Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Като гръмне турбото на пътя!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Като гръмне турбото на пътя!

    Съгласявам се за това, че вакуума няма да дръпне маслото. А иначе за гасенето на ръка - става ако можеш да стигнеш до такова място. Аз съм запушвал пред турбото (ама мотора работеше на празен ход) и загасна почти без да се усети.

    Коментар


    • #32
      От: Като гръмне турбото на пътя!

      Здравейте. Отдавна не съм писъл във форума но темата на колегата ми стана интересна. Хайде и аз да се включа с малко предположения . Понежа и аз съм собственик на Соренто автоматик и се зачудих ако недай боже ми се случи нещо подобно как се гаси добичето. Имам приятел майстор и той ми каза че ето този клапан (оградения в червено) който сорентото има, спира въздуха и може да загаси двигателя ако се случи нещо подобно. Незнам дали е прав и дано не ми се налага да го пробвам . Нека Соти се изкаже какво мисли по темата и дали може с натискането на този клапан да се загаси двигателя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvigatel_kia_sorento_25_crdi_d4cb_2006_r_1.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5673470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvigatel_kia_sorento_25_crdi_d4cb_2006_r_2.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5673471

      Коментар


      • #33
        От: Като гръмне турбото на пътя!

        Да, тоя клапан също помага. Т'ва е клапана за "плавно гасене". Дизела като му спреш рязко нафтата и се разтриса, а като му спреш въздуха гасне доста по-плавно. Та реално - връщаш ключа и мотора гасне. Ама не всички дизели го имат тоя клапан .

        Коментар


        • #34
          От: Като гръмне турбото на пътя!

          Я, съвременен дизел с дроселова клапа?

          Определено може да се изгаси с този клапан, въпросът е как се задейства това гасене.

          Коментар


          • #35
            От: Като гръмне турбото на пътя!

            Гасил съм колега на пътя. Караше пред мен и се опита да изпревари, ама не му се получи, че задимя като локомотив на вакарелския баир.
            Та една фланелка свърши чудесна работа.

            Коментар


            • #36
              От: Като гръмне турбото на пътя!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Я, съвременен дизел с дроселова клапа?

              Определено може да се изгаси с този клапан, въпросът е как се задейства това гасене.
              Повечето имат, от много години. Съвременните дизели като конструкция много се доближават до бензиновите ДВГ.
              Има варианти на тия дроселови клапи: служат само за гасене, служат за регулиране на въздуха, служат за завихряне на въздуха ... и кой знае още какво.

              Коментар


              • #37
                От: Като гръмне турбото на пътя!

                Май най-вече служат за "смучене" от тръбата на ЕГР-а. Задействат се заедно с него и на повечето курници ги управлява вакуумна мембрана с външно лостче.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #38
                  От: Като гръмне турбото на пътя!

                  Личен опит от тази неделя на магистралата тук в УК... Мерцедес E320 ЦДИ 2006та, изпуши и се изфорсира на над 6000 оборота при положение че е ограничен на около 5000 Че и автоматик на всичкото отгоре. След кратко мислене около 1 минута изкъртихме с ключа за гумите въздухопророда от скобата преди въздушния филтър и набутахме вътре смачкана стелка и мотора огасна моментално. Тая процедура я правихме даже няколко пъти докато се уверим че няма да стане да се приберем на собствен ход... Оказа се че е достстъчно да се спре за части от секундата достъпа на въздух за да угасне моментално.
                  0-

                  Коментар


                  • #39
                    От: Като гръмне турбото на пътя!

                    Първоначално публикуван от ogata_83 Преглед на мнение
                    ... ето този клапан (оградения в червено) който сорентото има, спира въздуха и може да загаси двигателя ако се случи нещо подобно. [ATTACH=CONFIG]816039[/ATTACH]
                    Изпробвано лично от мен вчера - може! Само че аз пробвах на вече махната мека връзка към интеркулера и запуших тръбата с ръка. Засмуква яко и май е най-добре да си с ръкавици.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Като гръмне турбото на пътя!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Я, съвременен дизел с дроселова клапа?

                      Определено може да се изгаси с този клапан, въпросът е как се задейства това гасене.
                      Пробвах го с показалеца на дясната ръка. Достъпен е отстрани на кората на двигателя. При затваряне колата гасене както се очаква. При изгасен двигател обаче си стои отворен. Май изключването от ключа няма да е достатъчно.
                      Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Като гръмне турбото на пътя!

                        Избрах варианта с рециклиране на турбото с нови китайски части, или по-точно от моето остана само корубината или охлювите, както им казват. Колата върви много по- добре от преди и мисля че свали и разхода на гориво. Не знам колко ще изкара новото турбо, но и 50 000 да изкара, както пишат по форумите, ме устройва напълно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Като гръмне турбото на пътя!

                          Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                          Избрах варианта с рециклиране на турбото с нови китайски части, или по-точно от моето остана само корубината или охлювите, както им казват. Колата върви много по- добре от преди и мисля че свали и разхода на гориво. Не знам колко ще изкара новото турбо, но и 50 000 да изкара, както пишат по форумите, ме устройва напълно.
                          Ще държи и повече, не бой се. Имам наблюдения върху доста Мазди 6, на които биваха рециклирани турбините с нова средна част китайска, от Монтана ги взимаха от един човек, който продава за всички видове турбини, вече повече от 100 хиляди- никакви проблеми, а и цената добра-около 300 лева беше.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Като гръмне турбото на пътя!

                            Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                            Избрах варианта с рециклиране на турбото с нови китайски части, или по-точно от моето остана само корубината или охлювите, както им казват. Колата върви много по- добре от преди и мисля че свали и разхода на гориво. Не знам колко ще изкара новото турбо, но и 50 000 да изкара, както пишат по форумите, ме устройва напълно.
                            Колега къде рециклира турбото и колко ти излезе процедурата?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Като гръмне турбото на пътя!

                              Поръчах го от един сайт за корейски авточасти в София, изпратих им старото турбо и след един ден получих новото. Около 350 лв. е централната част CHRA, а настройката и тестването - още 140 лв. Около 300 лв. отидоха за смяна на маслото и антифриза и за работа в сервиза. Твърдят че са поставили такова, но аз мисля че е нещо по-китайско :

                              Коментар


                              • #45
                                От: Като гръмне турбото на пътя!

                                CHRA е central housing rotating assembly. Всяко турбо си има едно такова. Да не си помисли някой, че е марка .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X