Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

    В кратце - мой човек и жена му търсят такъв - дизел(ако може по-надежден), автомат(тоже, за надеждността). Търси се що годе комфорт и сигурност(в т.ч и за зимата най-вече), без екстремности.
    И двамата са опитни шофьори, възрастни окола 50-те, но нямат много опит със съвременни автомобили.
    Моделите които се заглеждат:
    BMW X5/X3 , VW Touareg, Mercedes ML... и подобни, дайте още идеи...
    Моята роля е да помогна със съвет, колкото да не се вземе хептен нещо калпаво, пък другото е на късмет(и въпрос на добър оглед).
    Каквото знам (чел/чул), им го казвам. Моля за коментари и предложения за да не пропусна нещо. Знам че ги има нещата, но ако може поне накратко плюсове и минуси.

    Идеи за високо комби не възприемат, искат си "джип". (Поне според някакви техни представи, демек може и SUV/SAV и подобни[emoji6] ).
    Гуми, обслужване и пр, не са включени в предвидените 12-13К лв.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

  • #2
    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

    Един го гмурнАх у гюбрето - купи си "Екскуржън"( 7.нещо си дизел) на форд за 8К Е и е доволен, друг е на път за "Юкон".......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

      За този бюджет че и дизел че и автомат работата е тото 6 от 49.
      Х3 ще е най евтиното възможно може и да се впише ама возело като лагерна количка.
      Нямам идея от къде да се купи за да е безпроблемно.
      МЛ са с известните 2.7 цди - пак е лотария там.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

        Абе знам аз, че трябва още малко пара, за що годе правилна X5 или Туарег с V6....
        Проблем е също, че има и субективен фактор - трябва да се одобри на външен вид.😉
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

          Ми обясни им "тактично", че при тия мераци подкрепени с този бюджет, имат повече от огромен шанс да си купят собствен, голям "побит камък". Или бюджет по две или да си карат сегашното возило. Щото накрая се посредника виновен.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

            санта фе, ама май ще трябва още малко в бюджета.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ...
              Моделите които се заглеждат:
              BMW X5/X3 , VW Touareg, Mercedes ML...
              Цецо, както им викат "премиум" марки и модели. Най доброто от немските производители от тия години. Ма тия работи си ги знаеш ...
              Аз лично, с кеша в джоба бих обиколил пазара и скачам в най запазеното и НЕ-магереното, което може да се намери.
              Иначе и трите имат слаби места, ама тия слаби места все пак са с не малък ресурс, така, че най важното е състоянието на съответната машина.

              Коментар


              • #8
                От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                X3 3.0d, X5 3.0d, XC90 D5 или Санта Фе. Първите три за тези пари читави малко трудно ще се намерят, трябва и да са с новите АСК с 6 скорости.
                Х3 е най-зле като комфорт.

                Коментар


                • #9
                  От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ... Туарег с V6....
                  ...
                  А Туарег с R5 не е ли опция? Хем няма да е напомпано с излишни екстри, хем за тия пари има повече предложения. Никой не е казал, че трябва да е бегачка ...
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                    Малък му е 2.5 а и имаха някакви драми с маслени и водни помпи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                      Не знам и аз защо залитат по високия клас. Сигурно щото повече им се е набил в очите. Иначе им препоръчах и Санта Фе (даже първото) и Терано и Паджеро, и ТЛК 90/95(не знам колко ще стигнат парите но поне за 1KZ). Не ги отхвърлиха категорично, но не ги и споменават. Дискавари 2 им грознее...
                      Дамата ще кара повече возилото, та нейното мнение е от по-голямо значение. Вчера ми звъня да ме пита за Туарег V10.😄 Обясних и, че от тия V6 е правилния и затова е и по-скъп. R5 според мен става за тях, нямат опит с бегачки, но и при него нали разни излишни болежки.
                      Разхода и поддръжката не ги притеснява, стига да не е съизмерима с цената на джипа.

                      ПП. Хората искат малко лукс на стари(не много де) години. Скоро се пенсионират и имат намерение да започват скромен бизнес свързан със земеделие в Северна България. Та често ще се пътува(и зимата) до столицата и обратно за да си наглеждат нещата. Вероятно при добра обосновка ще си коригират малко бюджета, но не знам колко.
                      Така че предлагайте варианти и около бюджета.
                      Последно редактирано от cecoa1; 30-07-15, 11:27.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                        Имал съм досег, като ползване, с X3. Предните 2 места са си екстра, отзад и като багажник е слаба работа. Комфорт няма особен, но не те скапва от карането. А вървежа и пътното поведение, беше 3,0Д, те карат само да се усмихваш. Като поддръжка е БМВ, но няма нищо общо с въздушното окачване на Туарег и ненадежността на W163.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Терано и Паджеро, и ТЛК 90/95
                          Тия трите трудно ще минат за шосеен дизел откъм комфорт и поведение, сравнени с X-нещо си и ML.

                          Иначе за 12-13К тераното ще е слънце, ще стигнат и за обслужването че и за почерпка. Ама като споменаваш по какво се заглеждат просто не е техния явтомобил. За техния бюджет пък това, в което се заглеждат е възскъпичко.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            X3. Предните 2 места са си екстра, ......отзад и като багажник е слаба работа.
                            Само да уточним, че багажника на Х3 е по-голям от багажника на Х5 и е почти еднакъв с този на Туарег. Вярно е, че вози като лагерна количка, но за сметка на това, вървежа и пътното поведение трябва де усетят. Говорим за 3D.

                            п.с. Субективно мнение. А аз лично не понасям високи, люлеещи се варели, еле па при по-висока скорост!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                              А, ако отворите немското мобиле и си сверите часовниците...
                              ... и преди май съм го споменавал... При сравнение прави впечатление следното (за почти всякакви автомобили се отнася):
                              В Германия за посочените цени в България, умножете км. Х 3.
                              За посочените км. в България, в Германия умножете цената Х 2 в евра...
                              та така...
                              Последно редактирано от ivied; 30-07-15, 19:00.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X