Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет за село???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интернет за село???

    Здравейте, приятели!
    След като много помогнахте в избора на смартфон за жена ми, аз пак съм с въпрос.

    На нашето село (вила) къмто Трънския край има мноооого слаб gsm сигнал. А пък на мен ми се ще да имаме и интернет, за да можем при възможност да оставаме по-далеч от София за по-дълго време и да слизаме към столицата само, когато има задачи, които не могат да се решат с помощта на нета и/или изискват личното присъствие на моя милост.

    Вече 6-7 години не съм решил окончателно и трайно и въпросът с качването до къщата, т.е. за точното превозно средство, което да вози комфортно 85км. от Сф до село и после 2-3км. по черния скалист път с дълбоки коловози, но като има бюджет - ще задам и този въпрос Дотогава на 2-3 курса ще влача багажа по баира

    Та въпросът ми е - какъв да е този нет, който да може да стигне до планината, кой му е доставчикът и колко пари ориентировъчно излиза, ако ще да е нещо специално. Ще ми се да попадна на най-добрата и точна оферта с оглед на спецификата на региона и надежността на връзката.

    Готов съм да комбинирам нета с ТВ, ако е необходимо, но не е задължително.

    Предварително ви благодаря и лека вечер

  • #2
    От: Интернет за село???

    Здравей колега! Един от мобилните оператори предлага сателитен интернет, покриващ цялата страна. 8гб на максимална скорост за около 30 лв. Друг интернет едва ли ще има.

    Коментар


    • #3
      От: Интернет за село???

      Е па гледам, у Трън, сите хотели са с телевизия и Интернет. Требва тех да питаш.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Интернет за село???

        Дай по-точно местоположение така няма как да ти бъде отговорено на въпроса.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Интернет за село???

          В по-малки села или мобилен, ако има покритие, или сателитен.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Интернет за село???

            За сателитния интернет е скъпо оборудването.

            Коментар


            • #7
              От: Интернет за село???

              Благодаря, колеги! Селото е Пенкьовци и гсм сигнала на М-...л, който ползваме е много слаб. Сателитният с чиния ли се лОви и кой е операторът. Считам, че не е реклама, но може и на лични
              То всъщност Трън е на около 40км., но той е най-близкият голям град и го използвах като ориентир, та техният ниЕт може и по-достъпен да идва

              Коментар


              • #8
                От: Интернет за село???

                Да, със сателитна антена.

                Коментар


                • #9
                  От: Интернет за село???

                  Качи се на покрива ти с карти на трите оператора и виж дали някой има силен сигнал (1). Ако има - монтирай предплатена карта на този оператор в 3G wifi рутер и виж дали те устройва скоростта, която ще постигнеш. Ако те устройва - избери си някакъв план, който ще отговаря на твоето потребление като количество и честота и направи защита на рутера от влага и слънце като същевременно осигуриш охлаждането му.

                  Има рутери с възможност за външна 3г антена, които заедно с подходящата антена е много вероятно да ти свършат работа при отрицателен резултат на хипотеза (1), но се качваш в друг ценови клас.


                  Теоретично е възможно да имаш добър сигнал от сърбетата, но е малко вероятно и нямам представа дали имат адекватни предложения за 3Г интернет и въобще как се взима СИМ от тях.

                  Двупосочният интернет от сателит е неприятна работа.
                  Последно редактирано от bokomo; 15-07-15, 23:31.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интернет за село???

                    Пробваи с другите мобилни. Според вива имат, според т-нор или нямат или е зле. Сателитния интернет е скъп на трафик (не че мобилния не е примерно за 32 лв вива ти дават 8 ГБ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интернет за село???

                      Благодаря!
                      Трудно ще проверя, защото няма откъде да намеря карти на другите два оператора, но ще помисля. Може директно да питам всеки един от операторите как им е покритието в района.

                      Как стои въпросът с доставчиците на ТВ? С една чиния - два заека

                      Току що погмеднах офертата за сателитен интернет на един от операторите. Условията и цената са добри, но инсталацията...
                      582.50лв.-оборудване
                      250.00лв.-инсталационна цена и
                      50.000лв.-такса за активация или всичко 882.50лв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интернет за село???

                        Дано си видял, че цената е без ДДС.
                        Не можеш да минеш с една чиния за интернет и за телевизия.

                        НЕ ПИТАЙ ОПЕРАТОРИТЕ, а тествай собственоръчно с предплатени карти. Разходите ти ще са ужасно по-малко от това да повярваш на глупостите, които могат да ти плещят за покритието им.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интернет за село???

                          Даааааа, бях пропуснал дребния момент с ДДС
                          Ще пробвам с карти на другите оператори...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интернет за село???

                            Я пак си помисли, толкова ли ти е нужен интернет! Има хиляди неща, които можеш да правиш и да ти е приятно и интересно, за да се почувстваш далеч от града.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интернет за село???

                              Според картата с покритието на Вив***м има някакво покритие от западната страна на селото...
                              Този вариант ми се струва най-удачен ако има възможност. Това със сателитния и мобилния нет не е много надеждно като вариант за работа, а и не е евтин.
                              Hyundai Galloper 3.0 V6

                              0885 44 60 16

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X