Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за направа на тръбарка V8 auto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

    Според мен тръбарката която правиш трябва да е конкретно ориентирана .... към припкане или към "луноходене" всякакви опити да я направиш универсална са обречени на провал ... "пръчомисирка" е името което бих сложил на подобен хибрид . Моя абсолютно безплатен съвет за окачването е да решиш първо височината на возилото в работно положение , после ако ще луноходиш да предвидиш ходове 70% на отпускане и 30% на свиване. За "припкане" обратно. Естествено това са базови настройки и ти можеш да импровизираш от тук нататък.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Напиши в тубата "КОН"
      А,гледам че "тръбно" си започнал да копираш рамата на Роувъра.Какъв е смисъла тогава?
      Изобщо не я копирам. Това че прилича на нея не значи, че не е почти нанаполовина по-къса и в пъти по-лека! Но като приключим ще изтеглим и ще пиша колко е спистено като тегло! По скоро купирам скалните паяци��
      Последно редактирано от Radim; 11-08-15, 19:32.

      Коментар


      • #48
        От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Според мен тръбарката която правиш трябва да е конкретно ориентирана .... към припкане или към "луноходене" всякакви опити да я направиш универсална са обречени на провал ... "пръчомисирка" е името което бих сложил на подобен хибрид . Моя абсолютно безплатен съвет за окачването е да решиш първо височината на возилото в работно положение , после ако ще луноходиш да предвидиш ходове 70% на отпускане и 30% на свиване. За "припкане" обратно. Естествено това са базови настройки и ти можеш да импровизираш от тук нататък.
        Благодаря за съвета, но направо съм разтроен не раздвоен!��

        Коментар


        • #49
          От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

          Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
          Колега ти май не разбра . С този човек се познавам доста отдавна и зная че разбира от тези неща. Хайде сега успех с проекта ти . Добре започваш хареса ми.
          Извенявай за резкия тон прозвуча ми като заяждане.Съжалявам!

          Коментар


          • #50
            От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

            Гледам че си започнал от рамата . Това е грешка за такъв проект , поне според мен .Ако се захвана с такъв проект бих подходил различно . Бих наредил абсолютно всички части на импровизирана рама от боклци . Под всичко разбирам мотор оборудван със всичко алтернатор, стартер ,скорости, раздатка и периферия ,мостове с джанти и гумите с които ще се кара кардани колци или ер шокове седалки мясно за краката и тялото на пилота и навигатора акумулатор лебедки резервоар за гориво май това са основните неща . След като определиш точните места на тези основни части вече си направи покрай тях рамата . Само така всичко ще си е на мястото и проекта ще те радва максимално .

            Коментар


            • #51
              От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

              Когато се прави такъв проект се започва задължително от големината на колелата.
              После според тях се смятат мостове, трансмисия, двигател.
              А окачването е едно от най-важните неща за състезателна машина, независимо дали ще е "паяк" или за скорост.
              Там са големите разходи, ако се иска да стане както трябва.

              Е, и с неща от скрапа може да се сглоби машина която да се представя прилично, но не е правилният начин.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                Ако не се смята труда и всичко е втора употреба, минимума за нещо що-годе поносимо е 12-15хил. От това надолу са извръщенията, които често срещаме !
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                  Първоначално публикуван от Radim Преглед на мнение
                  Изобщо не я копирам. Това че прилича на нея не значи, че не е почти нанаполовина по-къса и в пъти по-лека ...
                  Чак пък в пъти!
                  Една рама тежи стотина кила. Доста се сваля и като се скъси.
                  Изобщо се съмнявам, че накрая ще имаш съществено по ниско тегло. За сметка на това ще се утепаш от работа и накрая пак ще има нещо сгрешено. Парите отделно.
                  Но, скептицизма не ми пречи да се кефя на мерака и да желая успех!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X