Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гранда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с гранда

    Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
    Майстора го съмнява лагер на полуоската.
    На главината, това си е отделна част "лагер-главина" сменя се комплект

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Каре на преден кардан
    Предно или задно?

    Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
    .....баси тъпата кола ,няма такава кекава джипка честно.
    Не кекава, а стара.....с всички последствия
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с гранда

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Не кекава, а стара.....с всички последствия
      И най - вероятно съвсем не поддържана...
      За две години съм я платил двойно (не по принуда), но грам не съжалявам!
      Според мен е диф.
      WG Limited 2.7 CRD 02
      WG Overland 2.7 CRD 04/05

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с гранда

        Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
        И най - вероятно съвсем не поддържана...
        За две години съм я платил двойно (не по принуда), но грам не съжалявам!
        Според мен е диф.
        Пък аз за 7000км я платих двойно....... ....и вече грам не ме кефи....
        Владо, аз до сега нова кола не съм карал ама тая ме довърши.....ми тя все в сервизите стои и то без да я карам....ами ако я подкарам ко прайм...
        Ще го гледам дифа ама септември като се прибера за отпуск че сега са ми преброени дните...
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с гранда

          Адаш , диференциал е - като му се поразбият лагерите на пиньона , регулировката му отива по дяволите и почва да вие по този начин . Лошото е че ако се кара така повечко време зъбите се износват и след това колкото и добре да се регулира остава това леко виене .
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с гранда

            Лагер преден диференциал, ако е лагер на главина не би трябвало да сменя звука при подаване на газ.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с гранда

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              И каретата на кардана не са ....днес ги гледах нямат грам луфт. Ще трябва да се рови по надълбоко ......ама честно вече ми писна..... За последните 3 месеца 1000км-1000лв за ремонти.....баси тъпата кола ,няма такава кекава джипка честно.
              Ако е каре на кардан маже да бучи и без да има грам луфт.Поне при мен беше така и продължих да карам докато бученето стана нетърпимо при около 80-100км и задното каре на предния почти се запали.Като го свалих се оказа,че е яко грапирало.Маншона се пробил леко и е влязла вода и т.н.Същия проблем го имах и с ф онтера.
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
              Subaru Forester 2.0 d 2010
              Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с гранда

                Свалят кардана и тестват, тоз кардан нали е на 8-10 болта, няма да изтекат чорбите (поне така си мисля). Та карданя долу и тест.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с гранда

                  Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                  Ако е каре на кардан маже да бучи и без да има грам луфт.Поне при мен беше така и продължих да карам докато бученето стана нетърпимо при около 80-100км и задното каре на предния почти се запали.Като го свалих се оказа,че е яко грапирало.Маншона се пробил леко и е влязла вода и т.н.Същия проблем го имах и с ф онтера.
                  Даже се усеща лека вибрация по купето.Утре ще го гледаме по обстойно.

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Свалят кардана и тестват, тоз кардан нали е на 8-10 болта, няма да изтекат чорбите (поне така си мисля). Та карданя долу и тест.
                  Като сваля кардана как ще разбера дали е каре или диф. Ако е от дифа ще продължи ли да се чува?
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Проблем с гранда

                    Аз имах абсолютно същият проблем. По-добре пробвай да свалиш един по-един карданите. Ако я няма вибрацията, когато си без някой кардан, смени каретата му. След това дори и пак да се появи вибрацията, няма да си се набутал кой знае колко много, едно каре струва 25-35 лева. Мисля че това е по-добрият вариант за опит да се отстрани проблема, отколкото направо да отваряш и разглобяваш дифа, без да си проверил каретата на карданите.
                    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                    0886/872-646

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с гранда

                      Махаш кардана, пускате джипа на улицата и караш. Ако проблема е в главина или диф ще чуеш шума защото карантиите ще си се въртят. Ако проблема е в сваления кардан няма да чуваш шумове.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с гранда

                        Да,маха се кардана и шума го няма.
                        Обаче шума го има когато е под 'товар' тоест си подал лекинко газ
                        а като върнеш газта всичко млъква.Тоя шум идва от лагерите на пиньона(не е изключено всичките да са тръгнали).
                        Като се натовари диференциала почва да ручи.
                        Може и един лагер да е само и то първия
                        дето е зад семеринга.
                        Бих направил следното:
                        Вдигам джипа на двуколонен подемник и една гарга вътре да запали и да включи
                        на "D" и почва да дава газ докато се появи шума ако от диференциал ще се чуе ясно да ли е преден или заден.
                        Ако неможе да се чуе от кой мост идва шума се свале единия кардан и тай.....
                        След като вече знаем от кой диференциал е шума,се проверяват първо лагерите ако не е от тях
                        се свалят полуоските и се вдига джипа у въздуха и една гарга дава газ и се чува ясно как дифа си вие като
                        вълк на лунна светлина

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с гранда

                          Първоначално публикуван от oboPoTeH Преглед на мнение
                          Да,маха се кардана и шума го няма.
                          Обаче шума го има когато е под 'товар' тоест си подал лекинко газ
                          а като върнеш газта всичко млъква.Тоя шум идва от лагерите на пиньона(не е изключено всичките да са тръгнали).
                          Като се натовари диференциала почва да ручи.
                          Може и един лагер да е само и то първия
                          дето е зад семеринга.
                          Бих направил следното:
                          Вдигам джипа на двуколонен подемник и една гарга вътре да запали и да включи
                          на "D" и почва да дава газ докато се появи шума ако от диференциал ще се чуе ясно да ли е преден или заден.
                          Ако неможе да се чуе от кой мост идва шума се свале единия кардан и тай.....
                          След като вече знаем от кой диференциал е шума,се проверяват първо лагерите ако не е от тях
                          се свалят полуоските и се вдига джипа у въздуха и една гарга дава газ и се чува ясно как дифа си вие като
                          вълк на лунна светлина

                          Е те този номер го правихме....чува се от пред от ляво . Сега остава да намеря майстор дето ги чува дифовете.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с гранда

                            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                            Ще трябва да се рови по надълбоко ......ама честно вече ми писна..... За последните 3 месеца 1000км-1000лв за ремонти.....баси тъпата кола ,няма такава кекава джипка честно.
                            Точно по тази причина се отървах от моята. Помисли за смяна на марката....
                            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с гранда

                              Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                              Точно по тази причина се отървах от моята. Помисли за смяна на марката....
                              Да отстраня и този проблем ......и си заминава...
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с гранда

                                Идеално все такива коли да мога да взимам..... ама йок
                                Който я вземе ще има да и се радва след като си я оправил и ще я убива от концерти
                                Дедо Владо беше пишал по-горе за годинките.... така че е нормално да има такива случки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X