Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомат или ръчка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автомат или ръчка

    Дисковият фрикционен съединител при НИКАКВИ обстоятелства не увеличава въртящия момент. Ако ще и да го подпалиш.

    Коментар


    • #32
      От: Автомат или ръчка

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Дисковият фрикционен съединител при НИКАКВИ обстоятелства не увеличава въртящия момент. Ако ще и да го подпалиш.
      Ако го разбрах правилно има предвид, че като приплъзва имаш различни обороти преди и след съединителя.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Автомат или ръчка

        Аз пък харесвам кестеняви. Да "обяснявам" ли, че това е "правилният" избор?
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Автомат или ръчка

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ако го разбрах правилно има предвид, че като приплъзва имаш различни обороти преди и след съединителя.
          При автомата обаче имаш и различен въртящ момент пред и след хидротрансформатора. От разликата в оборотите моментът може да нарастне почти двойно.

          Коментар


          • #35
            От: Автомат или ръчка

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            При автомата обаче имаш и различен въртящ момент пред и след хидротрансформатора. От разликата в оборотите моментът може да нарастне почти двойно.
            Да де, и според колегата при приплъзване на дисковия се поучава същото.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Автомат или ръчка

              Ми не се получава.

              Коментар


              • #37
                От: Автомат или ръчка

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                ...
                1. Какво става с автомат с torque converter при по-продължително боксуване на масто?
                2. И хидротрансформаторните кутии имат ли съединител, или въобще някакви фрикционни джаджи изпълняващи подобни ф-ции?
                1. Загрява маслото и се включва перката да го охлажда.
                2. Да, имат. Автоматичната кутия в нейния класически вид можеш да си я представиш като ръчна, на която :
                а) вместо съединител има хидротрансформатор.
                б) вместо зъбни муфи за превключване на предавките има фрикционни такива.
                в) има някаква логика (хидравлична, електроника) за превключване на фрикционните муфи без прякото участие на шофера.

                Коментар


                • #38
                  От: Автомат или ръчка

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Аз пък харесвам кестеняви. Да "обяснявам" ли, че това е "правилният" избор?
                  Няма нужда да обясняваш. Това е правилният избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автомат или ръчка

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    в) има някаква логика (хидравлична, електроника) за превключване на фрикционните муфи без прякото участие на шофера.
                    Където реално е и големия проблем - щото не зависи от теб на коя предавка караш. Може да се компенсира с по-мощен мотор ама той в общия случай тежи и харчи повече
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автомат или ръчка

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Където реално е и големия проблем - щото не зависи от теб на коя предавка караш. Може да се компенсира с по-мощен мотор ама той в общия случай тежи и харчи повече
                      Колкото по екстремно става шофирането, толкова предимствата на автоматика стават минуси
                      Което няма нищо общо с това дали е по зрав или счупен от ръчката/пръчката - не, че е възможно да се съпостави по някакъв начин.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автомат или ръчка

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Където реално е и големия проблем - щото не зависи от теб на коя предавка караш. Може да се компенсира с по-мощен мотор ама той в общия случай тежи и харчи повече
                        То затова някои си изкарват кикдауна на пръстенче до скоростния лост.

                        Дали проблемът е голям или малък зависи от това какво искаш да направиш. То за по-мощния мотор нуждата започва още с хидротрансформатора - хитър девайс ама пие 20% от бензина и яде пак толкова от конете. Те хубаво в някои схеми го блокират ама това премахва само около половината от загубите в него.

                        Огромната разлика в популярността на автомата в Европа и Америка според мен се дължи главно на различната цена на бензина.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автомат или ръчка

                          Аз съм противник на автоматичната скоростна кутия, защото:
                          -при ръчна ск. кутия владееш по-добре колата(ако си що-годе добър шофьор,де)
                          -разхода на гориво при автомата е около 10% по-висок
                          -много по-често си на спирачката, което износва по-бързо дисковете и накладките
                          -при проблем със стартер, или акумулатор няма палене с бутане
                          -при авария няма теглене

                          П.С. Е-ако колата е чисто нова и служебна може да е автоматик
                          Последно редактирано от mbenz; 14-07-15, 11:57. Причина: допълнение
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автомат или ръчка

                            Конкретно за РАВ-а от подписа мога да кажа, че жена ми с лекота му прави 17/100 градско, което за двулитров мотор мисля, че е рекорд! Иначе няма други проблеми - диагностиките в Тойота показват "перфектен". Да, ама с тоя разход мисля да ми е последната Тойота!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #44
                              От: Автомат или ръчка

                              До скоро карах ръчка. И ви се чудя в България, с тия задръствания, как помпате съединител по цял ден. Ако не е проблем разхода /при мен автоматите са V8 по 300 и нещо коня, та скоростната кутия е най-малкия проблем/, винаги ще предпочета автомат. Е сега 4 цилиндрова Хонда с ръчка стои на улицата, пак за нов акумулатор плаче, няма кой да я кара, карам си автоматиците. В задръстване нямат равни- автомат, климатик и стойка за чаша за кафето. Разглезен...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                От: Автомат или ръчка

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                До скоро карах ръчка. И ви се чудя в България, с тия задръствания,
                                Абе къде в България сте видяли задръствания?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X