Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Облегалка за куфар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Облегалка за куфар

    Тъй като преди 1-2 седмици някъде по Сливница ми е изпадала облегалката на куфара (ако някой я намери да ми я върне ) имате ли идея от какво (какъв материал и къде да го търся) мога да си направя нова? Ето как изглеждаще старата, новата не е задължително да е такава ма поне да не се ръби гърба на жената.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oblegalka.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:6095996
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    От: Облегалка за куфар

    Според мен който и да е тапицер може да направи подобие на старата - основа, дунапрен и облицовката отгоре. Дори да е равна, не точно с извивките. Ако е мераклия ще ти я направи.
    LZ1NIM/P
    B pos

    Коментар


    • #3
      От: Облегалка за куфар

      Ами предната, не че съм и се заглеждал много въпреки че 5 години си я возя, беше някаква метална основа с отвор за болт. Тая основа облечена с някякъв непозмнат за мен материал, който нямаше проблеми с вода, слънце и т.н. В смисъл не беше дунапрен с облицовка.
      Ако е само дунапрен как ще се закачи на куфара?
      Идеята е да я сложа и да забравя. Извивки не ми трябват. А и другото да се закача с 1 болт, гайката на който е от вътрешната страна на куфара.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • #4
        От: Облегалка за куфар

        Доколкото разбрах колегата,а и аз бих направил така,ако ми се наложи - за основа да използваш по дебела гума,пластмаса,метал,може би изрязък от ламинат.Нещо което да е здраво и на което да закрепиш болта/болтовете.Тази основа се облича със дунапрен , да е по меко,отгоре се завършва със кожа за седалки ( за да не пуска вода и да е и влияе слънцето ).
        Аз лично каквато и основа да избера,бих сложил и парче гума м/у облегалката и куфара за да обере неравностите ( едва ли биха ти я направили перфектно точно по извивките на твоят куфар ) и да не скърца и да трие куфара.
        Последно редактирано от kirilkirilow; 29-07-15, 23:07. Причина: редакция
        Сега - BMW R1200RT 2006 г
        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

        Коментар


        • #5
          От: Облегалка за куфар

          Благодарско за мненията. Аз продължавам да проучвам моята старата от какво беше.
          Не че разбрах много, но била от някаква пресована пяна. Оригинално детайла бил за някаква машина дето ти клати краката, та моята облегалка била тая част дето стъпват ходилата. Нямаше тапицерия, мросто пяната, много интересен материал. От години никакви поражения от дъжд слънце и т.н.

          P.S. Другото генерално решение е да продавам доминатора и да ти взимам африката , (гледам има си облегалка) ама не мой са пречупя още, много си го обичам.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #6
            От: Облегалка за куфар

            [QUOTE P.S. Другото генерално решение е да продавам доминатора и да ти взимам африката , (гледам има си облегалка) ама не мой са пречупя още, много си го обичам.[/QUOTE]

            Щом за новото копче ти трябва балтон,заповядай .

            Сега ме замисли от какво е моята облегалка и тя е от нещо подобно.Твърдо е като гума,но май не е гума.Захваната е към куфара със видии и няма дунапрен или някаква облицовка от горе.Найстина няма проблем от атмосферните условия.
            Сега - BMW R1200RT 2006 г
            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

            Коментар


            • #7
              От: Облегалка за куфар

              В ОЛХа видях една облегалка,дали няма да свърши работа ?
              http://olx.bg/ad/oblegalka-nova-za-z...tml#7fea6e3f1b

              Коментар


              • #8
                От: Облегалка за куфар

                На моя ръбат куфар май няма пасне, а и пантите са доста високо и няма мога да го отварям. Идеята е както каза колегата по-горе да видим къф аджеба е тоя материал и от къде може да се намери.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • #9
                  От: Облегалка за куфар

                  Май открих материала които ми трябва. Гледам едни дъски си играят децата на плажа, боди борд им викат. Материала много мяза на тоя от мойта загубена облегалка. Явно то вода нямат проблеми нали са за морето, сигур и UV защита имат. Остава да намеря някъде някоя счупена такава. За предпочитане с нарисуван спайдърмен .
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X