Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомат или ръчка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Автомат или ръчка

    Лично за мен болна тема от известно време свързана с дерзания защо преди 5 години не си взех CR-V-то автоматик ами с ръчка. С големи предубеждения към автоматите от оня казал, другия чул, третия чел че се разваляли. Еми няма такова нещо особено при Хонда. Откъде тръгнах аз със съжалението си? Офроуд не ходя, но и до почти всеки офроуд понякога се налага да се мине по магистрала. Еми това чудо при любимата ми скорост от около 110км. в час е на около 3200 оборота на пета. При автоматиците поне при Хонда де има едно чудо дето му казват лок-ъп което заключва торкконвертора и му придава ефект на твърда ос та оборотите падат леко и при тази скорост при идентично CR-V но автоматик са около 2700 което прави пътуването особено с бензинов високооборотен автомобил доста по комфортно и тихо. Та и тази гледна точка трябва да се има предвид освен предимствата при градско каране.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #47
      От: Автомат или ръчка

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Абе къде в България сте видяли задръствания?
      Всеки петък следобед или събота през целия ден (щото тръгналите към 10 сутринта успяват да напуснат ПерниСофия към 17 часа) на традиционните изходи към т.нар. магистрали "Тракия" и "Хемус". В неделя следобед - същата картинка на влизане.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Автомат или ръчка

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Аз съм противник на автоматичната скоростна кутия, защото:
        -при ръчна ск. кутия владееш по-добре колата(ако си що-годе добър шофьор,де)
        -разхода на гориво при автомата е около 10% по-висок
        -много по-често си на спирачката, което износва по-бързо дисковете и накладките
        -при проблем със стартер, или акумулатор няма палене с бутане
        -при авария няма теглене

        П.С. Е-ако колата е чисто нова и служебна може да е автоматик
        Да обясня за ДСГ кутията:

        -имаш режим типтроник т.е. ако искаш да владeeш колата можеш (принципно не ти трябва ты като сама си превключва на по ниска предавка по баир надолу и спирачка)
        -разхода на ДСГ е по малък от ръчната кутия: аз си го обяснявам с това че ДСГ-то е 7 скоростно и държи мотора в по оптимален режим.
        -казах по горе не си по често на спирачката – само си намаля скоростите по баир надолу и като отпуснеш не ги повишава.
        -да, няма палене с бутане ама то ако се стигне до бутане значи колата е пълна талига (а да не казваме как можеш да прецакаш някои мотори с бутане), иначе ако няма ток едни кабели в багажника решават проблема.
        -да ама не, може да се тегли на N няколко километра – пише в инструкциите
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #49
          От: Автомат или ръчка

          10 автоматика в семейството,2 съм ги правил сам,но и проблемите им се решаваха с развиване на 8 болтчета десятка.
          Една ръчка в семейството,нова Хонда от магазина,всички подръжка,че и горница и кутията се отвори за лагери на 160 000 километра.

          може да сме каръци или късметлии,ти сам прецени,аз съм за автомат / на мерцедеси от старите /,говорим за коли на над 200 000 километра,че до 100 не пипам нищо и не ми дреме дали някой е пипал нещо,ако я подкарам от нова пък съвсем.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Автомат или ръчка

            Не пишете глупости, дсг и подобни не са автоматици.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Автомат или ръчка

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Не пишете глупости, дсг и подобни не са автоматици.
              То по тая логика нищо след УАЗ-469 не е автомобил.

              Коментар


              • #52
                От: Автомат или ръчка

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                То по тая логика нищо след УАЗ-469 не е автомобил.
                A direct-shift gearbox (German: Direkt-Schalt-Getriebe[1]), commonly abbreviated to DSG,[2][3] is an electronically controlled dual-clutch[2] multiple-shaft manual gearbox,

                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Автомат или ръчка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  A direct-shift gearbox (German: Direkt-Schalt-Getriebe[1]), commonly abbreviated to DSG,[2][3] is an electronically controlled dual-clutch[2] multiple-shaft manual gearbox,

                  Ти като дявола евангелието
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Автомат или ръчка

                    Автоматично е доколкото ако го оставиш да си сменя само, си сменя само.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Автомат или ръчка

                      Да, сменя само, ама си е ръчка. Даже реално са две ръчки в едно.
                      Има и подобни изгъзици с един съединител, примерно Селеспиид на Алфа.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Автомат или ръчка

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Абе къде в България сте видяли задръствания?
                        Е как къде, навсякъде! Идвам си зимата, качвам се на една Корса, от пред блока /Младост 2/ правя ляв и... се задръствам. И така задръстен, след час и половина, се добирам до баба си /пазара Димитър Петков/. Там пия няколко бързи, карай, дреме ти, че е обедно време, само и само да имам извинение да не карам обратно. Да си подскачаш на съединителя хич не е гот. Като прибавим и разни разнообразни бледи индивиди, не предвиждащи, че карам кола с цената на 2 чифта обувки, и хич не ми дреме /че и собственика на каруцата е ченге/, и като вземат да ми тарикатеят от неправилните ленти /пък аз калник давам само да им видя физиономийките/.... Кеф!
                        Пак казвам, само автоматик!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #57
                          От: Автомат или ръчка

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          A direct-shift gearbox (German: Direkt-Schalt-Getriebe[1]), commonly abbreviated to DSG,[2][3] is an electronically controlled dual-clutch[2] multiple-shaft manual gearbox,

                          Wikipedia:
                          "An automatic transmission (also called auto gear shift, self-shifting transmission or AT) is a type of motor vehicle transmission that can automatically change gear ratios as the vehicle moves, freeing the driver from having to shift gears manually."
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Автомат или ръчка

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Е как къде, навсякъде! Идвам си зимата, качвам се на една Корса, от пред блока /Младост 2/ правя ляв и... се задръствам. И така задръстен, след час и половина, се добирам до баба си /пазара Димитър Петков/. Там пия няколко бързи, карай, дреме ти, че е обедно време, само и само да имам извинение да не карам обратно. Да си подскачаш на съединителя хич не е гот. Като прибавим и разни разнообразни бледи индивиди, не предвиждащи, че карам кола с цената на 2 чифта обувки, и хич не ми дреме /че и собственика на каруцата е ченге/, и като вземат да ми тарикатеят от неправилните ленти /пък аз калник давам само да им видя физиономийките/.... Кеф!
                            Пак казвам, само автоматик!
                            А къде ги Корсите с автоматици
                            Най-много някоя, от "по-новите", с роботизирана ръчка, кръстена с гръмкото "изитроник"
                            Аз също харесвам и предпочитам автоматици, но в БГ караме малки и стари коли - за тях по практично, по ред причини, е да са с ръчни скорости.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Автомат или ръчка

                              Автоматика е прекрасно нещо,основната подробност е че трябва да е куплиран с достатъчно мощен двигател,иначе си е мъка.В определени случай АТ е по-икономичен от ръчка (примерно при едни и същи скорости АТ държи по ниски обороти посредством лок-ъп и тн.).С известна практика и интерес кога,какво се случва в кутията водача може по СВОЕ желание да упраллява автомата ,а не обратното! П.П Аз за себе си съм се убедил че 99% от критиките срещу АТ са или от хора които никога не са имали сериозен допир до такъв или от хора които принципно са против...независимо какво.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Автомат или ръчка

                                Според мен автоматиката е за предпочитане ако се кара основно за в града, особено при честите задръствания в София при час пик, а ако ще се кара смесено и има излети в гората, обезателно за мен е само с ръчни скорости и наличието на бавни като допълнителна полезна опция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X