Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старт - Стоп система и приложението в родния трафик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Старт - Стоп система и приложението в родния трафик

    Четох по други форуми, но ми се ще да прочета нещичко и тук за старт-стоп системите на новите автомобили.
    Как се отразява на стартера, акумулатора, климатика, фаровете.....и др.
    Ефект или дефект е въпросната система, и има ли почва у нас.

  • #2
    От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

    Акумулаторите за старт-стоп режим са други и струват едни пари. Да речем между двойно и тройно на калпазанските.

    Коментар


    • #3
      От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

      Категорични +++
      Бърза, надеждна и безшумна, безотказно работи при Тойота.
      Не може да се сравнява с изключване на двигателя. Всичко си работи и функционира нормално.
      Почти не се усеща.

      Коментар


      • #4
        От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

        Според мен ефекта е 'танто за кукуриго'....
        Да, има ефект в икономията (гледал съм на Мазда системата)...
        За акумулаторите - искат да са AGM, обаче на доста нови коли така и така са AGM (на джипа искат да е такъв, защото е в купето)...
        Акумулатора се товари повече от обикновено, съответно навярно едва ли издържа колкото ненатоварен...
        Климатик - спира да работи компресора, но тъй-като обикновено стоп режима е до минута, то няма проблеми - вентилатора продължава да обдухва студения изпарител на климатика.
        То на времето и Зафирата имаше режим, при който след изгасване на двигателя можеше да натиснеш бутон, с който климатика (по-точно управлението на клапите и вентилатора) се включва за 2 минути, 'усвоявайки' натрупаната в топлообменниците топлина...

        За стартера - поне при Маздата според ТТ данните работи в много облекчен режим.
        Системата бе много интересна - алтернатора се управлява от компютър, който променя товара му така, че алтернатора да спре коляновия вал малко след ГМТ, като е подготвил смесите и т.н.... При стартиране директно се подава искра на съответния цилиндър, който извършва някакъв работен ход (да, не напълно ефективен, но все е нещо), а стартера само леко 'добавя' енергия за стартирането...

        Та общо взето имаш известна икономия на гориво, и известна загуба в ресурс на акумулатор и стартер...

        П.С. при хибридите там 'стартера' е работен електродвигател, предназначен за постоянна работа и за 'бутане' на автомобила.
        Така, че там стартирането на двигателя е практически най-лекия режим и за тяговите акумулатори и за 'стартера'...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

          60хил км, засега старт-стоп Форд система се справя добре. Единственият минус за мен е лятото, големите задръствания и климатик. Както написа Жоро по-горе, компресора спира да върти, и при +35отвън, хладното духа в рамките на 5-6секунди при мен, след което пълни колата с жегата отвън. И фактически виждам ли, че задръстванията са сериозни, спирам тази екстра.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

            Да попитам:
            Влизаш в голям град по дву/трилентов път.Преди това си пътувал 1-2ч.Колата има турбо.Доволно се е нагорещило.
            На първия светофар се включва системата,и така до n на брой.
            Как се отразява на турбото?

            Коментар


            • #7
              От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

              На турбото няма какво да му стане от палене и гасене.

              Коментар


              • #8
                От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                Карах една седмица един фиат с такава глупост. Скъса ми нервите.
                Като се позаседи на светофара или задръстването и с климатика, фаровете и т.н. и почва да върти по-дълго докато запали.
                Предполагам мереше напрежението на акумулатора и като повъртях повече из града и това спираше да работи.

                Коментар


                • #9
                  От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  ...почва да върти по-дълго докато запали.
                  Ако изобщо го усещаш значи нещо не е в ред.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                    Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                    На турбото няма какво да му стане от палене и гасене.
                    То не става въпрос за паленето и гасенето.Изобщо.
                    Въпроса съм го поставил в горното си мнение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                      Най-вероятно. Все пак кола под наем, макар и на около 20 000 км.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                        За мен това е ненужна екстра, особено в БГ, където задръсванията изобщо не са като тези в страните с наистина ужасен трафик. Само оскъпява колата и производството и.
                        Ужасно ме дразни, и когато забравя да я изключа още при паленето на колата, при първото "стоп" се стряскам и в първия момент си помислям, че колата се е повредила.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                          При дълго-държащи светофари с последваща "зелена вълна" има смисъл, а при чести тръгни-спри става досадна...
                          Аз имам малко опит с ГрандеПунто дизел в Париж даде около 5/100 разход... Като влязох баш в центъра със светофари през 100м, акумулатора падна и системата се изключи... Може да я "лъжеш" и като държиш съединителя натиснат - тогава не гаси мотора...

                          Повече впечатления имам с Пасат мод.2013г с DSG - там има функция "аутохолд" и де факто като пуснеш спирачката веднага след спирането на колата, системата не гаси мотора... За потеглянето само подаваш газ... Иначе задържиш ли спирачката - гасне и се пали като пуснеш спирачката...
                          При жега и неохладена кола, моторът не гасне, за да работи А/С-то...

                          Старт-стоп е добре, но не може да се сравнява с хибридите, които не се налага да палят и гасят ДВГ-то за да преместят колата с една дължина на всеки 30 секунди
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                            ... като ви дразни изключете я опцията - има ON/OFF...
                            едно време същите приказки не ги ли слушахме и за автоматика, после за ABS-a, после и за круиз контрола, следва предупреждението за мъртвата точка... и т.н. роден или не - трафика си е трафик, светофарите също... имаше тест за системите при различните производители и модели - с доста разлики... така, че може да се приеме разбира се, че няма еднакви, унифицирани... Но новите били вече "обучаващи" се - т.е. настройват се според типа на каране, шофьора и дори метеорологичните условия...
                            Последно редактирано от ivied; 03-08-15, 20:56. Причина: обучение

                            Коментар


                            • #15
                              От: Старт - Стоп система и приложението в родния трафик.

                              Първоначално публикуван от shotgun600 Преглед на мнение
                              За мен това е ненужна екстра,
                              Никаква екстра не е. Пълна глупост е, но нали модата е всичко да е еко насочено- това се рекламира като поредния еко писък. И народът (не нашия, но те всички са еднакви) е подвластен на модерното блеене, и се диви на всичко което е "еко", и купува ли купува, мислейки,че прави някаква голяма добрина на планетата като гаси мотора на светофарите или в задръстванията.
                              А същото това стадо изобщо не си дава сметка, че режимът на стартиране на двигателя харчи доста повече гориво от нормалната му работа на празен ход. Ама нали е модерното еко, и айдеее...

                              А това за спиране набуталото малко преди ГМТ е поредната стръв за лапнишарани. Малко преди ГМТ налягането в цилиндъра е от порядъка на 8-10 бара. При добре смазан и топъл двигател коя ще е тази сила която ще удържи буталото да не се върне обратно под натиска на налягането в цилиндъра?
                              А и да има някаква спирачка-колко ще са плътни тези сегменти и бутала, та да удържат налягането непроменено няколко минути, и да се чака само една искра?..

                              Модерен свят, всичко хубаво и приятно, ама се движим в грешна посока, да знаете.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X