Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашна шунка

    Купих си този уред от немския амазон.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31i5fQf4X-L[1].jpg
Прегледи:1
Размер:13.8 КБ
ID:6094346
    Това е шунковар. Ето и моят първи опит с уреда

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11011907_10155814975735228_1743395968011035610_n[1].jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:6094347

    Направена е от равни части свински врат и свински бут. Добавена е обикновена готварска сол, захар, бял и черен пипер и вода.

    Ако и вие имате опити в домашните колбаси, ще ми бъде интересно да ги споделите.

  • #2
    От: Домашна шунка

    Колко време се вари и колко събира уреда ? И количеството на поправките ? Благодаря !
    Последно редактирано от alexalex69; 12-07-15, 20:40.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Домашна шунка

      Айде сега ни отвори работа...!
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • #4
        От: Домашна шунка

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Колко време се вари и колко събира уреда ? И количеството на поправките ? Благодаря !
        Ами този уж е за до 3 кг (има и такъв за 1.5 кг) ама събра сурова смес около 2 кг и нещо. Вари се според рецептата. В конкретния случай на 85 градуса целзий за 140 минути (по 1 минута на всеки милиметър от диаметъра на уреда).

        Коментар


        • #5
          От: Домашна шунка

          Дай линк на уреда.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #6
            От: Домашна шунка

            Заинтригувах се!

            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #7
              От: Домашна шунка

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:886046_10155817947245228_2964198654722966933_o[1].jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5671038

              Остана ми смес от шунката, която шунковара не можа да побере. Оформих я ръчно като наденичка, увих я с алуминиево фолио, отгоре с домакинското фолио. Отново преседя в хладилника 48 часа, после я обработихме в гореща вода с постоянна температура 85 градуса по целзии. Оставихме я 24 часа в хладилника и ... се получи гола(без обвивка) домашна шункова наденица.

              Коментар


              • #8
                От: Домашна шунка

                Сега е лято, ядат се плодове и зеленчуци. Какви са тези холестеролни бомби, които предлагате?

                Работата, във вариянт "направиси сам", я виждам така:

                Имам млековарка 2 л вкъщи. Тряба да измисля с някакви скоби да пристягам капака, за да не се отваря. Трябват ми неръждаема пружина и едно такова кръгло нящо, пак неръждаемо. Ако се поддържа съвсем бавен огън, малко преди да свирне свирката, даже и термометър не ми трябва ...
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Домашна шунка

                  Я дай по-подробно рецептата за това без уреда, че от как се е стоплило времето рецептите на Kozeboy (да се свети името Му) стават по-трудно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашна шунка

                    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                    Заинтригувах се!

                    Благодаря, е сега вече ще забраня готовите салами у дома.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашна шунка

                      Дай линк към немския амазон.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашна шунка

                        Колегата /евала!/, е драснал няколко реда - http://batimiti.blogspot.com/2015/01/blog-post_9.html
                        Цял ден рових, четох...шса купува! Лято било...
                        Не знам как до сега изобщо не съм знаел за този уред? В БГ Мама са на 51-а страница...бахти!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашна шунка

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Дай линк към немския амазон.
                          http://www.amazon.de/Tescoma-420866-...ords=ham+maker
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашна шунка

                            Значи аз съм на друг модел, а не пластмасовия на Тескома.

                            Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                            Я дай по-подробно рецептата за това без уреда, че от как се е стоплило времето рецептите на Kozeboy (да се свети името Му) стават по-трудно.
                            Рецептата (за шунката и наденичката е една и съща):

                            - по равни количества свински врат и бут (бута ми създаде много проблеми с чистенето на жилите и ципите, а после при варенето на шунката пусна много желе);
                            - по 25 гр сол на килограм смес (мерите я след като сте изчистили месото и е напълно готово за работа);
                            - по 4 гр пудра захар на килограм смес (аз карах със захар на кристали, обаче я разтворих предварително във водата);
                            - по 100 мл вода на килограм смес

                            - от себе си добавих по една чаена лъжичка бял и червен пипер.

                            Месото се нарязва на малки кубчета (към 2х2 см). Една трета от него пък се смеля на кайма (аз го минах през чопъра). После и двете части от месото (нарязаното и каймата) се омесват с подправките. Желателно е омесването да стане на машина. Колкото повече се меси, толкова по добра заготовка се получава. Препоръчва се сместа да се меси на машина минимум 7 - 8 минути.

                            Значи аз специално преди това заврях водата разтворих в нея подправките и после я оставих да се охлади. Като се охлади даже я заврях в камерата да стане ледено студена. По руските форуми пише месото да се обработва силно охладено и водата по възможност също да бъде ледено студена.

                            Като се омеси хубаво заготовката я зареждате в шунковара и го оставяте 48 часа в хладилника. След това се вари на 85 градуса по целзии за време което зависи от диаметъра на шунковара (минута на милиметър от диаметъра - това пак от руските сайтове).

                            Както ви писах една малка част от сместа, затова я увих в алуминиево фолио и след това пък и в свежо фолио (по стегнато) и тя така престоя 48 часа. После я варих затисната с чиния ама нея за около час.

                            Импровизациите и експериментите винаги ще са ви в полза.

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Колегата /евала!/, е драснал няколко реда - http://batimiti.blogspot.com/2015/01/blog-post_9.html
                            Цял ден рових, четох...шса купува! Лято било...
                            Не знам как до сега изобщо не съм знаел за този уред? В БГ Мама са на 51-а страница...бахти!
                            В БГ Мамата вече сме на втора тема, а не на 51-ва страница.
                            Последно редактирано от poptolev; 13-07-15, 21:21.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашна шунка

                              Благодаря.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X