Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече си имам уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: И аз вече си имам уаз

    Благодаря колега, и мен много ме радва Ужаската. Много ми е удобна и си я карам си я като ежедневна кола в момента.

    Коментар


    • #62
      От: И аз вече си имам уаз

      Не бях писал от доста време, но то нямаше и какво. Към средата на август набивката се разтече яко.
      Около 4 литра на 100км, чак на тавана имах пръски масло. Свалих двигатела и го закарах на препо-
      ръчан майстор. Коляновия вал износен и с надрани шиики а вече беше на 3 ремонт. Та нов колянов вал,
      ризи, бутала и сегменти, ново текстолитово колело, и смяна на един клапан и припасване на всичките.
      Смених и повдигателните пръти с нови волгови от по късите, старите ги бях скъсил, но бяха много износени.
      Та след три месеца правене на мотора(направо нямам думи за това), го взех най- накрая, сложих го и както
      налях антифриз той протече от гарнитурата на главата от към колекторите . Майстора взе да ме мотае,
      днес, утре, гарнитурата била калпава(въпреки че се разбрахме той да купува части) и свалих онзи ден
      главата- гарнитурата мазана със силикон. Взех гарнитура от тези със силиконовата лента само че за 24 двигател,
      но според продавача ставала и за 21(451), намазах обилно с грес и стегнах първо на 2, после на 4, 6.5, и накрая
      на 9 килограма. Сложих водната помпа намазана със силикон на Рейнц, и силно се надявам утре като налея
      антифриз да не протече пак. Главата не съм я шлайфал, тъй като преди 1500км я рендосах с 4мм.

      Коментар


      • #63
        От: И аз вече си имам уаз

        Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
        Главата не съм я шлайфал
        Глава се изправя при всяко сваляне.

        Коментар


        • #64
          От: И аз вече си имам уаз

          Аз също мажа гарнитурата на главата със силикон. При минусови температури тече антифриз от страната на колекторните тръби.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #65
            От: И аз вече си имам уаз

            И силиконова гарнитура не се маже с нищо , даже повърхнините се обезмасляват
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #66
              От: И аз вече си имам уаз

              Проблема не е в главата.Потърсете азбестово въже което се слагаше на акумулиращите печки на "Изгрев" . На БЛОКА по дължина се слагат 3-4бр. нишки не преплетени(намазани с грес) само срещу 2 и 3 цилиндър. Волговите блоково течат точно на третата шпилка и тя винаги е ръждясала. Понеже е под колекторните тръби никой не го вижда .Вижда се ако оставиш колата в сух гараж.С поздрав Борето

              Коментар


              • #67
                От: И аз вече си имам уаз

                Проблема не е някакво леко сълзене. Антифриза избива на едри капки по цялата дължина на
                двигателя и си капе стабилно. Аз първоначално помислих, че не съм стегнал някоя скоба.
                Дано с новия тип гарнитура да нямам проблеми. Довечера ще наливам пък каквото стане.

                Коментар


                • #68
                  От: И аз вече си имам уаз

                  Здрасти колега,адмирации за ентусиазма,знам какво е понеже и аз правя от много време джип от нулата. Даа те попитам къде дава гумите за нарязване и цената ако може?
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #69
                    От: И аз вече си имам уаз

                    Някой ще ми обясни ли как така без да има нещо криво по главата и/или блока и хубава гарнитура ще тече антифриза??
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #70
                      От: И аз вече си имам уаз

                      Гумите ги дадох в една квартална гумаджииница тука в Ботевград.
                      Цената беше 10лв. на гума.

                      Коментар


                      • #71
                        От: И аз вече си имам уаз

                        Ох далече ми е,в Пловдив немога намеря къде,а имам два стари регенерата и искам да им нарежа грайфера за резервни да станат...
                        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                        Коментар


                        • #72
                          От: И аз вече си имам уаз

                          Няма как.
                          Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                          Някой ще ми обясни ли как така без да има нещо криво по главата и/или блока и хубава гарнитура ще тече антифриза??
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #73
                            От: И аз вече си имам уаз

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Няма как.
                            Именно!
                            Аз като рендоствах "моята глава" и започнах да почиствам абсолютно всичко де ляга някаква гарнитура и един комшия ми вика: "Деее бре, какво толко му се тресеш - това е УАЗ-ка".... смЕтай... но аз си го направих както си се сменя гарнитура на всеки един друг двигател - почистване на блока до метал (даже с шкурка), на резбите на шпилките и всичко как си требва. А гарнитурата не съм мазал с нищо. Главата някои след фрезоване не я шлайфат, което за мен е грешка и си я шлайвах. Стягане на главата с динамометричен ключ, на няколко стъпки, а не по препоръките на някои хора - "с тръба до кът' се скАса.."
                            Абе с две думи - ако всичко се направи както трябва - няма как да има проблеми после.
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #74
                              От: И аз вече си имам уаз

                              Аз също имам желание да разбера как след години експлоатация това нещо протича. Докато не разбера, няма да го отварям да го правя защото не искам да го правя два пъти.

                              Коментар


                              • #75
                                От: И аз вече си имам уаз

                                Не сенапрягай да разберешЕдна камара змз мотори го правят тоя номер(и моя също) студен избиват капки антфриз ,и като загрее се оправя.Карал съм с години няолко мотора така без проблеми.Интересното е че като е с вода не го прави толкова явно (или по-бьрзо се изпарява)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X