Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до Царев Връх 2376м.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разходка до Царев Връх 2376м.

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Е, с труднометър се мери
    Кога ще дойдеш да изпием по бира горе Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1742.jpg
Прегледи:5
Размер:119.3 КБ
ID:5730813
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Разходка до Царев Връх 2376м.

      Ей сега ще ти звънна, да ти кажа кога да ме чекаш - душо мое, сръце мое, Йовано...

      Коментар


      • #18
        От: Разходка до Царев Връх 2376м.

        Да изтупам прекрасната тема от прахта
        Интересува ме някой има ли представа за пътя от хижа Македония до Семково? Става ли за джип или само за пешеходци?

        Коментар


        • #19
          От: Разходка до Царев Връх 2376м.

          Здравей Алекс, не ти говоря от първа ръка, не съм го опитвал маршрута. По карти и коментари няма как да се мине с 4х4. Има един участък, който е стръмен и е само пешеходен.
          Тази Събота ще се мотам по Белмекен, маршрута от стрелбището към Якоруда, като ще хвана към Белица. Ще се отклоня и ще подхвана към Македония да видя как. Мисля че пътят влиза в националния парк.

          С Червен цвят са двата възможни пътя от Семково към хижа Македония. С тъмно червено са предполагаемите участъци, които не могат да се преминат с 4х4.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:768.9 КБ
ID:5794619

          Коментар


          • #20
            От: Разходка до Царев Връх 2376м.

            Тъмно червените участъци не са предполагаеми. Те не са проходими за нищо 4 колесно. Там има пътеки. Най-много мотор или велосипед. Обиколил съм пеша целия район и го казвам от личен опит. Горния път свършва на водохващане,долния на камениста морава. И от двата продължават пешеходни пътеки,които се събират в една малко преди връхната точка на Мечи проход.

            С червената стрелка съм отбелязъл изхода на пътеката откъм Семково на Мечи проход.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7061648.jpg
Прегледи:1
Размер:1.19 МБ
ID:5794620

            Самата пътека.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7061644.jpg
Прегледи:1
Размер:1.00 МБ
ID:5794621

            Поглед от края на долния път.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7061640.jpg
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5794622

            Поглед в обратна посока - към края на долния път.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7061642.jpg
Прегледи:1
Размер:821.4 КБ
ID:5794623

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7061645.jpg
Прегледи:1
Размер:728.0 КБ
ID:5794624
            Последно редактирано от Валери Недялков; 19-07-18, 08:34.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #21
              От: Разходка до Царев Връх 2376м.

              Да, казах предполагаеми, защото се базирам на коментари. Не съм се опитвал лично и не мога да твъдя или отричам.
              Освен това от червените маршрути, горният си е път. Долният червен маршрут мисля че не е подходящ.

              Коментар


              • #22
                От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                И долния става. Но свършва доста по-назад. Ако идеята е колата да се остави възможно най-близо до хижа Македония и да се продължи пеша до нея и Царев връх,то горния път е по-подходящ. Той става и за не много ниски леки коли.
                А от 2 години направиха път до самата хижа (Македония) откъм Бодрост. Уж е забранен за МПС,но съм виждал горе коли.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9043487.jpg
Прегледи:1
Размер:980.5 КБ
ID:5794625

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9043493.jpg
Прегледи:1
Размер:981.8 КБ
ID:5794626

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9043502.jpg
Прегледи:1
Размер:961.4 КБ
ID:5794627
                Последно редактирано от Валери Недялков; 19-07-18, 08:44.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                  Много полезна инормация с нагледен снимков материал, благодаря ти.
                  Лично моята идея е да покарам по пътя от Семково в случая до водохващането, което спомена, движейки се по горния път. Просто да се повозя.
                  От водохващането, най-вероятно ще тръгнем пеша към хижата, за да поснимам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                    На хижата има хубава храна. А изкачването на Голям Мечи връх след хапване е малко тегаво,но си струва усилието.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                      Ще хапнем задължително на хижата.
                      Горният черен път, който на снимките е магистрала, официално разрешен ли е за мпс имаш ли идея ?
                      В края на пътя, където е водохващането има ли къде да зарежа кошницата , докато трамбоваме пеша ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                        Този път на снимките е от Бодрост,Благоевград. Той официално не е разрешен за МПС.
                        Горния път откъм Семково мисля,че не е забранен за МПС,но не мога да го твърдя със сигурност. Накрая му можеш да оставиш кошницата. Само да няма някое свлачище след зимата. Снимките ми са от 2016 година.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                          Благодаря ти

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разходка до Царев Връх 2376м.

                            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                            Тъмно червените участъци не са предполагаеми. Те не са проходими за нищо 4 колесно. Там има пътеки. Най-много мотор или велосипед. Обиколил съм пеша целия район и го казвам от личен опит. Горния път свършва на водохващане,долния на камениста морава. И от двата продължават пешеходни пътеки,които се събират в една малко преди връхната точка на Мечи проход.

                            С червената стрелка съм отбелязъл изхода на пътеката откъм Семково на Мечи проход.

                            [ATTACH=CONFIG]964296[/ATTACH]

                            Самата пътека.

                            [ATTACH=CONFIG]964297[/ATTACH]

                            Поглед от края на долния път.

                            [ATTACH=CONFIG]964298[/ATTACH]

                            Поглед в обратна посока - към края на долния път.

                            [ATTACH=CONFIG]964299[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]964300[/ATTACH]
                            И аз така предполагах, а и прочетох пътепис на колега от форума, който се е катерил пеша. Няма лошо, не навсякъде трябва да сме с джипките

                            Коментар


                            • #29
                              Здравейте,
                              Някой скоро (миналата година) да е минавал по маршрута на автора на темата или подобен? Проходимо ли е още? Иска ми се да се хвърля в дълбокото (да се кача на високото) и разглеждам евентуални маршрути.

                              Поздрави,
                              Делян
                              Mitsubishi L200 Instyle 2020, 4N14 400 Nm, 6AT, Super Select II, 1:2.566 low gears, 265/65 R18 Yokohama Geolandar A/T G015;

                              Коментар


                              • #30
                                Аз също съм го планирал Царев, чакам да се стабилизира времето, за да има гледки от горе и да изсъхне.

                                Ако не ти се кара сам, може да се организираме и да ходим да видим какво има горе :-)

                                Коментар


                                • Delyan.Dimitrov
                                  Delyan.Dimitrov коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Здравей,
                                  Разбира се, че с компания ще ми е по-добре. Единствено се притеснявам, че по ред причини ще бъда повече в тежест, отколкото пълноценен участник. Движим се относително бавно, заради комфорта на пасажерите ('Тати, този път много друса'), липса на опит извън пътя, да пазя колата, все пак ми е ежедневна и т.н. Затова и не смея много да се предлагам.
                                  Иначе разгледах картата на парк Рила - маршрута наистина Не влиза в границите му (или е минимално). Движи се в района на парк Рилски манастир, както е отбелязано по-рано в коментарите. А там забрана за коли няма, поне според сайта им.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X