Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Тойота Рав 4 III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Тойота Рав 4 III

    Здравейте,
    Закупих си преди около месец Тойота Рав 4 III 2.2 D4D - 150к.с. 2010г. Всичко изглеждаше много добре. Пъргава, маневрена, не вози баш като каруца, стои добре на пътя, удобна за каране... До тук екстра, обаче...
    Струва ми се, че имам 2 - 3 проблема, които някак си не ми харесват Моля някой да ми каже дали следните неща са нармални
    1. Разход на гориво - При градски условия (София) разхода ми се струва перфектен - 8.5л./100 км., обаче извън градско... 9.7-10л./100км. При скорост 130-140км.ч.(какво ли ще е ако бързам...) по магистрала, като оборотите не надвишават 2500-3000 и скоростта е постоянна (без настъпване за изпреварвания и всякакви такива) Интересното е, че при скорост 80-90км.ч. разхода е 6.5 - 6.8 л/100км. Автомобила е с 6 скоростни - ръчни.
    2. От време на време има едно пиукане като от парктроник, но малко по-продължително. На таблото нищо не свети и нищо не пише... Колата има преден парктроник и в началото си мислех, че е от мухи, но по скоро това беше за мое успокоение От какво може да е ?
    3. Когато автомобила е в движение има шум отзад при колелата като виене, но не е силно като лагер... Възможно ли е да е от гумите или спокойно да влезна в депресия, заради евентуален скъп ремонт

    Моля не ми се смейте, а ако може споделете ваши впечатления или мнения!
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем с Тойота Рав 4 III

    Разхода как го засичаш? По борд компютър или пълниш резервоара до горе, караш, после пак пълниш до горе и смяташ?
    Извънградското ми се вижда височко. Закарай я на диайностика да прегледат какво се случва. Пиукането не знам от какво може да е. Бучене може и от гуми, може и от тръгнал лагер - без преглед в сервиз няма как да се разбере. Може би си от София (напиши го и в профила си, за да е по- лесно на колегите да те насочат към сервиз)
    Не се депресерай
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Тойота Рав 4 III

      Разхода го засичам със зареждане, каране и пак зареждане, но и на борд компютъра и на стрелката на горивото е коректно!
      Благодаря за бързия отговор!!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Тойота Рав 4 III

        Това, че е на 2500-3000 об. и на 6-та при 140км/ч не значи, че трябва да гори малко. Просто за да се подържа тая скорост си иска гориво.
        Иначе, за пиукането иди в тойота, там трябва да знаят какви са тия магарии.
        За виенето ... първо да се илиминара виенето от гуми ... с други гуми. Не е лошо да се погледне и за масла по кутиите.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Тойота Рав 4 III

          За сервиза на Тойота съм чувал само негативни мнения... ще пробвам с гуми, иначе колата е цялостно обслужена.
          Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Тойота Рав 4 III

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Това, че е на 2500-3000 об. и на 6-та при 140км/ч не значи, че трябва да гори малко. Просто за да се подържа тая скорост си иска гориво.
            Иначе, за пиукането иди в тойота, там трябва да знаят какви са тия магарии.
            За виенето ... първо да се илиминара виенето от гуми ... с други гуми. Не е лошо да се погледне и за масла по кутиите.
            Моята киа при същото положение 6-та около 3000об. и скорост около 130км/ч с 5 човека и багаж до горе (все пак 3 жени с куфари за 6 дни на морето) и климатик даде разход 8/100 (да не кажа и малко под двигателя е 2.0CRDi. Та за това казвам че 10 ми се вижда множко.
            Сервиза на тойота може и да не е перфектен, но поне диагностика могат да направят пък и познават модела, все някой ще знае какво пиука.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Тойота Рав 4 III

              Същата джипка,но 2006 с 136 к/с 2.2 Д4Д двигател,ръчна скоростна кутия.Повече от 6,5 не дава разход,както и където да се кара.На 3000 об на 6 е с 150 км/ч.Върви като лека кола.Има нещо по твоята,което не е наред.
              На новата корола 2014,имаше същото писуканеот време на време.От ТМ писаха до Тойота за това писукане.Оказаха се предните спирачни апарати.Почистиха ги в сервиза,от тогава не се е появявал този проблем.
              Твоята има ли ПДФ филтър?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                Евала!
                Аз нямам опит с Рав 4, имам наблюдения на една малолитражка на мойте дами - С3 - 1.4ХДИ - 92к.с - до към 100км/ч гори под 4, но натисне ли се на 140-150 разхода си отива на 7-8.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  .....ПДФ ....
                  ДПФ?
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                    DPF филтър.Виж в нета какво е.
                    Ако има отиди да го погледнат,защото при по-високи скорости и натоварване на мотора действа като тапа,и то сериозна ако е запушен.
                    Има си процедура по самопочисватнето му,но почти никой не я спазва.В градски условия се задеиства много по-често отколкото на извънградско,и трябва да ти изписва на таблото с една жълта лампа.
                    Почти съм на 100% сигурен че имаш и в него е проблема.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                      Разходът и на мен ми се струва висок. Досега моята рав-ка не е горила повече от 7-7.5/100 извънградско.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                        По т.1 - 9-10 л при 130-140 с бг нафтата - ми се вижда нормално
                        По т.2 - когато не се вози някой до теб ли се получава? Слагаш ли чанта, багаж на седалката до теб, в този случай?
                        По т.3 - колко стари и кога са балансирани гумите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                          1. в зависимост от това как караш, може да се промени разхода с няколко литра повече или по-малко... (това колко литри харчи е доста разтегливо понятие, не му се вторачвай)
                          2. ммм, да, виж дали бибипкането изчезва ако "закачиш" предпазния колан на седалката до теб все едно там седи човек. Има случаи в които бипкането е от заминал сензор за колан.
                          3.ако не е гума, фърли едно око (и опипай) да не виси нещо разкачено над колелата.
                          4.виж дали звукът изчезва ако в движение изключиш от скорост/ лоста в нулева позиция.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                            по т. 1 Разхода е нереален за мен, защото сипвам уж най-добрия дизел макс моушън от ОМВ - уж да е по-малък разхода и по-качествено гориво... На стария автомобил имаше разлика
                            по т. 2 Имаше човек до мен със закопчан колан, но и звука е по-различен между колана и парктроника (и звука който издава)
                            по т. 3 нищо не виси и всичко е здраво. Гумите са трагични... Купих колата преди около месец с тях, даже май са зимни но ми се искаше направо нови зимни да взема, че 1000 лв. в сезона за почивки трудно се дават явно обаче за да елиминирам варианта с гумите, ще се наложи да си купя още сега летни и после зимни
                            по т. 4 Когато изключа от скорост, звука си е все същия.

                            Тези дни съм решил да отида до 2-3 сервиза за диагностика, ще сравня мненията и после ще отстранявам проблемите! Веднага след това ще споделя, за да знаете ако ви се наложи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Тойота Рав 4 III

                              Честито първо.За сервизите мини през ТМ Ауто на Цариградско.Диагностиката ще я направят качествено.
                              Звука пробвай дали се появява при скорост над 100 и под 100 км/ч.На служебната Корола се появяваше над 120 км/ч при продължително каране.Определям го като много слабо пищене.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X