Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

    С V10 ще сбъркате. А Х3 си е тройка малко повдигната. Ако Х3 устройва твоите познати, направо ги води да си купят обикновенната тройка. Имал съм 330 2006г от магазина, ако искаш да започвам да се оплаквам.Едиственото и хубаво беше, че вървеша на умирачка!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #47
      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

      Знам за V10. Те го гледат, а аз им обяснявам защо не става.
      Тройката щом върви, ще залитнат и по нея. Но разлики могат да направят чак ако могат да пробват всички тези модели. Сега и R5 ще им се види бегачка, просто нямат опит с по-вървящи коли.
      За сега нещата са на пауза, след седмица, две ще се гледат и избират. Аз залагам на Туарега с 2,5 , мисля че впоследствие ще го оценят.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #48
        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

        Може ли да Ви попитам понеже и на мен доста ми харесват тези Туарези,та разглеждам обявите и гледам,че V10 мотора го има и за около 10 000 лв.Защо така по-проблемен ли е.Да не е нещо като 2.5 tdi на А6 и А8 ?
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • #49
          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

          V10=2xR5
          Освен че има драма по обслужването - вадел се мотора за нещо си.
          С какво един мотор съставен от 2 по малки е по лош от малките?
          Освен че ще харчи много но и ще върви повече.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #50
            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Знам за V10. Те го гледат, а аз им обяснявам защо не става.
            Тройката щом върви, ще залитнат и по нея. Но разлики могат да направят чак ако могат да пробват всички тези модели. Сега и R5 ще им се види бегачка, просто нямат опит с по-вървящи коли.
            За сега нещата са на пауза, след седмица, две ще се гледат и избират. Аз залагам на Туарега с 2,5 , мисля че впоследствие ще го оценят.
            Интересно,с какъв автомобил имат опит,че R5 да им се стори "бегачка"?Върви горе-долу колкото една лада седмица
            Ако сериозно,имам 2-3к км с R5,много слаб му идва мотора за това купе.Дори градско,като се чуе,как се мъчи с предавките при потегляне/ускоряване,става ясно,че се насилва...Правилния двигател за туарег е 3.2

            Коментар


            • #51
              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

              Опит имат със стари, дребни дизелчета без турбо и бусче LT(от модела произвеждан със Спринтер).
              Другото са по-отдавна соц. возила от средния клас.
              V10 не е само мотор. Цялата кола е спортна и има много разлики в нея спрямо редовия Туарег. Най-вече в цените на частите. А и е само на въздух...иии... като нов е струвал двойно на R5, сега...всеки може да види и да прецени (за мен нормална съдба на излишно скъпите и якообезценяващи се бангии).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                До тук аз разбрах, че всички дизелови таралясняци на Джип, ЛР, Тойота, Нисан, Митцубиши, МБ, БМВ и т.н. от тия години си вървят доволно и само Турега 2.5ТДИ е куц кон

                Коментар


                • #53
                  От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  До тук аз разбрах, че всички дизелови таралясняци на Джип, ЛР, Тойота, Нисан, Митцубиши, МБ, БМВ и т.н. от тия години си вървят доволно и само Турега 2.5ТДИ е куц кон
                  Да не обобщаваме тогава,щом не се вярва на субективнатапреценка,ще го изразя в цифри:
                  Х5 3.0д 218кс 0-100 8.6с
                  мл320 сди 224кс 0-100 8.3с
                  Туарег 3.2тди 240 кс 0-100 8.3с
                  ....Туарег 2.5тди 174кс 0-100 12.9с Дали,все пак,наистина не е куц?

                  Дори дизелови Паджеро3 и ТЛК 120 го правят за 11.5с,а субективно Патрол 3.0д,който си е камион/трактор,до 50-60 с ръчни(автомат не съм карал) е доста по-пъргав,но до 100 вече ще загуби)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                    Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
                    ...

                    мл320 сди 224кс 0-100 8.3с
                    Тоя ДВГ се монтира на W164, от 2005г. нагоре.
                    Ако трябва да е обективно сравнението, трябва да се сравняват дизеловите ДВГ монтирани на Jeep WJ, D2, RR3, TLK 120, P3, ML163 и Х5, с Touareg 2.5tdi.
                    Само в Х5 дизеловия ДВГ е чуствително по мощен. Същия ДВГ в RR3 е само 177 кс., срещу 175 в 2.5тди на Туарег. Останалите са по слаби, че даже и чуствително по слаби.
                    Патрула е смешно да се сравнява ...
                    Х5 единствен от горе изброените няма бавни скорости ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                      Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
                      Да не обобщаваме тогава,щом не се вярва на субективнатапреценка,ще го изразя в цифри
                      Значи , ако се спрат на Туарег да си знаят - стартиране пет секунди по-рано , за да се не разминат с комбайна
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                        Тия времена са на кола среден клас около 100 коня, не мисля че е толкова лошо за нормално пътуване и с толкова тежък автомобил. Чувам и за вариант с чип на 205к.с. имало осезателна разлика, ако нещо не му достига.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Тия времена са на кола среден клас около 100 коня, не мисля че е толкова лошо за нормално пътуване и с толкова тежък автомобил. Чувам и за вариант с чип на 205к.с. имало осезателна разлика, ако нещо не му достига.
                          Тия времена .... повечето производители на такава техника не дават такива времена, щото пък уважаващите такава техника купувачи не ги интересува.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Значи , ако се спрат на Туарег да си знаят - стартиране пет секунди по-рано , за да се не разминат с комбайна
                            Иронията,понякога,е хубаво нещо,но ако се врътне страницата по-нагоре,поста ми беше в отговор на размисли "R5-бегачка".12.9 до 100 може и да е бегачка,ама до около 1950г)
                            Нямам нищо против R5,но с автомата при градско каране безкрайното редене на предавки,забележимо по непрекъснато подскачане на обороти и съответно по неравномерния шум от мотора...някак си не се връзва с автомобил,целящ премиум-сегмента(а Туарег е точно това,не е катърче за кърска работа).Дразнещо е.
                            А и този разход,12-13 при много спокойно каране в провинциален град,откъде мислите че идва?Правилно-обороти,поради недостиг на мощност,поне при автомата.И това не е само мое частно мнение-покарайте 100-200км градско,и всичко ще стане ясно.
                            Иначе,ако на магистралата се стабилизира на 120-130,няма грешка.Но само да не се налага често да се изпреварва

                            Коментар


                            • #59
                              От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                              То аз се опитвах да ги навия за Терано или ТЛК 90/95, или Паджеро... Все камиончета с които просто се придвижваш с потока, така че за особена динамика не е зор. Проблема е, че особено дамата иска нещо вървящо, и ще наклони везните ако пробва от по-мощните модели, а реално това няма да им е много от полза. Те избират с емоция, аз се опитвам да вкарам здрав разум.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Шосеен Дизел, автомат, 12-13К лв.

                                В тази тема са разгледани всички компактни Сув:
                                http://www.motorpage.ru/magazine/cht...ota_RAV_4.html

                                Да се качи дамата на едно повдигнато БМВ трета серия 0-100 7.9 секунди и после да продължим да обсъждаме.
                                Да не споменавам братята руснаци кое предпочитат.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X