Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: как да подготвя нивата за офроуд

    Трапер, и , аз имам интерес към тези блокажи, ако можеш да ми дадеш координати на вносителя- продавача. Ще съм ти много благодарен. Относно темата на ТОКАРОВ -- Ще споделя с вас моята представа за подготовка на НИВА за офроуд. Първо можеш да повдигнеш малко окачването, като сложиш гумени тампони 3 см над задните пружини, смениш задните амове с по-дълги и яки ( от бус). Отпред подложи железни втулки 3 см м-у горния носач и шарнира, а под долната тарелка на пружината 2 см. М-у предната пружина и горната тарелка можеш да сложиш гумени тампони 2 см. За предния диф и раздатката ТРАПЕР ти е дал страхотни идей, можеш да добавиш още един тампон на раздатката, който да се захваща за тампона на скор. кутия. Премести делкото на "сухо" и си направи защити от удар на носачите , предния диф и скор. кутия ( от такъв удар смених носач, болта на носача и предния прозорец )
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: как да подготвя нивата за офроуд

      Няма проблем,ще напиша за блокажите като се видя с този който ги внася.Цената беше около 200 лева поне преди малко повече от месец.Усилването е добре направеноНякой неща не съм се сетил да ги направя но като ги видях сега и аз ще ги правя,особенно за тампона на раздаткатаНосачите също ще ги обшия както са направен тези.
      Благодаря за снимките-наситина са показани добри неща за защита и подсилване

      Коментар


      • #33
        До: как да подготвя нивата за офроуд

        Ето малко снимки на окачването на Дупнишката НИВА. Обърни внимание , колко е дебел задния диф след заздравяването му. Имаи предвид, че отзад е със 10 щанги- всички са дублирани, амовете също са Х2 --- 8 амортисьора. От екипажа на НИВАТА твърдят, че ако амовете са само 2 отпред се " късат". Снимките са от Бистрица.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          До: как да подготвя нивата за офроуд

          По горе в темата някой от колегите се интересуваха от блокажите за Нива.Блокажи ще има след нова година в началото на Януари.Днес говорих с човека който ги доставя от Украйна.Цената на една самоблокираща касета ще бъде от порядъка на 140-160 долараЗа мен съм си поръчал два броя

          Коментар


          • #35
            До: как да подготвя нивата за офроуд

            С удоволствие ще взема и , аз 1 бр. самоблокираща касета. Трапер , моля те, да ме държиш в течение, когато дойдат и, ако може координати на продавача, за да поръчам. Благодаря ти, предварително !!

            Коментар


            • #36
              До: как да подготвя нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
              С удоволствие ще взема и , аз 1 бр. самоблокираща касета. Трапер , моля те, да ме държиш в течение, когато дойдат и, ако може координати на продавача, за да поръчам. Благодаря ти, предварително !!
              Координати на ЛС мога да ти пусна за да не е нещо от рода на реклама в форума.
              П.П. Имай в предвид че тези касети късат полуоските като солети според човека който ги внася-става дума за задните полуоски.На неговата Нива е с такива касети и на двата моста

              Коментар


              • #37
                До: как да подготвя нивата за офроуд

                би то хубо дебел моста .ама задния.
                кво праим предния да не къса накрайници и хебел.

                Коментар


                • #38
                  До: как да подготвя нивата за офроуд

                  Искате ли да отворим нова тема -САМОБЛОКИРАЩИ КАСЕТИ ЗА НИВА ??? Там ще можем на дълго и широко да дискутираме темата.

                  Коментар


                  • #39
                    До: как да подготвя нивата за офроуд

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Искате ли да отворим нова тема -САМОБЛОКИРАЩИ КАСЕТИ ЗА НИВА ??? Там ще можем на дълго и широко да дискутираме темата.
                    Аз мисля че не са много хората с блокажи на Нивите-но ако искаш отвори една тема.Може някой да кара с такива и да сподели мнение

                    Коментар


                    • #40
                      До: как да подготвя нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                      Преди да почнеш каквото и да е било мини да видиш и тогава ще решаваш какво и що.
                      направих някои неща по окачването.за предния диферинциал така и неми стана ясно как се прави захващането.хайде някой ден да видя твоята.

                      Коментар


                      • #41
                        До: как да подготвя нивата за офроуд

                        Малко идей:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #42
                          До: как да подготвя нивата за офроуд

                          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                          Малко идей:
                          трябва някой път да направим среща на маняците

                          Коментар


                          • #43
                            До: как да подготвя нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            трябва някой път да направим среща на маняците
                            Виждам че си мераклия да направиш Нивата-което е добре
                            Започни като начало и обший всички греди с дебела ламарина-най добре с шина и особенно на местата където са фабричните заварки и където се съединяват гредитеНатам ще ти е по лесно.

                            Коментар


                            • #44
                              До: как да подготвя нивата за офроуд

                              стана студено ама за лудите умора няма.търся да купя со2 за подсилването на купето

                              Коментар


                              • #45
                                До: как да подготвя нивата за офроуд

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                стана студено ама за лудите умора няма.търся да купя со2 за подсилването на купето
                                Купи си едно телоподаващо от МетроНякой казват че не са добри но аз имам такова от повече от четири години и за непрофесионална работа е добро.Евтино е,но ще ти върши работа да си подържаш джипката.

                                П.П.-Ако имаш възможност-направи усилването на Аргон ако ти се занимава или имаш човек който да го направи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X