Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dana 44 - луфт на полуоските

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Dana 44 - луфт на полуоските

    Привет колеги!
    Имам едно питане относно задният мост на WJ и по точно след като се постави полуоската на мястото си и се стегнат четерите гайки от вътрешната страна, нормално ли е да има луфт по оста на полуоската т.е. да мърда на вътре и навън? Не виждам начин за обиране на този луфт ако не трябва да го има.Става въпрос за това от снимката като си иде на мястото. Според мен капачката с четерите винта, която подпира семерината държи полуоската да не излиза или нещо се бъркам?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d44-2.jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:6095995
    Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

  • #2
    Re: Dana 44 - луфт на полуоските

    На Дана 35 е нормално. По спомен Дана 44 също е с "C-clip" и следва и при Дана 44 също да е нормално.
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

    Коментар


    • #3
      От: Re: Dana 44 - луфт на полуоските

      Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
      На Дана 35 е нормално. По спомен Дана 44 също е с "C-clip" ... .
      Дана 35 на WJ НЕ е с c-clip.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Re: Dana 44 - луфт на полуоските

        Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
        На Дана 35 е нормално. По спомен Дана 44 също е с "C-clip" и следва и при Дана 44 също да е нормално.
        Тц!! Дана 44 не е с С-клипс Не е нормално да има луфт щото това значи луфт в конусния лагер!

        Коментар


        • #5
          От: Re: Dana 44 - луфт на полуоските

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Тц!! Дана 44 не е с С-клипс Не е нормално да има луфт щото това значи луфт в конусния лагер!
          Да де и аз така си мисля, че ще има луфт в конусноролковия лагер. Ама може ли някак да се обира и не мога да разбера защо се е получил.
          Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

          Коментар


          • #6
            От: Dana 44 - луфт на полуоските

            Конусно-ролков лагер отваря такива луфтове от самото износване на лагера! За реглаж се ползуват едни пластини наречени шимове които се слагат под външната гривна на лагера.
            ПП. По същия начин се регулира и луфта на касетата в диференциала.

            Коментар


            • #7
              От: Dana 44 - луфт на полуоските

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Конусно-ролков лагер отваря такива луфтове от самото износване на лагера! За реглаж се ползуват едни пластини наречени шимове които се слагат под външната гривна на лагера.
              ПП. По същия начин се регулира и луфта на касетата в диференциала.
              За диференцияла ясно. Ама да отвори 4-5мм луфт от износване не ми се вярва. Този луфт който описвам е и на нивият лагер абсолютно същият. А за пластините никъде не пише да се слагат на полуоската както при касетата.Там с тези пластини се регулира контактното петно между пиньона и короната, а при полуоската как ще се сложи след като се набие лагера?? Моля някой който има под ръка WJ да го погледне за тези луфтове и да каже.
              Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

              Коментар


              • #8
                От: Dana 44 - луфт на полуоските

                Тези квадратните пластини са ти криви.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: Dana 44 - луфт на полуоските

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  ... За реглаж се ползуват едни пластини наречени шимове които се слагат под външната гривна на лагера.
                  ...
                  Поне във фабричния сервизен наръчник за такова нещо не се споменава и дума.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:axle.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5673771
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Dana 44 - луфт на полуоските

                    Чавдар видя как се монтират лагерите , сега неговя няма луфт , шимове не се монтират на този модел . Смени си лагера и всичко ще се оправи !
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Dana 44 - луфт на полуоските

                      Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
                      Този луфт който описвам е и на нивият лагер абсолютно същият.
                      Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                      Смени си лагера и всичко ще се оправи !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Dana 44 - луфт на полуоските

                        Ако може да споделите какъв е размерът на лагера, да не би да съм монтирал нещо друго, защото и с новият който сложих има същият луфт и то от двете страни.
                        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Dana 44 - луфт на полуоските

                          National A49 или SKF BR9
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Dana 44 - луфт на полуоските

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ами като им гледам ТТ данните двата имат разлика. А най вероятно съм сложил неправилните лагери, т.е. по-плитки и от там идва луфта.
                            Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Dana 44 - луфт на полуоските

                              След дълги проучвания установих, че и семерините са с различни ширини - разлика от 2,3 мм. Луфт който според мен е недопустим в един конусноролкав лагер, от там идва и луфта при мен.
                              Колеги, това дали става за джипката от подписа ми? Става въпрос за задния диф DANA 44. Семерината на тимкен е най широка - 11,8мм. На другите фирми са по 9,5мм.
                              https://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=3183489&cc=1381418&jnid=444&jpid=4
                              https://www.rockauto.com/catalog/mor...nid=445&jpid=2
                              Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X