Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро или Паджеро Спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро или Паджеро Спорт

    Здравейте на всички!
    От известно време у мен увира идеята за джип и вероятно скоро ще има резултат. От няколкомесечно търсене по сайтове, четене на мнения и коментари сведох избора си до две машини - Паджеро 2 дълга база или Паджеро Спорт.

    Обръщам внимание че най-тежките терени ще бъдат горски поляни и малко по-труднодостъпни плажове. Екстремни преживявания не се очакват.

    "Паджерото" ми допада най-вече заради многобройните добри коментари и заради SuperSelect. "Спорта" освен по външния вид друго няма какво.
    Двигателя предпочитам да е бензинов (+газ). Карал съм дизели, но бензина го чувствам по-добре.
    Гледам че чистото Паджеро го има V6 3.0 и V6 3.5. Спорта съм намирал само 3.0. Има ли някакви проблеми с тези двигатели?

    Поздрави
    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

  • #2
    От: Паджеро или Паджеро Спорт

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=114050
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193382
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193382
    Това само на пръв поглед. Има още много теми в които са обсъждани и сравнявани тези машини, както и предимствата и недостатъците на 3.0 и 3.5 моторите.
    Аз съм останал с впечатлението, че 3.5 със супер селект е по добрия избор и като здравина и като поведение и като цяло.
    До колкото помня 3.5 е с по здрава скоростна кутия и по здрави диференциали, също така заводско е по високо и позволява по големи гуми без кой знае какви интервенции.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро или Паджеро Спорт

      3,0 с 24 клапане също не е лош избор. Спорта е много по-тесен като купе от дългата двойка, която пък е прекалено голяма.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро или Паджеро Спорт

        Спорт със супер селект май трудно се намира или поне не с ляв волан. Преди година като търсех с такива впечатления останах.
        Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
        Opel Frontera V6

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро или Паджеро Спорт

          Бях попаднал на един спорт 3.5 супер селект, тук във Варна, с ляв волан, но се отказаха да го продават!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро или Паджеро Спорт

            Имай предвид, че Паджеро Спорт има вариант само със заден задвижващ мост. Шансът да попаднеш на такъв е малък, защото са се продавали в Щатите и Канада, но съм виждал такъв в БГ.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро или Паджеро Спорт

              А на "Спорта" 3.0 V6 24V дали му е достатъчен? Имам предвид нормално сигурно каране и изпреварване.
              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро или Паджеро Спорт

                Зависи с какво го сравняваш. Няма как истински джип да е с динамика на лека кола. Ако искаш да юркаш по магистрала с 200 км./ ч., по-добре разгледай СУВ-ове от рода на Тоарег, Q7, Кайен. Нормалната крайсерска скорост на истинска джипка е около 100 км./ч., заради по-големите предавателни числа на скорости и диференциали. Не, че няма да развие 150 км./ч., но не е препоръчително да се кара дълго в такъв режим.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро или Паджеро Спорт

                  Много си му е добре 3.0 - върви много прилично (добра динамика и средна скорост) със съответно приличен разход, голям ресурс за бензинов мотор на 4х4 мпс!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X