Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за направа на тръбарка V8 auto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за направа на тръбарка V8 auto

    Здравейте колеги!!! Нов съм във форума и несъм сигурен дали мястото на тази тема е тук, но предполагам, че за нещата които ме вълнуват ще имате отговор?! Разполагам с комплект дискавари V8 автомат 95-97 предполагам и искам да си изработя подобна машина от която съм доста впечатлен https://m.youtube.com/watch?v=GzXVLbs41Ew имам възможност да си изработя всичко, но като гледам какво натоварване издържа едва ли има нещо стандартно в този паяк😀 та незнам до какви гуми издържа това с което разполагам и от гумите ли трябва да се тръгне за междуосие баланс на тежеста височина и.т.Ако разполагате с някакви формули или друга информация бих бил безкрайно презнателен! Само със завиващия заден мост съм на ясно. Тази машина ще бъде основно за удоволствие, но ако се получи стойностен проект бих участяал и на траяли. Предварително благодаря на компетентните отговори! Бюджета е уграничен.

  • #2
    От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

    Първоначално публикуван от Radim Преглед на мнение
    ... Бюджета е уграничен.
    Колко е ограничен?Че това,което си показал в тубата е над половин милион...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

      Това с което разполагам да се трансформира в красива тръбарка без да се чупи и да е пипната в детайли без подмяна на основни неща. На тази база да се гради на мен ми е ясно, че колкото и пари да имаш една кола и една къща могат да ги поемат, но не всичко може да се случи с хипер средцтва. В рамките на разумното да се постигне баланс. Това ми е идеята!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

        План минимум "с пръдня -боя" :
        Това с което разполагаш + 6-7000 лева (оптимистично погледнато), без да се смята цена за труд (!) - ще се получи нещо приличащо на показаното, но ще се (!!!!) чупи!
        Е, ако се кара по поляните няма.

        /повярвай - и съм смятал, и съм се пробвал да правя, това е положението/.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

          Ето ти готова конструкция.Даже беше със същия двигател.
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=196011

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

            Колеги много ви моля да не ми обяснявате колко е трудно и сложно а просто който знае и може да помогне !!! Аз съм решил и ще го направя не съм се занимавал с подобно нещо и за това се обърнах към по-компитентни от мен за основните неща които не са ми ясни.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

              С тези мостове от Дискавъри- ЗАБРАВИ ! Нещо средно между кашкавал и яйце.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                Никой ли не е експериментирал с гуми и джанти на дискавари V8 до къде е предела на издражливост?!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                  Експериментираха. За кротко каране става. За такова буйстване трябва да смениш всичко в мостовете без короната и пиньона с части от Ашкрофт трансмишън. Цените са като за нормални части за Тойота примерно. Околп 7 бона без труда. Е тогава ще можеш да правиш такива изпълнения. И да искаш няма да можеш да ги счупиш. Имат и 5 години гаранция. Да не забравя, ще трябва да усилиш и ръкавите.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                    Първоначално публикуван от Radim Преглед на мнение
                    Никой ли не е експериментирал с гуми и джанти на дискавари V8 до къде е предела на издражливост?!
                    Ако ги окомплектоваш с Ашкрофт полуоски, главно предаване, диференциали и карета ще издържат до 35".

                    P.S.
                    С Таргата сме писали едновременно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                      Първоначално публикуван от Radim Преглед на мнение
                      Разполагам с комплект дискавари V8 автомат 95-97 предполагам и искам да си изработя подобна машина ... та незнам до какви гуми издържа това с което разполагам и от гумите ли трябва да се тръгне за междуосие баланс на тежеста височина и.т.Ако разполагате с някакви формули или друга информация бих бил безкрайно презнателен! Само със завиващия заден мост съм на ясно. Тази машина ще бъде основно за удоволствие, но ако се получи стойностен проект бих участяал и на траяли. Предварително благодаря на компетентните отговори! Бюджета е уграничен.
                      Почва се от диаметъра на гумите - 4-Link calculator , задаваш параметрите и си смяташ окачването. Тези мостове ще издържат кални гуми до 32 инча , но оттам нагоре ще трябва да ги усилваш както ти каза Таргата . Имай предвид че за тръбарка която ще кара траял 35 инча гума и малее , правилния път е портални мостове и гуми 44 инча ама там вече са едни други пари ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                        Първоначално публикуван от Radim Преглед на мнение
                        Никой ли не е експериментирал с гуми и джанти на дискавари V8 до къде е предела на издражливост?!
                        Предела е около 15 метра с 35ци. Питай Ники Божков от Разград, сменил е около 50 дифа и полуоски
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                          Купи си готова машина /ще ти излезе по евтино/ а това което имаш продай или го забрави!Доста от хората тук са минали по трудния път да направят машина и винаги може и още.....нали искаш съвет,а не всички да ти казваме колко си зле в разсъжденията и опитите си!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                            Много ви благодаря за съветите и насоките!��

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за направа на тръбарка V8 auto

                              Питаш и компетентни хора отговарят, обръщат ти внимание.
                              А ти се сърдиш. На какво?
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X