Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

    Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
    За нисан и точно за тоя двигател слушай Влади Раденков - няма по-добър, ама много го мързи тоя "мушморок" ......само на него си и още 2-3 ма направил охлаждане на 5 и 6 цилиндър. На мен не ще....аз затова не си купувам нисан . За виското пак слушай Влади...., но не се качвай да те вози, особено ако нямаш памперс.
    Е, те за това няма да имаш Нисан, защото ме слушаш
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #17
      От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

      Първоначално публикуван от tishkov86 Преглед на мнение
      Да ви кажа честно незнам! Купих го от варна и фо търново със скорост 100-110 няма проблем, но кача ли 140 примерно за по-дълго и веднага качва малко над средата
      Моя Патрол го карах четири години така и нямаше никакви странични проблеми. До 140- 150 стрелката на температурата беше като закована на средата. Нагоре вече, все едно беше вързана за оборотомера- така се качваше. Стигала е малко преди първата бяла черта преди червената. После като върна скоростта, веднага пада до средата. Това ми го прави единствено при високи скорости над посочената. Иначе съм дърпал лодки, бегачката на платформа над 15 000 км, бая офроуд километри с окопаване и съответно сериозно натоварване на мотора, и няма проблеми. Виското ми работи перфектно. Но, високите скорости продължително време, не му понасят. Явно не е мислен за тях. Ако, няма проблем при други режими и натоварвания, си провери само виското дали е наред и спокойно давай "газ".
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #18
        От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        До 140- 150 стрелката на температурата беше като закована на средата.
        Ало патрула не е Ферари, колко дига според теб
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

          150 км/ч си е една много сериозна скорост, особено пък за джип- за истински джип имам в предвид не паркетник.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #20
            От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

            Температурата на моя Патрол при 33 градуса в градски условия е:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150729_180502.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5673862

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150729_180517.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5673863

            И датчика на допълнителния уред:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150729_180756.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5673864

            Бях чул, че можело на термостата да се направи отвор от 3-4мм на периферията му и пак помагало за поддържането на нормална температура.???? Има ли логика?
            Последно редактирано от Деян Давидов; 30-07-15, 14:13.
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #21
              От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

              Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
              Бях чул, че можело на термостата да се направи отвор от 3-4мм на периферията му и пак помагало за поддържането на нормална температура.???? Има ли логика?
              Не.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ало патрула не е Ферари, колко дига според теб
                Ми не знам колко дига, ма на моя съм му обръщал километража. Иначе 140 и с платформата и бегачката на нея, поддържа на магистаралата без проблем. То и повече може, ама загрява. С Черока още нямам много впечатления, загрява по бързо с платформата и държи малко под 100 градуса, ама там си седят и не мърдат в продължение на 200 км преход. Там едни хидравлики въртят вентилатора, та не знам изобщо какво се случва. Това са основно композициите с тези скорости с Патрола: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0433.jpg
Прегледи:1
Размер:199.5 КБ
ID:5673941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0410.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5673942
                Последно редактирано от atanas_93; 30-07-15, 21:36.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #23
                  От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ей на това му викам "малко над средата" (след качване на газопровода)



                  В случая отговаряше на това (няма и 90*, измерено след термостата)

                  [ATTACH=CONFIG]816365[/ATTACH]
                  T.e. достигането на 100* в/у 35ци по асфалт в баира не е нормално?

                  Термостатът е сменен с такъв, отварящ на по-ниски градуси, виското е ново - оригинално, главата е ревизирана с диагноза ОК даже и специална концентрирана течност долях за понижаване на градусите.


                  Нищо де, вдигнал съм му мерника.. следва камионджийски радиатор + поръчков интеркулер..

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                    Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                    T.e. достигането на 100* в/у 35ци по асфалт в баира не е нормално? ...
                    Виж, за 35-ците не знам. Аз гуми повече от 33 не съм му слагал и с тях ми е вдигал до към 100* само в два случая: единия път, когато си правих експерименти да му насаждам електрически перки и карах състезателно в августовска жега, със задръстен от прах и осили радиатор и издъхващ акумулатор; вторият беше, когато за кратко имаше радиатор-менте. Снимките на температурата по-горе след качване на газопровода са след монтажа на новата пита.

                    Ти освен 35-ците не беше ли тунинговал нещо и по турбото и по ГНП-то?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-08-15, 17:48.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                      Факт..

                      ама не е нищо специално, малко гориво му пуснахме и вдигнахме налагянето съвсем леко. Вярно, че и от там си подгрява, но то пък иначе не откива. Но греенето си му е основна грижа в момента, че имаш правото на 10-15сек газ до ламарината в калта нагоре и вече подминаваш 100* стремглаво и пускаш.

                      Сегашният радиатор видимо няма поражения, но явно е само видимо. И течове няма по системата.. Ще го борим септември охлаждането с тунингов по-голям радиатор + интеркулер с нови пътища (приемам и други свежи идеи), в момента е на вълна окачване все още.

                      Ааа и на някой вилката за блокажа ако му се намера, да ми пише ще почерпя

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                        Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                        ... Ааа и на някой вилката за блокажа ако му се намера, да ми пише ще почерпя
                        Само вилка едва ли ще намериш. Аз като счупих блокажа, купувах цял диф.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                          Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                          Факт..

                          ама не е нищо специално, малко гориво му пуснахме и вдигнахме налагянето съвсем леко. Вярно, че и от там си подгрява, но то пък иначе не откива. Но греенето си му е основна грижа в момента, че имаш правото на 10-15сек газ до ламарината в калта нагоре и вече подминаваш 100* стремглаво и пускаш.

                          Сегашният радиатор видимо няма поражения, но явно е само видимо. И течове няма по системата.. Ще го борим септември охлаждането с тунингов по-голям радиатор + интеркулер с нови пътища (приемам и други свежи идеи), в момента е на вълна окачване все още.
                          Имате проблем да ви кажа , бегачката със заден радиатор без допълнителна помпа , в състезателни условия я държа на 3000 - 3500 об и съвсем леко минава средата , това е във движение на скорост . В калта и на най тежкия екстрем не мога да вдигна температурата над средата -ГНП-то съм го "обработил" както и турбото ,
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                            Заден радиатор...

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПОМОЩ , Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                              Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение

                              Сегашният радиатор видимо няма поражения, но явно е само видимо. ...
                              Радиаторът беше практически като нов, така че не би трябвало да прави проблеми. Да не е задръстен с кал от вътрешната страна?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                                Силно възможно е, все пак не е чистен, макар видимо да не излежда задръстен, поне отвън. Така или иначе ме съмнява дори при перфектен радиатор, че системата ще понесе двата блокажа, 35ците и пълната газ по 'лъзгавите склонове и надутото турбо (това, за което го използвам) и ето защо ще прескоча фаза чистене и ще мина директно на фаза сериозен ъпгрейд с много по-големия радиатор + поръчковия интеркулер. И тогава ако не реша проблема следва 3.0Д БМВ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X