Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет за село???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Интернет за село???

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    То хубаво, ама на TeamViewer-а никак не му понасят загубени пакети. С това вършим дистанционната поддръжка на клиентите ни към момента.
    Ами часпрома е по-важен от клиента и нерядко мегабайтите свършват по средата на месеца и клиента се обажда веднага след това...
    Даже се налага RDP през VPN на същата скорост...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #77
      От: Интернет за село???

      Тамън като дойдат да ми се скарат че им преча на сигнала с моят китайски усилвател и ги подгоня с една гьостерица,да ми обяснат лично как Бай Тошо можа да опаше цяла България с кабели а те капиталистите едни антени не магат да сложат толкова години.

      Та хората се чудят как да им усилват сигнала пък те и пари от тях да вземат в последствие.

      Коментар


      • #78
        От: Интернет за село???

        Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
        Тамън като дойдат да ми се скарат че им преча на сигнала с моят китайски усилвател и ги подгоня с една гьостерица,да ми обяснат лично как Бай Тошо можа да опаше цяла България с кабели а те капиталистите едни антени не магат да сложат толкова години.

        Та хората се чудят как да им усилват сигнала пък те и пари от тях да вземат в последствие.
        Имат по-голяма гьостерица от твойта, вЕрвай ми!

        ПП: А за кабелите на бай Тошо темата е дълга и твърде тъжна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Интернет за село???

          Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
          а ми обяснат лично как Бай Тошо можа да опаше цяла България с кабели а те капиталистите едни антени не магат да сложат толкова години.

          .
          Леле,
          Как сме се мИнали кооперацията с 10 апартамента, на 50 метра срещу 58/59 централа в Борово
          та дадохме по 200 зелени гущера 1996то лето господне,
          та да ни телефонизират......

          Коментар


          • #80
            От: Интернет за село???

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Имат по-голяма гьостерица от твойта, вЕрвай ми!
            Е има алтернатива някаква,сателитен телефон,сателитен интернет,шарко парко и се биеш в гърдите че си ги евал ама всъщност не си.
            Въпреки че аз съм навит на сателитен телефон и май ще взема да си купя такъв,даже ако някой от колегите е наясно с тях може да ми предложи какъв е оптимално да купя.
            Последно редактирано от roki77; 11-05-17, 13:31.

            Коментар


            • #81
              От: Интернет за село???

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Какви филми ще гледаш с 25 килобайта в секунда, още повече, какво по-голямо от няколко мегабайта ще сваляш с такава скорост за смислено време?
              Коментарът беше за 256 kbps.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #82
                От: Интернет за село???

                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                Коментарът беше за 256 kbps.
                Еми 256 kbps e 256 килобита в секунда, което е грубо 25 килобайта в секунда.

                Ако си мислел че е 256 килобайта в секунда, това е над 2.5 мегабита в секунда, което що годе може да се приеме за някакъв санитарен минимум по отношение на душевното състояние на браузващия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Интернет за село???

                  256 кбитс = 32 кБайтс
                  Играем си на счупена елка...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #84
                    От: Интернет за село???

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    256 кбитс = 32 кБайтс
                    Играем си на счупена елка...
                    ...и като сложиш трафика, който не е полезен а контролен, както и разни пакети, дето се пускат по няколко пъти, елката съвсем се счупИ! Аз затова го деля на 10, и в общия случай съм установил че съм по-близо до истината, отколкото да деля оптимистично на 8.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Интернет за село???

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Еми 256 kbps e 256 килобита в секунда, което е грубо 25 килобайта в секунда.

                      Ако си мислел че е 256 килобайта в секунда, това е над 2.5 мегабита в секунда, което що годе може да се приеме за някакъв санитарен минимум по отношение на душевното състояние на браузващия.
                      Тъй де, 256 KB/s. Правилно съм си мислел.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #86
                        От: Интернет за село???

                        Това 256 килобита веднъж го видях на живо от една флашка на Шментел и на бегом станах абонат на Макс Телеком.

                        Особенно на фона на домашният ми интернет по това време който развиваше скорости от порядъка на 10 мегабайта и компа направо изпадаше в будна кома докато не свърши свалянето.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Интернет за село???

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...и като сложиш трафика, който не е полезен а контролен, както и разни пакети, дето се пускат по няколко пъти, елката съвсем се счупИ! Аз затова го деля на 10, и в общия случай съм установил че съм по-близо до истината, отколкото да деля оптимистично на 8.
                          Квото и да сложим няма как да натамъним математиката, ако искаме да си говорим сериозно...
                          И аз съм установил, че когато имам на дисплея "пропуснати обаждания", значи не ми е паднала батерията, ама....
                          Ай, наздраве, пак! Нема го слагам в подписа това 10=8
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #88
                            От: Интернет за село???

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            Квото и да сложим няма как да натамъним математиката, ако искаме да си говорим сериозно...
                            Именно де. Трябва статистика, не математика. В общия случай е по-важно какво полезно минава през канала, а не какво минава изобщо.


                            В горните ми изявления за интернате в Синеморец съм се объркал с Приморско. Сори.

                            Не знам как стои въпроса с местния в Синеморец интернет, ама някакси не си представям хотела до плажа да е с 256 килобита в секунда и в цял Синеморец да няма поне една видима клетка 3/4G. Тая година ще пробвам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Интернет за село???

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Именно де. Трябва статистика, не математика. В общия случай е по-важно какво полезно минава през канала, а не какво минава изобщо.


                              .
                              Човек, продължаваш да убеждаваш хората в неверни неща и не знам какво влагаш като смисъл "полезно" и кое "вредно" в ИТ-сферата като цяло.
                              Пример за общо ползване: Полезно е да се чисти компютъра след сканиране с антивирусна, понеже след сканирането остават трупчета на вируси, които почват да гният и да заразяват отново компютъра...

                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #90
                                От: Интернет за село???

                                Значи, когато някой се опита да въведе някакъв ред в кашата с kbit/s, kByte/s, която властва в тази тема - той убеждава в неверни неща, така ли?

                                За качеството на един интернет канал има повече от 1 важно нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X