Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Температура и време на варене?
    Температура на водата 85 градуса и до достигане на 72 градуса в средата на салама, не съм засичал време

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Мисля, че според "учените" за пилешкото трябва да се достигне вътрешна температура от около 90 градуса....проверете го!

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Температура и време на варене?
        Аз направих технологична грешка, защото си поръчах 3-килограмов. Току-що го смъкнах от котлона, резултатът ще видя утре /телешко и свинско, накълцани на ситно, 2,8 кг, и съвсем малко подправки, в найлонова торба, пак от Амацон/. Температура на водата - 85-87 градуса. В момента, в който "материала" стана 72 градуса, започнах охлаждане със студена вода, в която слагам и лед. Проблемът е, че трябваха 4,5 часа, за да стигне 72 градуса /термометъра и той от Амацон/. И ако съм се провалил, трябва да хвърлям близо 3 кила месо. Май 1,5 кг е по-добрият избор - по-бързо става, и при "щета" загубите не са толкова големи /иначе и двата уреда са еднакво високи, разликата е в диаметъра/. Прочетох, че колеги са имали проблем с изваждането на шунката, когато е без торба. Вътрешната повърхност на уреда е силно набраздена напречно на посоката на вадене, и действа като спирачка. В инструкцията пише, че преди изваждане трябва да се облее с гореща вода.
        За крайния резултат от моята дейност ще пиша догодина.
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Аз вече се специализирах без шунковар. Увивам сместа в домакинско фолио, хващам го за двата края и го завъртам няколко пъти, за да се стегне, после увивам в алуминиево фолио и накрая стягам с конец (увивам здраво цялото руло). Резултатите са отлични. Трябва още няколко опита за да налучкам времето, защото 2 часа идват много, но и това ще стане. Още не съм измислил как да направя салам със ситно смляно пилешко, защото ще се разтича по фолиото докато го стегна, но мисля по въпроса.

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Времето за варене си има константа: 10 минути варене за всеки 1 см дебелина на продукта + 10 минути за майстора.
            Весели празници!
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
              Аз вече се специализирах без шунковар. Увивам сместа в домакинско фолио, хващам го за двата края и го завъртам няколко пъти, за йда се стегне, после увивам в алуминиево фолио и накрая стягам с конец (увивам здраво цялото руло). Резултатите са отлични. Трябва още няколко опита за да налучкам времето, защото 2 часа идват много, но и това ще стане. Още не съм измислил как да направя салам със ситно смляно пилешко, защото ще се разтича по фолиото докато го стегна, но мисля по въпроса.
              Ще качиш ли снимки?

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Ако успея ще е чудо , но ще пробвам още при утрешната партида.

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                  Аз вече се специализирах без шунковар. Увивам сместа в домакинско фолио, хващам го за двата края и го завъртам няколко пъти, за да се стегне, после увивам в алуминиево фолио и накрая стягам с конец (увивам здраво цялото руло). Резултатите са отлични. Трябва още няколко опита за да налучкам времето, защото 2 часа идват много, но и това ще стане. Още не съм измислил как да направя салам със ситно смляно пилешко, защото ще се разтича по фолиото докато го стегна, но мисля по въпроса.
                  Защо не пробваш обратното - първо в алуминиево фолио и после в домакинското. Поне при мен дава добър резултат. Никакви дефекти - и времето при мен е 2 часа от поставянето на котлона. Загрявам водата до 85 градуса и пускам студената, опакована смес в горещата вода. След 2 часа е готово. Диаметърът на рулото е 4-5 см.

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Първо в домакинското, защото мога да го стегна достатъчно. Алуминиевото е почти излишно, но за всеки случай го слагам, а и за да не пререже конеца рулото.

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Лесна шунка в 4 стъпки :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_150538.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5697521
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_151223.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5697522
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_151407.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5697523
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_151730.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5697524

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Благодаря за снимките.Заредил съм и аз такъв "салам",утре ще го варя.Ако стане нещо в понеделник ще кача снимка.

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Понеже ме мързеше да ходя до магазина за месо, всичко е от моя хладилник:свинска кайма,заешка кайма,заешко на парчета и някакъв микс за скара.Вкусът е мн.добър,малко е сухичко.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gplus1419457251.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5697775

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gplus-1215150253.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5697776

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gplus-20687686.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5697777

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gplus773098176.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5697778

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            За много шунки ъъъъ години де !
                            Сега сериозно,по този начин изглежда добре .Но за целта си има изкуствени черва за колбаси.Това домакинско фолио си е ,най обикновен стреч.Който се ползва за съхранение на продукти в хладилника.Иначе казано ,като го свариш при 85 градуса ,не ми се мисли какви вредни вещества отделя.За мен най-удачен си е шунковара от неръждавейка.но всеки си знае .Да кажа и за леберкеза, който е решил да си прави.Да знаете ,че се пече , не се вари в шунковара.Някъде по нагоре в темата прочетох ,че колега го е сварил.Пече се във фурна във форма за хляб правоъгълна.А градусите са същите 72-75 вътрешно ,като ги стигне и е готов.Преди време имах досег до колбасарски цех,от там ги знам тези работи.Айде стига от мен .Наздраве и все по-добри!!!
                            Пиронът,който стърчи над останалите,получава удар с чук.

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Знам че не е редно със стреча ама пусто любопитство да видя какво ще стане.

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Здравейте колеги, четох, четох и се запалих и аз по идеята да си правя сам някой неща. Имам двама бандита на 1г и 9 месеца та ми се иска да е нещо дето знам какво има вътре.
                                Питането ми е в немския "Амазон" намерих шунковар от 1,5 кг. инокс на доста добра цена, но за доставка до София ми искат 22 Евро. Това нормално ли е и ако се съберем няколко човека няма ли да е по евтина доставката? Не съм много на ти с немския и неми стана ясно как се определя цената за доставката на килограм или на бройка?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X