Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

    Ми след днес мисля, че трябва да я отворя.
    В самото начало искам да кажа и дебело да подчертая, че всичко това, което ще описвам тук се случва на мен и само на мен и няма нищо общо с това от къде идва джипа. Сиреч за да съм ясен ... евала на Масо. Коректен и точен. Не искам да се приема темата по грешен начин и за това почвам така.
    Защо я отварям? Принципно съм техничар човек нищо, че по професия съм мрежар. Все пак не съм бил цял живот такъв и имам доста добри понятия в областа на автомобилите като цяло.
    Но в момента съм се захванал да направя нещо .. дето и европейците ми казват, че това е невъзможно, а аз обичам невъзможните неща .. и покрай това нещо не ми остава време ... почти никакво и ми се налага да си решавам проблемите в движение нямайки време да чета сам и да не питам тук вече питани неща. И за това срам не срам ще питам. А вие не ми се сърдете!
    Миналата седмица закарах семейството на Албена в събота и се върнах в неделя. Освен все още непривичния шум от новите ми кални гуми нямаше никакви други проблеми. Но и времето миналата седмица не бе толкова горещо. Тази седмица отивам пак до там за да си ги прибера. Тръгнах в петък рано сутрин и отново без пролем. Върви та се къса ... без да го насилвам с една константна скорост 100 - 110 км/ч. И при изпреварвания до 120. Разход прекрасен даже не очакван за мен. Днес обаче в жегата нещата не изглеждаха баш така. Изкачването след Севлиево по посока София изкара стрелката на иначе студения мотор извън нормалното и положение. Имам навика да си следя уредите и го забелязах. Свалих от 5та на 4та и баира бе преодолян без особени притеснения. Това добре, ама до като стигна дългото и продължително изкачване от тунела Ечемишка до Витиня. Стрелката отиде до малко преди да влезне в червената зона. Пак от 5та на 4та, а малко по-късно и трета, но не спря пълзенето на стрелката на горе. До червено не се стигна, защото спрях от страни и изчаках около 5 минути при работещ мотор с малко по-високи обороти от празния ход да слезне на долу и продължих. В крайна сметка след Витиня на там нямах проблем и се прибрах нормално.
    И сега се чудя. Утре ще проверя какво има в разширителния казан и има ли там изобщо нещо?!. Срам не срам не го проверих дали има антифриз нито като тръгвам нито сега като се прибрах, че беше горещо. Масло погледнах, антифриза не.
    После се чудя, колко радиатора има един пред друг. На детевоза ми са два един след друг .. за климатик и мотора, а тук май трябва да са три. Лесно мога ли да разглобя и почистя с водоструйката преди да сме тръгнали за Родопите, че ако го пропусна ще се гръмна! Чакам я от Средногорец тази обиколка!
    Е това е .. посъветвайте ме, защото няма време .. нито за мен от проклетата ми работа .. нито до Родопите ... Декек, дайде съвет .. после ще плащам. С лихви!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

    Колега ако имаш климатик радиаторите са два.Може да има боклуци между тях.Но при тези симптоми които описваш провери си и виско муфата.Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...E3%F0%FF%E2%E0
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #4
        От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

        Редовете радиатори са два - отпред е климатика, отзад - антифриза + маслото (в един са двата) и до него въздуха.
        300 тди (не този) съм загрявал само при непочистени ламели между радиатора или виско. Аз залагам на почистване на ламелите.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

          Важно е да се отбележи с включен климатик ли загрява ...

          Коментар


          • #6
            От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

            Да с включен. Спирах го по баирите след като тръгна да пълзи на горе. За сега и аз се ориентирам към боклуци между радиаторите. На БМВто ми го правеше по същия начин и след измиване между радиаторите всичко си идваше на място. Гледам от горе върху радиаторите има една планка с четири болта. Нея ли трябва да развия за да ги почистя?
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

              Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
              Благодаря Пепи!
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                Навремето имах същият проблем и се оказа,както колегите казват,от радиаторите,особено,ако е имало кални изпълнения.Между двата беше станало нещо като теракотена плоча от кал.Ако е виско няма ли да грее в задръствания например?Сваляне на всички радиатори и здраво почистване.
                M.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                  На място не грее дори с пуснат климатик така, че и според мен не е виско. Ще разглобявам днес да видя и да мия радиаторите.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                    Сваляш предната маска за отпред, после и перката на виското и гледаш отвътре. Вижда се ясно.
                    Общ поглед може да имаш и без нищо да сваляш. Чисти се бавно, методично и скучно. Ламела по ламела...
                    Много внимавай с водоструйки, че имат навика да огъват ламелите
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                      Да ще пазя ламелите .. имам и една водоструйка дето е почти взела дала и прави малко налягане. С нея чистех радиаторите на детевоза.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                        Да ме извини Веси, но в нашето семейство чистенето на радиаторите си е женска работа. След опити със слабо налягане, силно налягане и какво ли още не, останових, че не минеш ли всека запушена част да изровиш мърсотията - не се получава баш добре... После с пинсетка (за вежди става много добре) изправяш ламелките... Поздрави на жена ти и доскоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                          Мерси, ще и предам и поздравите и за почистването! Няма да и се размине До скоро.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                            От мен идея с какво може да "ръгаш" между ламелите - от някои стари чистачки изкормваш металната шиничка, която дава коравина на гумените пера. В единия край имат зарязано зъбче. При мен вършат идеална работа за такива занимания
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              От мен идея с какво може да "ръгаш" между ламелите - от някои стари чистачки изкормваш металната шиничка, която дава коравина на гумените пера. В единия край имат зарязано зъбче. При мен вършат идеална работа за такива занимания
                              Имам! Мерси за идеята!
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X