Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFGoodrich All-Terrain T/A KO2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BFGoodrich All-Terrain T/A KO2

    Някой знае ли кога БФГ КО2 ще се продават в България? Имате ли впечатления/какво мислите дали ще са добър избор за офроуд в България? Изглеждат ми с много ситен грайфер и не е ясно дали ще се самопочистват от калта?

  • #2
    От: BFG KO2

    Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
    дали ще се самопочистват от калта?
    С достатъчно мощен двигател всякакви гуми се самопочистват.

    Коментар


    • #3
      От: BFG KO2

      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
      какво мислите дали ще са добър избор за офроуд в България? Изглеждат ми с много ситен грайфер и не е ясно дали ще се самопочистват от калта?
      Ами какво мислим-АТ гума, която си е компромис отвсякъде.
      Не, че е лоша гума, напротив, ама нито за асфалт става, нито за сериозен офф. Виж, за леки до средни разходки, и повече по сухото време на годината-няма проблем. Карам форд нисана с предния модел АТ на гудрич, и съм доволен. Естествено не очаквам някакви чудеса от гумите, но през зимата съм излизал по стръмни улици, на малко кал се държат добре, но си знам, че това са гуми компромис.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: BFG KO2

        Има една друга тема, посветена специално за новата шарка, както и прикачен файл с планувано пускане на пазара за различните размери. Странното е , че там никъде не видях 15-ки, а след справка в нета се вижда, че 16-ки има налични и на българския пазар.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: BFG KO2

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          Има една друга тема, посветена специално за новата шарка, както и прикачен файл с планувано пускане на пазара за различните размери. Странното е , че там никъде не видях 15-ки, а след справка в нета се вижда, че 16-ки има налични и на българския пазар.
          Не можах да намеря другата тема и затова в тази - дали има някакво инфо от реални тестове в зимни условия (KO2 вече е маркирана и със знака "снежинка на планина"), че дойде време да си сменявам гумите, а фаворита ми (Duratrac) го няма в размер 265/75 R16....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: BFG KO2

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Не можах да намеря другата тема и затова в тази - дали има някакво инфо от реални тестове в зимни условия (KO2 вече е маркирана и със знака "снежинка на планина"), че дойде време да си сменявам гумите, а фаворита ми (Duratrac) го няма в размер 265/75 R16....
            Възнамерявам да рискувам четвърта зима с BFG AT / КО (прочее какво значи това КО ?) на "Jeep Liberty" part-time, че и без ABS. Смятам, че съм избил цената на една гума от несменяването летни / зимни Досега бяха съвсем прилични и на магистрала и на черен път, в люлинската кал стават като валяци и никакво "самопочистване" не се случва, щото като газирам 210-те коня на "Либито", то тръгва накъдето си иска, обикновено в посока някое дере... А на асфалт вече видимо почнаха да се пързулват на мокро. При първите проблеми зимата, ще ги сменя с едни зимни Goodyear Ultragrip, които кесят на тъмно в мазето (дано не са тотално сдали багажа, щото нали, според форумните авторитети гума на повече от 3 г. не е гума, а самоубийство, безотговорност и так далее).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: BFG KO2

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              .... При първите проблеми зимата, ще ги сменя с едни зимни Goodyear Ultragrip, които кесят на тъмно в мазето (дано не са тотално сдали багажа, щото нали, според форумните авторитети гума на повече от 3 г. не е гума, а самоубийство, безотговорност и так далее)....
              Спамиме , ама ... ако питаш мене , щом по мокро са почАли да се пързулват , през зимата определено ще ти е по-добре със зимните .

              Виждам че си ги съхранявал правилно . В мазето на тъмно с 3 годишни гуми и 3 годишно вино проблеми няма. Личен опит .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: BFG KO2

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ...BFG AT / КО (прочее какво значи това КО ?)...
                По разни щатски форуми KM = Key (benefit / feature) Mud and KO = Key (benefit / feature) Offroad, ама никой не дава (линк към) официална разшифровка.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: BFG KO2

                  Интересно е KO2 дали ще имат някакво подобрение при зимни условия спрямо КО - прокламират го като всесезонка с тая снежинка.....!?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: BFG KO2

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Интересно е KO2 дали ще имат някакво подобрение при зимни условия спрямо КО - прокламират го като всесезонка с тая снежинка.....!?
                    Аз имам КО без 2, купени през 2012 г., имат си въпросната планина и снежинка.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:alpine-tire-symbol.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5685102
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: BFG KO2

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Аз имам КО без 2, купени през 2012 г., имат си въпросната планина и снежинка.

                      [ATTACH=CONFIG]830093[/ATTACH]
                      Май разликата в маркировките не е снежинката, а слънцето (при КО) и слънце/снежинка (при КО2)?!? A слънце значи летна - каква ще да е тая снежинка с планина на КО?!?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: BFG KO2

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        ...каква ще да е тая снежинка с планина на КО?!?
                        Такава, каквато е на картинката. Има писано във форума. Явно се срещат и без планина със снежинка. Аз си купих такива, които имат този заклинателен символ (въоръжени с който явно гумите плашат снега и стапят леда)

                        Eто, произволно от "стелажа"
                        NOTE: While most BFGoodrich All-Terrain T/A KO tires meet the industry's severe snow service requirements (and are branded with the mountain/snowflake symbol), selected tires do not. Specific tires/sizes not meeting the industry's severe snow service requirements are identified with a "Not Rated For Severe Snow" notation on specific sizes, as well as on Specs.
                        Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 05-10-15, 13:27.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: BFG KO2

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Такава, каквато е на картинката. Има писано във форума. Явно се срещат и без планина със снежинка. Аз си купих такива, които имат този заклинателен символ (въоръжени с който явно гумите плашат снега и стапят леда)

                          Eто, произволно от "стелажа"
                          NOTE: While most BFGoodrich All-Terrain T/A KO tires meet the industry's severe snow service requirements (and are branded with the mountain/snowflake symbol), selected tires do not. Specific tires/sizes not meeting the industry's severe snow service requirements are identified with a "Not Rated For Severe Snow" notation on specific sizes, as well as on Specs.
                          Да бе ясно, ама самите BF Goodrich на сайта си дават КО като летна, а КО2, като всесезонна:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.PNG
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5685174

                          Та затова този "заклинателния знак" сложен на КО, която самия производител я дава летна, малко странно ми се чини... както и да е де.. явно КО2 още е не е надлежно тествана...

                          п.п. сега май стоплих - в линка дето си дал, пише, че някои размери не отговарят на този тайнствен стандарт и явно в ЮК (чийто сайт гледам) явно борави точно с тези "куци" р-ри...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: BFG KO2

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            п.п. сега май стоплих - в линка дето си дал, пише, че някои размери не отговарят на този тайнствен стандарт и явно в ЮК (чийто сайт гледам) явно борави точно с тези "куци" р-ри...
                            Този стандарт, както знаем, е евроГейско изобретение, щедро прегърнато от канадците. Американските производители от немай-къде го съобразяват, за могат да си пласират продукцията и за износ. Няколко мои познати, постоянно живеещи в Австрия и Германия, са ми споделяли, че карат целогодишно със зимни гуми, заради административното им налагане и невероятната скъпотия да купиш и да сменяш два комплекта там... как пък не са се сетили тамошните "регулаторни органи" да им натресат задължително каране с летни гуми през лятото ? Въпрос на време и малко лобиране от "Nokian" например
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: BFG KO2

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Не можах да намеря другата тема и затова в тази - дали има някакво инфо от реални тестове в зимни условия (KO2 вече е маркирана и със знака "снежинка на планина"), че дойде време да си сменявам гумите, а фаворита ми (Duratrac) го няма в размер 265/75 R16....
                              Няма го в наличност може би? Иначе си го има, аз и още много колеги сме с такъв размер Дуратрак!
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X