Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кафе машина AYCO от кауфланд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кафе машина AYCO от кауфланд

    Гледам страстите са се успокоили.
    Имам я в офиса машинката от около 3 години. Тогава пак беше промоционална.Взех я като за проба, защото едно марково Делонги ни късаше регулярно нервите,/ но това не е повод за генерални изводи като някои колеги ги обичат/ .
    Мисля , че и Чавдар е пил кафе от нея.Няма проблем с работата и , без да се очакват чудеса от качеството на кафето.

    Коментар


    • #32
      От: Кафе машина AYCO от кауфланд

      И ние ползвахме такава 2 години и още си е читава, но минахме на нес, че е по-лесно. Трамбовах кафето с едно лостово самоделно бутало и кафето си ставаше прилично силно. Естествено, че трябваше да се дава някой лев и за малко по-читаво кафе на зърна.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Кафе машина AYCO от кауфланд

        Зависи от претенциите на клиента,но... според мен всички кафемашини с цени под 500-600 лв са боклуци-аз изхвърлих такава "Електролукс" от 179лв,купена от друго място.За Кауфа-купен апарат за кръвно с гаранция 3 год,на 7-8-ият месец цъфна,върнаха ми парите.Пасатор за майка ми от там "на примоция"-оплаква се че не си върши добре работата.Огорчението от лошото качество продължава много по-дълго,отколкото радостта от изгодната покупка-древна китайска мъдрост...

        Коментар


        • #34
          От: Кафе машина AYCO от кауфланд

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Зависи от претенциите на клиента,но... според мен всички кафемашини с цени под 500-600 лв са боклуци-..
          Малко да доуточня. всички до 500лв като карантия са еднакви - различават се по външен вид .
          Стават ако някой обича черна препечена робуста тип Нова Бразилия.
          По добър вариант е стара месингова кафеварка- кубинска
          За вкъщи най добрия вариант е Chemex или шварц, но с истинско хубаво качествено кафе.

          За хубаво еспресо или кафеавтомат или истинска кафемаашина и кафемелачка но не си струва цената и мястото
          Така че кауфландската си е перфектна за парите

          Коментар


          • #35
            От: Кафе машина AYCO от кауфланд

            Две години вече я ползвам, доволен съм от нея.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Кафе машина AYCO от кауфланд

              Ма кви клиенти, кви 5 лева? Машинката беше за домашно ползване.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                Да дам отчет.
                Вече 5 години сутрин пия кафе от нея и съм доволен, но от известно време не иска да включи и след леко потупване светва, ще я нося някъде на ремонт. Ако някой има представа какво може да е нека каже.
                Вчера си взех още една от Кауфланд за 76 лв.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  Както виждам засега аз съм последния прецакан с тази фалшива кафе-машина, която не можа да изкара и една година работа !?
                  Става въпрос за модел АЕМ-1528.
                  В момента когато сложа кафе в цедката /според мерителната лъжичка с тегло от 7 грама/, с наличието на вода в казанчето
                  и съответно загряване от нейна страна, тя само бръмчи . . .без да тече кафе от цедката ?
                  Това ми се случва с кафе Segafredo Zanetti /Espresso Casa/ в опаковка от 250 грама - произведено и опаковано в Италия.
                  Така че при обработката и пакетирането му там, при всички положения са спазени всички международни нормативи, приети за приготвянето му чрез кафемашини !
                  Накрая в мен остава единствено съмнението от моя страна , че тази евтина и непретенциозна китайско производство кафе-машина . . .не е за препоръчване !

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Чест дефект на масовите машинки е да се скапе помпата. Не е от кафето.
                    Обикновено не си струва смяната, че е на почти същата цена като нова машина.

                • #39
                  Пробвай без цедка дали тече. Може да е запушена цедката, може помпата да не работи. Възможно е бойлера да е много задръстен с котлен камък или само изходът му към цедката.

                  Аз напоследък разглобих три еспресо машини. Бриел - 200х г, Делонги 2016 г и Солак 1994 г. И трите са с еднакво устройство и принцип на работа. Първите две ги подкарах срещу 20-тина лв на бройка. Третата е за помпа.

                  Много се чудех дали си струва занимавката и дали да не взема една такава Кауфландска на прИмоция. Сигурен съм, че отвътре и тя е същата. Но вероятно използват по-некачествени части.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #40
                    Който пазарува нещо(каквото и да е) от кауфшланга, така му се пада!

                    От няколко години тези за мен не съществуват, даже и на паркинга им не влизам, и съм много добре.
                    Бахти мошениците...
                    Последно редактирано от Кольо; 29-06-21, 07:38.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • Stbd
                      Stbd коментира
                      Редактиране на коментар
                      Добре, но най-вкусните домати често са там.

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Поемам риска да не ям вкусни домати, но там не влизам. Аз съм си куча марка, и като се зарека нещо-умирам, но си държа докрай.

                      А относно доматите-тъщата произвежда домашни, от тях няма по-вкусни, та и това не ми е загуба

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      едно време на техния паркинг бяха най-вкусните кебапчета в шуменски окръг, сега не знам как е, признавам

                  • #41
                    Вече 6 години ползвам кафемашина от Кауфланд, доволен съм.
                    Смених и цедката с нова, но смятам, че е нормално на няколко години да се смени.
                    Носих я за ремонт, нещо електрониката.
                    Доволен.
                    Взех втора за другата къща, доволен.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #42
                      Лични впечатления от 144 броя машини AYCO (същите се продават в Кауфланд), инсталирани в три апартхотела на морето през лятото на 2018-та: абсолютно всичките работят безотказно до ден днешен, като сериен проблем има само с това, че някои гости не са свикнали с толкова индианска машина и често цедката заминава в кофата. Изходът бе намерен в това чистачите да не изхвърлят кофата, докато не проверят машината. Няма ли я цедката-обикновено е в кофата. Научиха се и администраторите-като се оплаче някой гост, че не му работи машината, да го карат да провери дали не си е изхвърлил цедката.
                      Има някои марки, от които се получава страхотно кафе с тия машини-предимно среден клас непретенциозни италиански кафета. От тукашните- Нова Бразилия за машина. Интересното е, че с други не се получава и не зависи от цената. Примерно Лидълските марки и на другите хипермаркети собствените марки. Не знам с какво ги кръщават, но не стават-кафето е блудкаво и без каймак. Машината просто е индианска и с характер. Здрава, евтина и безпроблемна машина за домашно ползване.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #43
                        От 5-6 години съм с такава и оплаквания нямам.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #44
                          Чопърът,купен от мен за майка ми от Кауфа,реално се оказа че не върши работата,за която е уж създаден.Не е изгорял,ама си е парче ненужна пластмаса.Хубаво и евтино-това е девизът с който се ловят шарани,а те,нямат свършване...

                          Коментар


                          • #45
                            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                            Чопърът,купен от мен за майка ми от Кауфа,реално се оказа че не върши работата,за която е уж създаден.Не е изгорял,ама си е парче ненужна пластмаса.Хубаво и евтино-това е девизът с който се ловят шарани,а те,нямат свършване...
                            Само дето тук коментираме конкретна кафе машина, а не чопър.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • krassitch
                              krassitch коментира
                              Редактиране на коментар
                              Колкото и чопърът е чопър,толкова и кафемашината става.Който не вярва,може да провери...

                            • kra_kra
                              kra_kra коментира
                              Редактиране на коментар
                              Абе машинката си става.
                              Прави хубаво кафенце като марковите.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X