Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

    Успяхте ли да минете Трансалпина? Чудих се къде ми хареса повече и не можах да си отговоря на въпроса Просто са различни.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Успяхте ли да минете Трансалпина? Чудих се къде ми хареса повече и не можах да си отговоря на въпроса Просто са различни.
      Не, Трансалпина не... Другия път...
      Трябва да има места, на които човек да се връща..
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #33
        От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
        Успяхте ли да минете Трансалпина? Чудих се къде ми хареса повече и не можах да си отговоря на въпроса Просто са различни.
        Съгласен съм ,че са различни.
        Предполагам отговора ще "изплува" след неколкократно преминаване на двата прохода и то в двете посоки.
        Според това което съм прочел Трансалпина е по-спокойният за преминаване проход.
        А нашата групичка ще го изпита догодина ,да е живот и здраве.

        Красотата и на двата обаче е неоспорима.
        "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
        ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

        Коментар


        • #34
          От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Може ли малко повече инфо?
          Мяркало ми се е като понятие, но ми се губят детайли...
          след кратко ровичкане из данните на чичко Гугъл излязоха доста неща.

          Ето малко инфо за мината в Турда:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Solna mina Turda.JPG
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5677070

          А тук има малко по различно мнение(и много информация) от тези на туристическите брошури,но пък снимките...са върхът.
          Благодарности на авторЪт.
          http://www.andrey-andreev.com/2014/salina/



          "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
          ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

          Коментар


          • #35
            От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

            Първоначално публикуван от boy3m Преглед на мнение
            Съгласен съм ,че са различни.
            Предполагам отговора ще "изплува" след неколкократно преминаване на двата прохода и то в двете посоки.
            Според това което съм прочел Трансалпина е по-спокойният за преминаване проход.
            А нашата групичка ще го изпита догодина ,да е живот и здраве.

            Красотата и на двата обаче е неоспорима.
            Не знам кой е по-спокойния, но Трансалпина е по-дългия, по-бавния и по-високия проход.....с чисто нов асфалт. Кеф! Със сигурност пак ще отида и никога повече няма да ги сравнявам. За солниците не ни остана време тази година, но са в "to do list"

            Коментар


            • #36
              От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

              Човекът не е видял това , което е очаквал и затова пише толкова негативно. Почвам да го оборвам точка по точка. За коли такса паркинг може и да има , ЗА МОТОРИ Е БЕЗПЛАТНО . Въпреки навалицата спряхме ДО САМИЯ ВХОД.Явно мината е толкова известна ,че паркингът въпреки внушителните си размери идва малък. Колите наистина са по пътя , защото няма място . Но пък го разширяваха. Входа е 20 леи, но пък WC-то е БЕЗПЛАТНО (за разлика от замъка Хунедоара , където е 1 лея) и е С ПЕРФЕКТНА ЧИСТОТА. Асансьорите са 2 , а не един и са стъклени панорамни и са си атракция. Има си датчик за претоварване и ако тежестта е повече-ПРОСТО НЕ ТРЪГВАТ. Навсякъде има табели, но на РУМЪНСКИ, ФРЕНСКИ И АНГЛИЙСКИ. Незнайно защо на немски няма, Трансилвания е била част от Австроунгария и в региона се говори немски. Посетителите бяха главно румънци и унгарци, но мотористи имаше всякакви.Вътре забавленията се заплащат, но пък не са скъпи и навсякъде има пейки, които естествено са безплатни. Ние слязохме с асансьора и се качихме пеш. На всяка тераса(разбирай етаж) си пише до коя година е било толкова дълбоко. Храна и напитки естествено няма заради въздуха , който иначе ще спре да е полезен(но пък има туристически информационен център). На мен лично ми хареса МНОГО ПОВЕЧЕ от тази в Унирея(където всичко е много по- износено, а дрънчащия дървен асансьор за 16 души може да те уплаши истински,макар ,че не виждаш нищо). Извън мината има БЕЗБРОЙ капанчета със скари, сувенири и каквото си поискаш. Има дори и голяма обособена БЕЗПЛАТНА зона под тента с пейки за чакащи.
              Като цяло , на мен ми хареса много, но за да се направи преценка , всеки трябва да иде и тогава да пише мнение. Естествено ,че моето не е меродавно.

              Коментар


              • #37
                От: Трансфагърашан Румъния 15-17.07.2015 с тежки и леки мотоциклети

                Дали не е по-добре солните мини да са в отделна тема?

                По-известни те са:

                1. Salina Turda - най-голямата.

                2. Salina Unirea (Slanic) - тази е със стария асансьор. Мисля, че е известна и като Прахова.

                3. Salina Praid

                4. Salina Oknele Mare - за тази има информация във форума.

                Май има и други.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X