Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дини,защо все по-лоши?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дини,защо все по-лоши?

    Голяма част от дините все още са внос от Гърция и не са сладки.
    Има тънкости за да узрее една диня и трябва слънце, освен това започва да зрее и да става сладка, като спреш да я поливаш. Вероятно повечето производители ги наливат с вода постоянно, за да растат и директно берат щом станат големи .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Дини,защо все по-лоши?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Мхм, не мхм - пазарът на висококачествени храни (и почти всякакви други стоки) у нас е твърде скромен и поради това - неразвит. Народът просто смята разликата в цените на висококачествените стоки за персонална обида.
      Ясене, как познаваш една стока дали е висококачествена или не? Как се познава един зеленчук дали е био или не? Всичко е на доверие или самозаблуда. Доверие изобщо няма, контрол от държава още по малко, затова и българина не купува скъпото, защото винаги ще го прекарат.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #18
        От: Дини,защо все по-лоши?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Народът просто смята разликата в цените на висококачествените стоки за персонална обида.
        А ей го и народът:
        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        ...българина не купува скъпото, защото винаги ще го прекарат.
        Аз пък купувам някои "скъпи" неща. Рядко ме прекарват.

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Ясене, как познаваш една стока дали е висококачествена или не?
        А пък на това му се вика култура на потребление. Отнася се до конкретна стока или услуга.

        Коментар


        • #19
          От: Дини,защо все по-лоши?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз пък купувам някои "скъпи" неща. Рядко ме прекарват.
          Нящу си редактира поста? Гледам няколко малки магазинчета плод-зеленчук из центъра - на "Хан Аспарух", на "Цар Асен" и т.п. Не знам откъде се снабдяват, скъпички са в сравнение с "Лидъл" но целогодишно има съвсем "съедобные" както казват руските другари и дори вкусни дини-пъпеши-сливи-череши-праскови-банани-портокали, вкл. домати "биволско сърце" и още два-три вида. Зиме и лете и в сняг и в зной. Э-э-э-э-эххх, така едно време си представях капитализЪма Вярно, цените са "сезонни", ама и хранителните ни навици са си "сезонни" и нещо не налитам да си купувам ягоди, череши или малини през декември, не само заради цените от два-триесе лева килото. Когато са в нашия сезон, цените им са съвсем приемливи. Винаги съм се чудел какво правят с непродадените "извънсезонни" плодове.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Дини,защо все по-лоши?

            Иска ти се ама реалноста е друга.
            Как да имам друго мнение като си купувам домати от гръцки щайгки а на хартиика само отгоре пише България. Масло копувал ли си скоро, уж е масло но с малки буквички пише процент растително, месо с вода или маркови дрешки шити в някои гараж?
            Защо стоки от англия ми идват по евтино от магазина?
            Всичко и навсякъде е измама и не само безпаричието е проблем.
            Според теб има ли реална пазарна икономика?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #21
              От: Дини,защо все по-лоши?

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Иска ти се ама реалноста е друга.
              Как да имам друго мнение като си купувам домати от гръцки щайгки а на хартиика само отгоре пише България. Масло копувал ли си скоро, уж е масло но с малки буквички пише процент растително, месо с вода или маркови дрешки шити в някои гараж?
              Защо стоки от англия ми идват по евтино от магазина?
              Всичко и навсякъде е измама и не само безпаричието е проблем.
              Според теб има ли реална пазарна икономика?
              Твоята реалност - може.
              Иначе масло си купувам всяка седмица. Никакъв проблем да си намеря такова в което няма растителни мазнини. То струва поне с 30% повече от другото, в което има. И обикновено не е българско.

              И домати си намирам хубави. Те пък почти никога не са български.

              Коментар


              • #22
                От: Дини,защо все по-лоши?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Масло копувал ли си скоро, уж е масло но с малки буквички пише процент растително
                Масло купувам немско от години едно и също, онова с "краварката в долния ляв". Пише без консерванти и растителни мазнини. И наистина си е едно и също. Е цената не е като на българското, ама аз предпочитам да ям масло, а не субстанция с неизвестно съдържание и вкусови качества на всяка партида.

                Беше попадало и в акция за проверка. Нямаше отклонения.

                А стоките от Англия ти идват по-евтино защото и организация на производство, и ефективност, и субсидии са "малко" по-различни от тукашните. А и поради спецификата на пазара ни, отвън се внася предимно евтинкото, а не качественото.

                Огромен процент (да не кажа всичките) маркови дрешки се шият в места с ниски заплати, като България например. И от Марс да си ги купиш, пак ще са шити там. Казва му се "данък марка".

                @Ясен: Домати се намират не лоши (е, често цените са им лоши, ама аз пък не ги гледам ), ама до сега не съм купил такива като тия дето плюсках снощи от градината на село. Кво има по чуждоземските магазини не знам. Знам че съм попадал на чужденци, от където са тия магазини, дето се счупваха да плюскат тукашни. Демек или тамошните са им скъпи, или тукашните са различни.

                И по темата - при дините най-лошото е че трудно се оценяват външно от средностатистически човек. Тоест виждаш че е боклук едва когато някой ти го продаде. По тоя повод купуваме предимно половинки. Някои търговци дават и да се опита. Достатъчен индикатор за това до колко са коректни и какво продават. Сега, ако искаш да купиш цял багажник, щото са с 10 стотинки по-евтини на едро, проблема си е твой.
                Последно редактирано от sparkybg; 30-07-15, 14:24.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Дини,защо все по-лоши?

                  Кога в България, да ми каже някой комунист-носталгик, са се кОпували добри домати от поделенията на ДСО "Булгарплод", наричани "Магазин Плод-зеленчук" ? В тия торбички, дето струваха 30 ст. ?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4408385003_fabf51535f_b.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5673866

                  Стига измишльотини ! Хубави плодове и зеленчуци имаше "на село при баба". Както и сега, освен ако не са скъпи и... вносни.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дини,защо все по-лоши?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Кога в България, да ми каже някой комунист-носталгик, са се кОпували добри домати от поделенията на ДСО "Булгарплод", наричани "Магазин Плод-зеленчук" ? В тия торбички, дето струваха 30 ст. ?
                    Никога не са се продавали пластмасарии като сегашните, дето стават за фотография, ама за ядене - тсъ. А и тогава и сега купувахме от пазара на килограм, а не от плод-зеленчука в пликчета, та лично не знам какво са продавали в тия пликчета.

                    Виж краставиците си бяха краставици - като ги купиш с определен външен вид, имаха определен вкус. Сега се прави предварително проучване при кого приличат на краставица и при кого на тиква. За съжаление често без връзка с цената.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дини,защо все по-лоши?

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Вече два пъти си вземам диня от магазинчето до нас и направо ме върна в детството. Нормална по форма, сладка та лепнеш отвсякъде, тънкокора и ароматна. Според търговеца е наша, не внос.
                      Дай го тоя магазин насам. Преди две седмици ми казаха, че още било рано за наши дини а на следващия ден един набор ми обясняваше, че цялата му сергия е зарината с българска продукция. На външен вид 1:1 с гръцките. Така и не ги пробвах.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дини,защо все по-лоши?

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Дай го тоя магазин насам. Преди две седмици ми казаха, че още било рано за наши дини а на следващия ден един набор ми обясняваше, че цялата му сергия е зарината с българска продукция. На външен вид 1:1 с гръцките. Така и не ги пробвах.
                        Кажи му да ти продаде половинка. Или резан, да пробваш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дини,защо все по-лоши?

                          А-а-а, не ставало, щото можело да не се намери кой да купи остатъка от срязаната диня.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дини,защо все по-лоши?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А-а-а, не ставало, щото можело да не се намери кой да купи остатъка от срязаната диня.
                            Еми като не ставало, търсиш такъв, при който ставало. Около мен (Красна поляна) половинки има кажи-речи на всяка сергия. Не виждам да се застояват.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дини,защо все по-лоши?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              А-а-а, не ставало, щото можело да не се намери кой да купи остатъка от срязаната диня.
                              И в трите квартални зеленчука продават и половинки и четвъртинки.
                              Има поне 2 вида. И с пъпешите е така.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дини,защо все по-лоши?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Никога не са се продавали пластмасарии като сегашните, дето стават за фотография, ама за ядене - тсъ. А и тогава и сега купувахме от пазара на килограм, а не от плод-зеленчука в пликчета, та лично не знам какво са продавали в тия пликчета.
                                От пазара, от мръсни кулаци-часНици, които народната вльаст така и не успя да изтреби. А от "Плод-зеленчук" - само развалени или пък т.нар. "свински домати", едни продълговати, бабите (градските) много ги харесваха за туршия, първо ги попарваха, да им обел... одерат дебелите кожи, после ги мелеха и чак тогава варяха в буркани на огИн пред блока, опушвайки квартала, да не `абят ток и да им не изпадат зъбите от думатиту. Дините бяха същата щета и не знам кой по какво се прехласва. Кора - поне два пръста дебела, вътре семки и някаква безвкусна маса с вкус на краставица. Това при любимия Тато по магазините. Е, и тогава идваха едни камиони с цигани, дето преметаха едни дини като ги складираха между блоковете и стояха денонощно в палатки да ги вардят. Като ученици се упражнявахме в спорта крадене на такива дини Те по-се ядваха. Или щото "трофейни", та са ни се услаждали повече.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X