Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Да се качи дамата на едно повдигнато БМВ трета серия 0-100 7.9 секунди и после да продължим да обсъждаме...
    Хм, това не е ли много. То май само моята джипка(и можеби някоя малолитражка) ще е след него на светофара

    Сега сериозно: В нормалния случай всеки среден седан е по-бърз от СУВ или трък при набиране до 100км/ч. Не е нужно това да е критерият за избор.
    Примиум класа си ходи с примиум разходи и за гориво и за поддръжка. Ако това не е проблем за потребителя, то Мечо Пух е на ход-колкото повече....толкова повече. Самото изискване за дизел ме навежда на мисълта, че хората имат определени очаквания и не им е все едно какъв им е разхода по автомобила.
    За V10 на Туарега пише, че е голям мотор набутан на тясно и от там нуждата от сваляне при ремонти(алтернатор...). Ако има евтин автомонтьорски труд под ръка е добре, но ако няма си е проблем.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #62
      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

      Ай пак, като във всяка подобна тема, ено пълно кръгче стана.
      От тия години в тия параметри Х5 Е53 е пазарен лидер, като тва не е само мое мнение. Като мотор, говорим за 3,0д, като динамика, пътно поведение, криво-ляво и като надеждност. За такъв тип ползване, с основно асфалт и малко черно като за лада се е утепало.
      Предложих, тихичко, Х3, щото е по ново като разработка, върви съвсем прилично и с 2,0д мотор като има автомат и на него, а сред феновете на марката минава и за по-добро - квото и да значи това.

      Коментар


      • #63
        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

        Да , ама пък Х5 много ги краднат .Ribar-ът да не се засяга.Не визирах него.Просто и тази тема се разводни , като и другата за СУВ.Започне се добре , но после се добави още някое щение.А то нали няма всичко на едно място и се почва едно обикаляне...
        Понякога става много просто.Качваш се в машината и след пробното каране слизаш с усмивка на уста и казваш : Тази е мойта , пък може и да не е най-добрата!
        Успех с избора!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #64
          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          В кратце - мой човек и жена му търсят такъв - дизел(ако може по-надежден), автомат(тоже, за надеждността). Търси се що годе комфорт и сигурност(в т.ч и за зимата най-вече), без екстремности.
          И двамата са опитни шофьори, възрастни окола 50-те, но нямат много опит със съвременни автомобили.
          Моделите които се заглеждат:
          BMW X5/X3 , VW Touareg, Mercedes ML... и подобни, дайте още идеи...
          Моята роля е да помогна със съвет, колкото да не се вземе хептен нещо калпаво, пък другото е на късмет(и въпрос на добър оглед).
          Каквото знам (чел/чул), им го казвам. Моля за коментари и предложения за да не пропусна нещо. Знам че ги има нещата, но ако може поне накратко плюсове и минуси.

          Идеи за високо комби не възприемат, искат си "джип". (Поне според някакви техни представи, демек може и SUV/SAV и подобни[emoji6] ).
          Гуми, обслужване и пр, не са включени в предвидените 12-13К лв.
          Ако може и аз да дам моя принос към темата
          1. Honda CR-V (2ро поколение) - надежден
          2. Toyota RAV4 (2ро поколение) - надежден
          3. Hyundai Santa Fe (Има едно в Пловдив за 6780лв. с кожа и АСК.)
          4. Jeep Grand Cherokee WJ - на последно място понеже по-скоро е офф роудър, отколкото шосеен джип

          За тези пари, според могат да намерят доста запазени екземпляри от горепосочените.
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #65
            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

            И аз в крайна сметка така им казах - да се качат и да пробват, плюсове минуси, каквото знам и с каквото сте помогнали като информация(в тази и други теми), ще ги осведомя. От там нататък избора си остава техен.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X