Обява

Свий
Няма добавени обяви.

opel frontera 2.0 i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • opel frontera 2.0 i

    Здравейте колеги,
    купих си ОФА КБ 2.0 115 к.с. за лов и смятам да и сложа АГУ или ГИ ,кое е по добро ,каква е цената приблизително ?

  • #2
    От: opel frontera 2.0 i

    Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    купих си ОФА КБ 2.0 115 к.с. за лов и смятам да и сложа АГУ или ГИ ,кое е по добро ,каква е цената приблизително ?
    Привет, въпросния мотор C20NE спокойно понася обикновена АГУ а за ГИ е въпрос на предпочитание и повече финанси, няма да споменавам марки че ще почнат...., но ще кажа че по-важно е да намериш газаджия който да ти направи кадърен и качествен монтаж, успех.
    Последно редактирано от Еделвайс; 16-07-15, 10:43. Причина: пояснение

    Коментар


    • #3
      От: opel frontera 2.0 i

      Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      купих си ОФА КБ 2.0 115 к.с. за лов и смятам да и сложа АГУ или ГИ ,кое е по добро ,каква е цената приблизително ?
      От кой град си като за начало? Ако си от Варна , ще те заведа при майстор който потдържа моите автомобили.
      И трите ми автомобила са с различни газови уредби , лично за мен не толкова марката има значение , а човека който поставя въпросното устройство!

      Коментар


      • #4
        От: opel frontera 2.0 i

        От Русе съм.

        Коментар


        • #5
          От: opel frontera 2.0 i

          Колеги,препоръчайте добър сервиз за ГИ в Русе.

          Коментар


          • #6
            От: opel frontera 2.0 i

            Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
            Колеги,препоръчайте добър сервиз за ГИ в Русе.
            Ако все още не си сложил газовата уредба - има няколко добри и десетки "много добри".
            На първо място Клас - много хора са с много опит и са добри но са нагли на тема пари. Два пъти не си сложих метанови уредби при тях заради повдигане на цената след като вече "сме си стиснали ръцете". На инат първия път отидох в Плевен във Фобос. Сервиза им е в Дружбите.
            Любо Златев - на гърба на хлебозавода до халето на медина мед - добър е за диагностики и настройки. Стойчо (вече не му помня фамилията) на международното ведната след детелината в посока бяла. Много хора го хвалят, но като ходих при него ми отказа с довода, че не му се качвали тежките метанови бутилки в багажника (беше се оял тогава но сега сигурно е поогладнял).
            Метановата уредба (инжекция) на камиончето я слагах 2011 г. май при "Цанковците" (аз така ги наричам). Те са в бившия фирмен сервиз на трабант/вартбург до жп моста над липник до поделението. Единият е дрънкалник, но другият е добър. С мен бяха коректни, с дребни изключения.
            Наскоро си преобразувах метановата инжекция в пропан-бутанова. Цялата работа си я свърших сам, но накрая минах при Любо Златев да ми прегледа бутилката и да ми напише "паспорт". Не изпадна в глупави многословия, свърши каквото трябва коректно, а малкото, което каза ми беше полезно.
            Аз предпочитам газовия (метановия) ижексион пред обикновенната уредба с плочка но съм длъжен да кажа за следната ситуация - с моите настройки от месец насам (на пропан бутан) съм докарал нещата до разход между 14 и 15 шибано градско в малките улички на Русе (с всичките безсмислени легнали полицаи и светофари с 70 сек червено). Колата върви много добре и няма да я свивам повече. Но имам познат със същата кола и обикновенна газова, който е с по-нисък разход от моя. Вярно, че е много добър и икономичен шофьор (и е инструктор) а аз не съм много по икономиите и обичам рязко да тръгвам и спирам, но все пак фактът си е факт - при еднакви условия неговата обикновенна газова е с половин литър надолу пред моята газова инжекция. Когато карам неговата все го дразня, че е спъната. Когато пък той се качи при мене - казва, че ще ме скъса заради "опасно шофиране" или нещо такова, ако отида при него на изпит. Въпреки неговите приказки за вече 20 и ... 30 г. ударена ламарина нямам, а той има доста.
            И още нещо - от метановата уредба ми остана адванс процесора. Даже при първоначалното подкарване на пропан бутан бях забравил за него. Всъщност бях сглобил всичко и някъде към 8 вечерта можех да завъртя ключа на пропан бутан но без да правя промени в настройките на газовия компютър (те си бяха за метан) и с изпреварване на запалването 15 градуса. Колата вървя като змей, отидох почти до бяла и се върнах за нула време, а разхода се оказа 20 на сто. Направих си сума експерименти, включително и с изпреварването на запалването. На 12 градуса пак вървеше като змей, на 9 градуса все още вървеше много добре, но на 6 градуса започна да се спъва. Сега съм оставил изпреварването на 9 градуса. Моят познат като ми гледа експериментите с изпреварването на запалването се нави, изрови отнякъде един адванспроцесор, закачих му го и го сложих на 9 градуса, та и неговата фронтера с обикновенна газова живна. Сега сигурно ще кара още по-икономично.
            Та това което исках да ти кажа е - дали ще избереш обикновенна газова или инжексия ще е в резултат на много съвети и преценки (и пресмятания) но и в двата случая те съветвам да си сложиш адванспроцесор. Нова Кобра 510 струва близо 100 лв но на старо или в моргата можеш да си я намериш значително по-евтина. Повечето "капацитети" твърдят, че газова на пропан-бутан няма нужда от адванспроцесор, особенно обикновенна газова - за такава важното било да намериш "баш майстора" и той замествал всякакви адванспроцесори, ламбдаконтроли и всякакви други такива "глупости". От собствен опит мога да ти кажа, че това не е така.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #7
              От: opel frontera 2.0 i

              Колеги , ще си слагам фланци от VROMOS дебелина -38 mm. Какви проблеми мога да очаквам ?

              Коментар


              • #8
                От: opel frontera 2.0 i

                Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                Колеги , ще си слагам фланци от VROMOS дебелина -38 mm. Какви проблеми мога да очаквам ?
                Много от колегите и аз в това число сме на фланци или с минусови джанти, не е имало проблеми доколкото ми е известно, най-добре разбира се е с минусови джанти, аз съм с ЕТ -40 и да чукна на дърво, никакви проблеми и е много по-стабилна по завоите

                По-големи гуми, повдигнал ли си я, затова ли ще слагаш фланци?

                Коментар


                • #9
                  От: opel frontera 2.0 i

                  Гумите ми са 31х10,5х15 АТ на BFG.Колата не е повдигната ,искам да подобря визията й.Притеснява ме като сложа фланци да не се разбият лагерите.Затова питам за проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: opel frontera 2.0 i

                    Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                    Гумите ми са 31х10,5х15 АТ на BFG.Колата не е повдигната ,искам да подобря визията й.Притеснява ме като сложа фланци да не се разбият лагерите.Затова питам за проблеми.

                    Аз имах същите притеснения, но колегите ми казаха че са изминавали по 20К км с фланци или минусови джанти и не са имали проблеми, друг е въпроса доколко лагерите са износени и амортизирани при теб, има малък риск фланците да спомогнат за бързото им износване и смяна с нови, обикновено задните лагери се предават но като за 20 годишна джипка е въпрос на късмет.... Така и иначе ако лагерите се предадат, просто ще са си били вече за смяна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: opel frontera 2.0 i

                      Аз докарах толкова кал по вратите и прозорците след слагането на фланци. После се принудих да си сложа допълнителни уширители за калници.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140303_085222.jpg
Прегледи:2
Размер:167.1 КБ
ID:5693684
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: opel frontera 2.0 i

                        Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
                        Колеги , ще си слагам фланци от VROMOS дебелина -38 mm. Какви проблеми мога да очаквам ?
                        След 70 000 км. с въпросните фланци установих един сериозен проблем ( той - и единствен де) : джипката ми постоянно мяза на тази , която колегата Алекс е показал на снимката .

                        (за мой срам - още ме мързи да си сложа уширителите , които взех от Павката преди повече от година .)

                        Иначе без сиромашки лифт с тези 31-ци няма да се разминеш , освен ако не си любител на флекса
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: opel frontera 2.0 i

                          Ето и променената визия след поставянето на фланци.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000682.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5695109

                          Коментар


                          • #14
                            От: opel frontera 2.0 i

                            След монтажа на фланците Фронтерата стана много по стабилна и като че ли доста намаля друсането .Много се кефя!

                            Коментар


                            • #15
                              От: opel frontera 2.0 i

                              Поставих си ГИ stag 200 gofast и равносметката за изминати 1000 км. е 122 лв. за газ. Като основно джипа е каран градско .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X