Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

    Напълно подкрепям.После се купува от тук,черпи се че си я взел изгодно.После се оревават форумите колко негодни били дадени марки.И всичките на 158 000км.
    Народопсихология,ко да праиш.

    Коментар


    • #17
      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      А, ако отворите немското мобиле и си сверите часовниците...
      ... и преди май съм го споменавал... При сравнение прави впечатление следното (за почти всякакви автомобили се отнася):
      В Германия за посочените цени в България, умножете км. Х 3.
      За посочените км. в България, в Германия умножете цената Х 2 в евра...
      та така...
      Абсолютно невярно твърдение.
      Голфа от подписа ми купен края на май 2015 на 150000 реални сервизни от първа ръка цена 17000.
      В немското мобиле тогава цените на същото бяха 8-9000 евро.
      Разликата е докарването до тук.
      Така че не може да се обобщава за всички автомобили.
      Правилно е да се каже че автомобил с доказана история струва не по малко в западна европа.
      Поздрави.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

        Не ми се спори... за VAGините - не съм се интересувал специално, не са в областа на интересите ми,
        но за 4Х4 и SUV-те всеки може да влезе в mobile.de и да си направи изводите сам
        особено за споменатите BMW X5/X3 , VW Touareg, Mercedes ML... и т.н.
        а и ставаше въпрос за така наречените "реални километри"...
        Последно редактирано от ivied; 30-07-15, 21:23. Причина: "реални километри"

        Коментар


        • #19
          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Не ми се спори... за VAGините - не съм се интересувал специално, не са в областа на интересите ми,
          но за 4Х4 и SUV-те всеки може да влезе в mobile.de и да си направи изводите сам
          особено за споменатите BMW X5/X3 , VW Touareg, Mercedes ML... и т.н.
          а и ставаше въпрос за така наречените "реални километри"...
          Хаиде да не са ваг-ините а да е от любимите ти тойоти че и СУВ Тойота РАВ4 Д_КАТ.

          Има една се продава в Бургас от официалния вносител, 2011, автомат, 143000 км за 36000 лв.

          В Германия има 2 такива дори на по малко километри (130000) са за 15000 евра + ДДС което какво прави 36000 лв без разходите по доставка до БГ.

          И какво излиза че ако колата е със сервизна история от първи собственик на малко реални километра цената е еднаква.

          Това че някой купува от автокъщите нов внос на "реални" километри и им вярва си е негов проблем.

          Поздрави
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

            Мдааа, време е да стигнем до ТЛК.

            Коментар


            • #21
              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

              За човек който не разбира и се ориентира по лъскавината, ТЛК трябва да е поне от 100 нагоре(модела де), за да се конкурира с X5 и Туарег. ☺
              Там пък цените са други.
              До тук да разбирам ли, че Х3 води като здравина/цена/качества(не оффроад, поне шосейни плюс пространство)?
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Хаиде да не са ваг-ините а да е от любимите ти тойоти че и СУВ Тойота РАВ4 Д_КАТ.

                Има една се продава в Бургас от официалния вносител, 2011, автомат, 143000 км за 36000 лв.

                В Германия има 2 такива дори на по малко километри (130000) са за 15000 евра + ДДС което какво прави 36000 лв без разходите по доставка до БГ.

                И какво излиза че ако колата е със сервизна история от първи собственик на малко реални километра цената е еднаква.

                Това че някой купува от автокъщите нов внос на "реални" километри и им вярва си е негов проблем.

                Поздрави
                Благодаря за поздравите!
                Един кратък поглед в немското мобиле към този час:
                В Германия се продават (подчертавам в Германия - има опция) 224 Тойота ЛК
                след 2011 - до 125 000 км, дизел, автоматик. Опциите които си заслужават, нали така...
                Най-ниската цена започва от 25890 EUR за 54.678 km - с две врати в Мюнхен...
                следващата, вече 4 врата в Хорн - EZ 06/2012, 68.109 km, 29.590 EUR
                следва една в Дюселдорф- EZ 12/2011, 93.000 km, 29.999 EUR...
                Първата от частно лице от Rohrnbach, EZ 04/2012 , 109.000 km и... 33.900 EUR
                Та така...
                Поздрави!

                P.S. При сравнението на Х3, същите опции (след 2011 - до 125 000 км, дизел, автоматик)
                1637 броя - няма от 2011 - та от 2012 почват с
                EZ 09/2012, 122.000 km, 22.950 EUR
                от 2010 - първата е EZ 06/2010, 93.100 km, 16.650 EUR...
                а човека пита за 12-13 000 лв...
                та до 7000 EUR - има само 14 броя, започват от EZ 03/2004, 240.474 km за 5.599 EUR
                Последно редактирано от ivied; 31-07-15, 10:29. Причина: PS

                Коментар


                • #23
                  От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                  Цецо, Туарега с петака 2,5ТДИ не е лош избор.
                  Не е чак толкова чуплив а и вече има варианти за евтин, но грамотен ремонт.
                  По спомени слабостите му са кардан, водна помпа, изпускателен колектор. И трите ремонта не са болка за умиране.
                  Разход около 10 на дълго и 12-15 в града. Колата е солидна и луксозна. Става и за черно. Аз бух купил с въздух и автомат без да му мисля, но и пружинния не е лош.
                  Проблема е да намериш читав и поддържан екземпляр. Аз бих търсил купен и поддържан от България.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                    Мерси, Руси, поне знам че на твоето мнение мога да разчитам. Ще им го препоръчам като вариант.
                    На въздушния кое му е слабост и скъпи ли са му частите по тази система(чисто информативно)?
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                      За въздуха аз не знам да има проблеми. Което не значи , че е така.
                      От многото коли които съм имал на въздух, единствено на БМВ съм сменял спукана възглавница.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                        Кола на въздушно окачване е скъпа за поддръжка. Без значение дали е Туарег или друго. Рано или късно на всичко му идва времето, колкото е по стар екземпляра, толкова е по вероятно. Един набор пружини и амортисьори за обикновено окачване е 1000-2000 за почти всичко. Само окачването за 1 колело при въздушното е повече от това . Отделно имаш компресор, клапани и разни други. Трябва да се има на ум, че за тая брада трябва по така гребенче.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Цецо, Туарега с петака 2,5ТДИ не е лош избор.
                          само дето след 2011 няма, всичките вече са V6 и цените са други, за автоматик, дизел и до 125 000 км... почват от 25.000 EUR...
                          Има само 31 броя до 7000 Е... първия Touareg 2.5 R5 TDI Automatik е 4.700 EUR - EZ 11/2004, 285.000 km

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                            Във въпроса ми няма условия за година на производство или километри.
                            Какъв е случая с Х3 2.0d?!
                            Че ще е по-слаб е ясно, но това не е определящо. Доколкото разбирам там няма дилема за въздушно окачване и има добро вътрешно пространство(не е приоритет). Твърдата возия ще се понесе - те нямат база за сравнение в този клас.
                            Въпроса е да няма фрапиращи други проблемни точки. Та в този смисъл автоматите как са, какви са?(и на Туарега)

                            ПП: Чудя се ония Черокита с 2,8(на VM) дали не стават, да се пробвам да ги навия?
                            Последно редактирано от cecoa1; 01-08-15, 19:36.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                              При X3 автоматите са 5 степенен на GM и новия 6 степенен на ZF(на американките се слага и 6 ст. на GM). Новите са по-добри, но не и безпроблемни.
                              На туарега автоматика е японски - Аisin 6 степенна.
                              Автоматик се взима на късмет.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Във въпроса ми няма условия за година на производство или километри.
                                Какъв е случая с Х3 2.0d?!
                                Че ще е по-слаб е ясно, но това не е определящо.
                                Слаб ,колко пък слаб.150 кс и 177кс.За Х3 не е слаб.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X