Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

    Колеги, трябва ми спешна помощ от някой колега с СО2 (телоподаващо) и канал в Приморско или района , че заседнах днес на един слог до Беглик Таш в Приморско и си скъсах гъвкавата връзка на ауспуха, а тук има един сервиз и ще трябва да чакам седмици да се уредя, а в Неделя трябва да се прибирам към Габрово и така ще е кошмар, а и колата сега въобще не иска да върви. А за капак преди поне в центъра имаше един магазин за авточасти и исках да си взема нова гъвкава връзка, та да остане само да се среже и смени старата, но вече и него го няма и няма от къде да намеря нова или поне за времено да намеря и сложа едно парче тръба с диаметър 55мм и дължина около 100мм.

  • #2
    От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

    Утре пътувам към Приморско-Китен, мога да донеса гъвкава връзка. Ако имаш кой да иде да я вземе, че съм на работа не знам дали ще хвана магазини някакви, а утре не се знае дали ще намеря.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

      В Бургас на последното кръгово завиваш в дясно и след МОЛА има сервиз за гърнета. За 10 мин. работа.

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

        Проблема е, че Бургас не го познавам и само адрес за GPS-a може да ми помогне, а и дали утре ще работи сервиза, че днес вече стана късно. Но също така и ме е страх да пътувам така до там, че аз мога да изтърпя ревът на колата, но полицаите едва ли, понеже реално връзката е изцяло скъсана и ревът е страшен, но поне по случаиност съм сложил окачвач на генерацията точно след връзката и не се влачи по пътя. Така, че предпочитам да се разбера с колега да я вземе и да му я платя и ако се намери някой в района само да я завари. А куриозното е, че в къщи имампоне 2 резервни, ама не мислех, че като тръгна за море ще трябва да си нося и заваръчният апарат, освен двете гидории и двата комплекта ключове...

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

          Трябва ти парче ламарина и две скоби и ще се добереш до където искаш без да дрънчи безкрайно.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

            По железарските магазини продават лепещо алуминиево фолио. Ширината на ролката е колкото на опаковъчно тиксо. Цената е около 5-7 лв. Бандажираш повечко и се прибираш.
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #7
              От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

              Мотора е доброто старо 2.0 8 клапаново Лампреди на Фиат и е доста гръмогласно като цяло и алуминиево фолио на по-малко от метър от изпускателният колектор ще го изгори и издуха веднага. А лошото е, че в този град нещо, което не се пие, яде или е.е не се продава, но ще потърся поне скоби както каза тътртея и дано от някъде се намери и малко ламарина за в краен случай. Инъче колата не дрънчи, но реве и гърми като на рали като я карам и нормално. А ако някой може да удари рамо да ми презвъни на 0896756три две две и ще му се обадя.

              Коментар


              • #8
                От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                Тоя раздел не беше ли за наистина спешна помощ?
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Тоя раздел не беше ли за наистина спешна помощ?
                  Е все още ама явно хората имат различни идеи за спешното.

                  Пиеш две бири в кенчета. С ножче режеш краищата и после по дължина. Увиваш ги около скъсания участък. Стягаш със скоби или тел и няма да бучи ауспуха.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                    На метър от изпускателния колектор си мисля че температурата на изгорелите газове е по малка от температурата на топене на алуминия. Може и да бъркам разбира се. Факт е че се прибирах от около 300 км. по този начин, без никакъв проблем. Горе долу и ти имаш толкова. Успех пожелавам в решението на проблема.
                    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                      Благодаря колеги , ще пробвам на Търтея идеята с бирените кутийки, че се сетих, че трябва да имам и големи скоби в колата. Така, че заключвайте темата, а аз ще се оправя някак, а дано да е и в съчетание на полезното с приятното.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                        На Търтея идеята идва идеално в комплект с посочената алу.лепенка.И не няма да изгори.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                          До общината в Приморско като застанеш с лице към сградата от дясно има магазин,има меки връзки гърнета и други.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трябва ми помощ от колега с телоподаващо и канал в Приморско

                            Благодаря на колегите за съветите, а аз вече съм си в къщи. Магазина в Приморско го намерих, но той е колкото половин гараж и е по-скоро от типа миш-маш с многозначителният надпис "Авточасти и велочасти", но в действителност вътре имаше 3 меки връзки, които обаче бяха малки диаметри, а и не се намери къде да я сменя. Инъче варианта с бирените кутийки се оказа твърде неудачен, както и предположих - двата слоя кутии и 4 скоби след 20км каране бяха като цъфнала роза разпрани от газовете и се прибрах като на рали с гръм и трясък. Поне по Шипка известно време няма да има мечки .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X