Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките на toyota 4runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачките на toyota 4runner

    здравейте колеги имам много сериозен проблем със спирачките отпред няма никакви спирачки с чисто нови накладки АТЕ е всичките бутала на спирачните апарати работят обезвъдушена е цялата спирачна система спирачната помпа прави налягане четох в една тема че още колеги са го имали този проблем и са махнали кантара на спирачките и проблема със спирането отпред е решен обаче при мен също е изолиран този кантар и спирачки отпред няма..... давайте някакви съвети благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

    А задните ?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

      Първоначално публикуван от rosenstoinov Преглед на мнение
      здравейте колеги имам много сериозен проблем със спирачките отпред няма никакви спирачки с чисто нови накладки АТЕ е всичките бутала на спирачните апарати работят обезвъдушена е цялата спирачна система спирачната помпа прави налягане четох в една тема че още колеги са го имали този проблем и са махнали кантара на спирачките и проблема със спирането отпред е решен обаче при мен също е изолиран този кантар и спирачки отпред няма..... давайте някакви съвети благодаря предварително

      Прецакани маркучи на предните спирачки?
      Прекалено голям луфт на задните спирачки?
      И последното, за което се сещам - да сте запушили отвора между двете части на апарата с нещо по невнимание.

      Всичко това, ако помпата наистина работи и ако всичките бутала на предните апарати наистина се движат правилно. Щото обикновено поне 2 има заклинили на апарат и спира като товарния влак...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

        Това хубаво, ама кажи какъв е 4Рънера, има ли АБС помпа или е проста система, на колко километра е и т.н.То Тойотите, освен Супрата, не се славят с чак толкова добри и безпроблемни спирачки.Спират, ама...!
        Та като казваш че главната прави налягане, как го измерихте и колко е?Има ли разлика между предния и задния кръг?Щото ако пръска от цицката, като обезвъздушаваш е едно, а налягане за да спираш е друго.Предният кръг е носещият по-голямото натоварване и може да се е износила стената на цилиндъра и/или гумичката.Та си натискаш, а течността просто преминава зад гумичката и спирачен ефект няма. Ако колата е на много километри и са повечето карани в града, където има чести спирания, помпата много вероятно да е за смяна.
        Ама тези неща, както и другите от tef4o, са ей така, дето казват колегите да хвърляме боб и да познаваме.
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

          Педал потъва,или е твърд,но няма налягане по колетията?От къде си,Колега?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

            Отзад спирачките са си наред предните апарати са 4 бутални на единия апарат 2 от буталата бяха забили на другия апарат само 1 раздвижени са работят си нормално вече сменихме и гумичките на помпата като помпаме да обезвъздушаваме от всичките пробки изхвърля силна струя спирачна течност и според мен не мисля че има нещо запушено педала не потъва нормален си е тойотата е 94 година 3.0 тд почти на 300 000км е по километраж от софия съм

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

              При мен същата конфигурация и същите симптоми. От 8 бутала само 2 се движеха свободно. Така и спирах...
              Хубаво е да ги смениш. По 35 лв бяха буталцата.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                всичките бутала работят като сваля джантата и някой като натисне педала се вижда как буталата натискат накладките и като пусне педала се връщат

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                  Първоначално публикуван от rosenstoinov Преглед на мнение
                  всичките бутала работят като сваля джантата и някой като натисне педала се вижда как буталата натискат накладките и като пусне педала се връщат
                  Щом буталата се движат и помпата прави налягане, стана наистина интересно.
                  Не казваш нищо за АБС, от което съдя, че няма.
                  Остава да нямаш вакум на усилвателя или да ти е цепната мембраната. Вакума на тая кола май идваше от помпата, дето е ковната на генератора, нали? На запален и загасен двигател, прави ли разлика в усилието на педала? Някакви подозрителни съскащи звуци?
                  Тия дни един герой си беше сложил накладките наобратно, в смисъл - с металната част към дисковете (знам, че е трудно за вярване, но факт), но не вярвам това да е вашия случай
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                    Първоначално публикуван от rosenstoinov Преглед на мнение
                    всичките бутала работят като сваля джантата и някой като натисне педала се вижда как буталата натискат накладките и като пусне педала се връщат
                    Нещо не е така - няма как като е свалена гумата спирачния апарат да стиска диска, па като се сложи гумата да не го стиска и както казвате да няма спирачки!!!
                    Давайте точна информация!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      един герой си беше сложил накладките наобратно, в смисъл - с металната част към дисковете (знам, че е трудно за вярване, но факт), но не вярвам това да е вашия случай
                      -Благодаря,това ми оправи настроението!!!


                      -Колегата е най-добре да получи практическо съдействие в диагностиката,вместо да се оплита в "паяжината" на догадките, които му сипваме.....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                        Провери си луфта на предните колесни лагери , също така и регулатора за задно спирачно усилие , може да дава подобни симптоми
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                          забравих да кажа че като карам и натисна спирачката понякога светка лампата че няма течност като пусна спирачката гасне а спирачната течност си е на максимума

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със спирачките на toyota 4runner

                            Ааа, могло да се каже.
                            Ревизия на "главния спирачен цилиндър". Ако цилиндъра и буталата са ОК, смяна на гумички и ще се оправи.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X