Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
    можеш ли да го снимаш и аз тьрся да си купя мощен блендер
    SOLAC BV5722-109лв. от Технополис.
    Цедката се маха,троши и лед и каната е стъклена.

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Тотален успех!
      Пилешко от бутче, смляно на блендера.

      [ATTACH=CONFIG]915247[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]915248[/ATTACH]
      Даже дупка от термометър не се вижда!
      Рацептата, рацептата..............както казват пра българите
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Тя е ясна - пилешки пържоли без кожа, мелиш на блендера и подправки по вкус. Варенето е стандартно, до 72 градуса.
        Блендера го прави на каша и по-добре уплътнява.
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Направих страхотен леберкез

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Ако обичате да публикувате линкове към сайтове в Германия от които може да бъде поръчан уреда.

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
              Ако обичате да публикувате линкове към сайтове в Германия от които може да бъде поръчан уреда.
              За кой уред става въпрос?

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                От прочетеното мисля, че става въпрос за този :

                http://veve.bg/%D1%88%D1%83%D0%BD%D0...B2%D0%B0%D1%80
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Да за този. В началото на темата имаше линк към немски сайт който го предлага.

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    [QUOTE=luboR;3211763]Направих страхотен леберкез


                    Колега би ли дал рецептата? Изглежда много добре!

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      [QUOTE=Svet1234;3220173]
                      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                      Направих страхотен леберкез


                      Колега би ли дал рецептата? Изглежда много добре!
                      Свинска плешка 60% 20% телешко( говеждо ) и 20% гръбна сланина(ако няма гръбна то сланина).
                      Слагат се на кг : 3гр. захар, 15гр. сол(50%нитритна 0,4% - 0,6% и 50% обикновенна), 3гр. фосфати, 2гр. черен пипер и 2гр.индийско орехче. Сметана 20мл. 100-150мл ледена вода на кг. Белтъка на едно яйце.
                      Месото се нарязва на парчета и се осолява със солта и захарта.Така престоява 36 часа в хладилник. След което леко се замразява и се смила чрез мелачката на най-малата възможна решетка, ако разполагате с кутер то още по-добре целта е месото да се смели възможно най-ситно. Температурата при меленето и всички последващи операции не трябва да превишава 12оС, това е важно. Ако е необходимо то месото може да се сложи в камера за допълнително охлаждане. След смилането на месото, се отделят 100-ина грама и се смесват в блендер със сметаната докато образуват кремообразна каша. Основната част от месото се овкусяват с подправките и се добавя фосфата, ледената вода(може да се замени количеството вода с натрошен лед) и кремообразната каша тук е момента да добавите какъв - то пълнеж Ви харесва чушки,маслини, шам фъстък и т.н. всичко се бърка старателно докато не се образува белтъчна решетка или т. мар. бели нишки.( Аз ползвам планетарен миксер за тази операция, става и на ръка, но трябва яко бъркане и за да не ти измръзне ръката се слага вълнена ръкавица и отгоре санитарна гумена)) След което сместа е готова за печене. Слага се в намазнени форми (аз ползвам такива за хляб) и се пече във фурната един час при температура от 80оС, един час при температура 110оС и при температура 150оС до достигане на вътрешна температура от 71-72оС. На дъното на фурната е добре да има тава със вода. След изпичане се маха тавата с вода, вади се от формата, маже се с белтъка и се запича до образуване на коричка. Може да се консумира топъл, но аз го предпочитам след като изтине и престои около 12 часа в хладилник.
                      P.S. не знам къде в София може да се купи фосфат, аз си го купувам от чужбина. (преди да бъда нападнат, че ползвам химия може да прочетете, че фосфатите ги има естественно в прясното месо на току що заклано животно, но след три-четири часа се разпадат, без тях няма да можете да създадете така наречената белтъчна решетка и продукта няма да е сочен и ще се получи печено месо в много сос ) Нитритна сол в малки разфасовки се продава в Химснаб - Орбел в Горна Баня.
                      Наздраве!

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Много благодаря, ще го пробвам при първа възможност.

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          От вчера,с получения шунковар,първи опит,на вкус успешен,вида ще подобряваме,заложили сме следващата серия,тоя път с малко кайма и зеленчуциНатиснете снимката за да я уголемите

Име:22553694_355650064895376_1320570371_o.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5769999

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Стана уникално русенско варено

                            Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Рецептата моля!
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Рецетата е от нета.
                                Свинско 60%, говеждо 25%, сланина 15%.
                                Месото се смила на най-ситната решетка.
                                Сол 15гр. на кг. ( аз ползвам 50% обикновенна и 50% нитритна- 0.4%)
                                Подправки - 1гр.черен пипер на кг, 2гр.кимион на кг, три дафинови листа и четири - пет зрънца бахар.( бахара и дафиновият лист не са на кг. ) Всички подправки се смилат и се добавят в каймата. 10% вода и половин пакетче желатин. всичко се омесва добре докато каймата поеме водата. Затваря се в буркани и се вари два часа с вода над капачките. След това бурканите се обръщат с капачките надолу да изтинат, след което се охлаждат в хладилник. Получи се страхотно мезе.
                                P.S. Тези операции описани по-долу не са задължителни
                                Следващият път мисля да пробвам да го стерилизирам като шунка(днес малко ме домързя да си играя, а и исках да видя все пак първоначалният резултат) т.е. два часа ще го варя при температура от 80оС след което ще вдигна температурата и ще варя още час при пълно кипене. Също така ще добавя и фосфати.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X