Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual Sport rides

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Dual Sport rides

    Като се определи дата, ще се разберем, мисля че мога да дойда. Първото място за спане има ли яснота къде ще е, или както дойде?

    Коментар


    • #62
      От: Dual Sport rides

      Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
      Като се определи дата, ще се разберем, мисля че мога да дойда. Първото място за спане има ли яснота къде ще е, или както дойде?
      Следя темата и разгледах репортажа от "Тема: "Лук и маслини" - ендуро разходка от Емине до Шипка"... Без да обещавам да участвам от-до... не пречи да си правя планове/мечтая за отделни етапи...

      Та за спането... моята концепция е: ако не е валяло 2 седмици и е сухо, лятото -> задължително се възползвам от палатката.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #63
        От: Dual Sport rides

        В планината се мени често времето, палатките са ясни като оборудване. Факта, че ще има вероятно обозна кола, показва че трябва да е съобразено и с това-излаз на асфалтов път. За първата част мисля, че е удачно спирането да е в райнона на Горни Лом, но километрите не се връзват със заявените като концепция. Там има бензиностанция, магазин и къщи за гости.

        Коментар


        • #64
          От: Dual Sport rides

          Възстановявам един ДР350, който ще ми е първият офроуд мотоциклет, така че съм семкаджия. Обаче, тоя ДР ще живее в с. Туден, което е доста близо до маршрута ви и евентуално ще мога да съм полезен. И аз имам планове с шосейния, ретро-мотора, семейното море..., но вие не пропускайте Разбоишкия манастир https://goo.gl/maps/vgDuQk1kysH2

          Коментар


          • #65
            От: Dual Sport rides

            Аз си мисля спането да е "както дойде" през цялото време. Така ще можем спокойно да се наслаждаваме на приключението, без да имаме цел за деня.
            Ако в късния следобед или надвечер намерим подходящо място за бивак, спираме и опъваме. Всеки ще си носи малка палатка и чувал, храна ще купуваме из селата през деня, само с бензина не ми е много ясно как ще се случат нещата, ако няма ятаци. Ако има придружаващ автомобил, това трябва да е джип, за да не се съобразяваме и с неговите възможности.
            Аз мога да тръгна с един от двата мотора - ХР250 или ДР650, в зависимост от преобладаващите в групата. Съответно и маршрутите ще са съобразени с големината на струговете Разбира се, при всички положения предварително начертаните маршрути ще са само за определяне на посоката, местните ще дават актуална информация кой път е проходим и кой не. Ще го направим така, че никой да не бедства, но и няма да е разходка до мола. Основните пътища ще са такива между села и махали, като гледам по картите и сателитите, са черни пътища. Но ще има и пряки, когато се налага да избегнем голямо заобикаляне до следващото село.
            Искам хем да не бързаме и да опознаем този не много известен край на Родината, хем разстоянието е голямо и трябва да се движим стегнато.

            Коментар


            • #66
              От: Dual Sport rides

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение

              местните ще дават актуална информация кой път е проходим и кой не.
              .
              Местните обикновенно казват:
              - от тука не мое се мине...
              А ние току–що сме слезли от там.

              Два пъти са ни спирали Гранична полиция.Единия път писаха и протокол.Бяхме влезли стотина метра в гръцко.
              За регистрация на моторите не е ставало дума...
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • #67
                От: Dual Sport rides

                За местните от форума ми беше думата

                Коментар


                • #68
                  От: Dual Sport rides

                  Току-що ми дойде следната идея:
                  Пътешествие за 100лв.
                  Слагам палатката на мотора и паля към Стара Планина, следвайки възможно най-малките пътища в посока на запад.
                  Мисля си за зиг-заг по неасфалтирани проходи и планински селца и махали.
                  Оставям си достатъчно пари за бензин за връщане, с останалите докъдето успея.
                  Ако има желаещи за компания - на 24.06 тръгвам от Варна.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Dual Sport rides

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Току-що ми дойде следната идея:
                    Пътешествие за 100лв...
                    Какво иронично съвпадение - на мен пък току що ми свърши болничният
                    А такова нискобюджетно пътуване беше точно като за човек в моята социална позиция
                    Енжой както се казва!
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #70
                      От: Dual Sport rides

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Току-що ми дойде следната идея:
                      Пътешествие за 100лв.
                      Слагам палатката на мотора и паля към Стара Планина, следвайки възможно най-малките пътища в посока на запад.
                      Мисля си за зиг-заг по неасфалтирани проходи и планински селца и махали.
                      Оставям си достатъчно пари за бензин за връщане, с останалите докъдето успея.
                      Ако има желаещи за компания - на 24.06 тръгвам от Варна.
                      В обратна посока се движа тогава.
                      Може ли някакъв идеен план за маршрута? 100 лв ако е само за бензин е добра идея.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #71
                        От: Dual Sport rides

                        100лв е за всичко - хотела(палатката) безплатен, храната от вкъщи или нещо евтино - консерви, останалото за бензин. Заделям 20-30 за връщане, с останалите каквото сабя покаже.
                        Идейният маршрут съм го писал, тези дни при повече време ще направя трак.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Dual Sport rides

                          Аз ще се прибирам към Търново точно този уикенд и мислех да мина през Мъглижкия проход(Мъглиж-Радунци-Кръстец-Станчов хан). Не знам дали си го планувал към пътешествието
                          Ще видя дали ще успея, да отскубна петъка от работа и да си тръгна по-рано...

                          Има ли други такива проходи в близост до този(централна Стара Планина)? Нещо черно и подходящо за моя туч, без сингъл-тракове
                          Subaru Impreza 2.0 '98
                          Honda Africa Twin RD07 '95
                          Honda Africa Twin RD07А '96

                          Коментар


                          • #73
                            От: Dual Sport rides

                            Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
                            Аз ще се прибирам към Търново точно този уикенд и мислех да мина през Мъглижкия проход(Мъглиж-Радунци-Кръстец-Станчов хан). Не знам дали си го планувал към пътешествието
                            Ще видя дали ще успея, да отскубна петъка от работа и да си тръгна по-рано...

                            Има ли други такива проходи в близост до този(централна Стара Планина)? Нещо черно и подходящо за моя туч, без сингъл-тракове
                            Има, с. Потока - вр. Бузлуджа
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #74
                              От: Dual Sport rides

                              Благодаря!
                              Май ще си сменя маршрута от там
                              Subaru Impreza 2.0 '98
                              Honda Africa Twin RD07 '95
                              Honda Africa Twin RD07А '96

                              Коментар


                              • #75
                                От: Dual Sport rides

                                Като гледам в гугъл мапс, от Мъглиж през Селце има път към пътя, посочен от теб.
                                Точно такива пътчета ще търся.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X