Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Хващане" на вода и изграждане на чешма?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Хващане" на вода и изграждане на чешма?

    Да повдигна малко темата. Над вилата в гората на около 270-280 м. открих повърхностен извор с деневилация около 30 метра. Идеята ми е да го каптирам по този начин Натиснете снимката за да я уголемите

Име:springbox.jpg
Прегледи:1
Размер:781.3 КБ
ID:5759598и да доведа водата до имота гравитачно, че края на лятото водата ми е кът. Въпрос към знаещите: С такава тръба ще стане ли? http://www.lagery.bg/traba-bez-kapko...00-m-26261-mtd И такава помпа виждал ли е някой на живо? RAM PUMP

    Коментар


    • #62
      От: "Хващане" на вода и изграждане на чешма?

      Такава помпа на живо не съм виждал, но би трябвало да работи - нищо мистериозно и "фрии" няма в нея.
      Това е една хитра и проста конструкция, с малко механични елементи, която използва част от потенциалната енергия (тази вода дето изтича и се "губи" долу, на клапана) на водата в по-ниския резервоар за да изпомпва вода в по-високия резервоар - всички физични закони са спазени, значи при правилно оразмеряване (с цел максимално КПД ) трябва да работи.
      Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X