    Такъв УАЗ още не е произведен Там просто свикваш с шумовете и като някой по някаква причина изчезне значи има проблем На времето в сервизната книжка на волгата пишеше че виенето от диференциала само влошава комфорта на возене.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Не знам кой си е надживял детството ама добре знам кой не е виждал УАЗ на живо.
    Ясене, ако си мислиш за мен, то си нямаш и на идея колко си далеч от истината. Дори и не можеш да предположиш.
    Само да кажа, че публикуваните цени съм ги купувал ЛИЧНО тези неща.

Дорога, вярно си прав. Това, обаче да дърпаш разни западни и далекоизточни и др. подобни е унижение за тях. Няма как да е престижно щото хората, които мечтаят за Х5, Кю7, Е200 и т.н. не виждат събитията в гората. Тях не ги привлича джипа като способности извън пътя , а лъскавото и символът на това да управляваш такъв "джип" - финансово стабилен, свободен да правиш на пътя каквото си искаш БЕЗНАКАЗАНО, правото да "не работиш" и мачкаш останалите около теб.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,222
    Точки (при гласуване)
    60

... да дърпаш разни западни и далекоизточни и др. подобни е унижение за тях.
    Знам поне 50 човека само от Форума които никак не ми изглеждат унижени.

А това че съдиш за хората по колите им малко те изкарва извън понятията на този форум.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345

Сходни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 21-12-12, 11:19
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 09-11-12, 12:54
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 28-11-06, 11:18

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове