Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гранда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с гранда

    Здравейте, имам един проблем с джипа който е гранд чероки 4.0L бензин 1995г. Проблема е следният, когато се движи се чува някакъв странен шум. шумът се чува когато подавам газ и ускорявам, когато си махна кракът от газта шумът изчезва. И в движение е така чукна леко газта и шума се появява махна кракът и изчезва. Определям го по скоро като някаква вибрация наподобяваща стържене или виене.Някакви идеи от какво може да е ?
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

  • #2
    От: Проблем с гранда

    Карданите да се огледат, може и раздатка.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с гранда

      С увеличаване оборотите на двигателя ивеличава ли силата? Когато форсираш на място има ли го пак? Съмнява ме да е раздатка или кардан, те би трябвло да си бучат постоянно а не смо при ускорение.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с гранда

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        С увеличаване оборотите на двигателя ивеличава ли силата? Когато форсираш на място има ли го пак? Съмнява ме да е раздатка или кардан, те би трябвло да си бучат постоянно а не смо при ускорение.
        Когато форсирам на място не се чува. Само в движение докато подавам газ .леко да отнема газта и изчезва. По скоро е монотонен шума и се появява някъде след около 30-40 км/ч. Все едно че си с гуми регенерат за кал. Вдигахме я на подемник , шума се чува някъде от пред по скоро от ляво.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с гранда

          Ако нещо стърже или вие- би трябвало да се засили с повишаване на оборотите. Свали предния кардан и пак го тествай на подемника. Ако изчезне значи нещо по предния мост. Ако не изчезне... някоя ролка нещо по мотора. Ама пак ми е странно че е монотонен звука.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с гранда

            Ще взема да направя едно клипче днес че май не мога да го обясня и аз много точно. Майстора го съмнява лагер на полуоската.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с гранда

              Ако е лагер на полуоска с откачане на предния кардан звука ще изчезне (поне при тест на подемника) и така ще си затвърди съмнението. Според мен де.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем с гранда

                Каре на някой от карданите. Имах същия проблем.
                Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                0886/872-646

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с гранда

                  Живко, да не ти се е скъсал някой тампон на ауспусите? Или на мотора? И като чукнеш газта, да опира на метал по купето? Верно, вземи го запиши, че така е малко неясно за какво става съпрос.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с гранда

                    Каре на преден кардан
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с гранда

                      Тъй както го описваш и като погледнах кристалната топка и полученото снощи съзвездие
                      ми мяза на лагер от преден диференциал
                      все пак дифа е от лявата страна от където и 'чувате' шума,
                      да не забравяме че пишем от клавиатурата и всичкия коментар
                      да се окаже грешен но все пак това 'показват' звездите
                      ПП Дано излезе нещо дребно=евтино......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с гранда

                        http://vbox7.com/play:cb0d1269a8
                        Ето клипчето с шума. Появява се някъде към 40 км/ч, после като отнема газта и изчезва ,само при леко натискане на педала и се появява и изчезва.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с гранда

                          Не е от ауспуха ... колкото и да ми се иска.. че най-евтино
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с гранда

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Не е от ауспуха ... колкото и да ми се иска.. че най-евтино
                            И каретата на кардана не са ....днес ги гледах нямат грам луфт. Ще трябва да се рови по надълбоко ......ама честно вече ми писна..... За последните 3 месеца 1000км-1000лв за ремонти.....баси тъпата кола ,няма такава кекава джипка честно.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с гранда

                              Звездите не лъжат
                              На диференциал ми мяза........

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X