Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda,Honda,Land Rover ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mazda,Honda,Land Rover ?

    Здравейте !!! Пише ви един новобранец карал леки коли и решил да се прехвърли на малко по-голяма машина Та интересуват ме Mazda Tribut v6 3.0 2003 година , Honda CR-V 2.0 1999,Land Rover Freelander 2.5 2002.Всички са бензинови,автоматици. Ще го карам основно по шосетата,но лятото и покрай реки и язовири.от време на време и полски пътища.Догодина ще дърпам и малка лодка.Искам да му сложа и газов инжекцон.Искам да не е много капризен.горе долу здраво окачване.Абе всичко с което можете да ми помогнете.предварително благодаря !!!

  • #2
    От: Mazda,Honda,Land Rover ?

    От тези изброени изключи Ленд Ровъра. За мен избора е Хондата.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Mazda,Honda,Land Rover ?

      благодаря за отговора , а много ли ще ми дойде разхода на едно терано 2.7 тди сравнение с хонда с газ.Харчат ли много 2.7тди

      Коментар


      • #4
        От: Mazda,Honda,Land Rover ?

        Нямам представа. Има доста изписано. Потърси с търсачката.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Mazda,Honda,Land Rover ?

          Според мен маздата ще ти лепне като шамар на врат Имам хондата в същата версия - 128кс, автоматик и според мен този двигател й е слаб. Еле ако се закачи и лодка отзад съвсем ще загине, а и климатик ако се пусне ще стане като бившия ми ВХ дизел без турбо. Виж като здравина на окачването мога да кажа, че хондата е относително здрава без да блести като особено издръжлива, за маздата нямам наблюдения.

          Лендроувъра и аз бих го изключил
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #6
            От: Mazda,Honda,Land Rover ?

            Тераното - 9-10 извънградско и до към 12/100 градско нафта. Повече е от Хондата на газ, за сметка на това получаваш истински джип със здрав двигател, бавни предавки, рама, цял заден мост и т.н. Хубави неща за офроуд, но за асфалтово каране понижават комфорта.

            От тия трите аз съм за Хондата. Но още повече съм за Тераното, стига да можеж да си позволиш разхода и поддръжката.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Mazda,Honda,Land Rover ?

              Не съм запознат с частите на Тераното.Сравнитено по скъпи ли са от на Хондата ?

              Коментар


              • #8
                От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                Land Rover Freelander просто го забрави, ако не искаш да си купиш проблеми. От останалите бих избрал Хондата, но ако искаш джип се насочи към по сериозен модел.

                Коментар


                • #9
                  От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                  Според мен за теглене дори и маздата ще се мъчи.
                  Там трябва голям матор и много нютони най добре с автомат.
                  Само дето не бих купил с теглич щото това е начина да се счупи един автомат. Взимаш без и слагаш ти.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                    Благодаря ви за отговорите. Та много обикалях 2 дена и читава Хонда не можах да намеря.Двигатели,кутии,окачване здрави,но легна ли отдолу всички имат ръжда. Намирам добри Трибиути 3000 кубика автомат.Има ли някво мнение за тях Капризен ли е двигателя и кутият.Държи ли на газ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                      Извинете попадна ми също Форд Маверик 2ка 3000 кубика,автомат,2005 година. Може ли да ми кажете няколко думи за него. Вече прегрявам с тези коли

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                        Ето в тази тема има доста информация за Маверик 2:

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146729
                        o888 37 63 69

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                          2 дена ги мислиш за много обикаляне ..? Та ти още не си започнал. Приготви се да месеци, а някой дебнат и с години за читава бройка. Който бърза допуска грешки.

                          И никакви компромиси с ръждите по дъното. Бягай далече от такива.

                          Маверик 2 е брат близнак на Трибют. Е, има разни не много съществени разлики. Така, че спокойно го включи в листата.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                            Ами мен един ме плаши,че тоя 2005г бил с на мазда 6 мотора.Много се трошел,не бил за мен. Аз много,много не гиразбирам и за това ми е интересно да не е някъв модерен,капризен цвик Имах Пассат 2.5 tdi V6 и колко много патих с него.... Та този на Форда ме притеснява,но ако няма място за стряскани бих си го взел.Много ми харесва,много ! А и намират ли се лесно части или е някаква екзотика ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mazda,Honda,Land Rover ?

                              Темата е интересна и мен ме вълнува. Има ли някакво развитие???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X