Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу Териос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсу Териос?

    Здравейте колеги, Търся си паркетка за риболов и пуснах темата за хонда срв, но с проблема на газ се отказах,сега загледах дайхатсу териоз,4вратка, но не намерих отзиви за това нещо?Може ли да дадете съвет?4х4постоянно зацепено?1.3 мотор,Ферозата е добра но 2врати.дали териоза е надежден като ферозата?Търся си дълга база за да мога като разпъна седалките да спя,без да разпъвам палатка.Сега съм астра комби на газ идеална като разход и машина, но ми омръзна при всеки дъжд да ме бутат и теглят колеги от гьолове и язовири.Никой ли не е карал Д.Териоз?
    П.С. Видях във форума инфо за териоз,но НЯМАМ право да я чета???
    Все едно във форума за риболов да не позволя на нов колега да чете форума???
    Последно редактирано от Dekopz; 08-07-15, 20:42. Причина: Забрана за четене на инфо за териоз?

  • #2
    От: Дайхатсу териоз?

    Териос е фул-тайм 4х4 с междуосев диференциал, ръчно блокируем. Няма бавни скорости. Много малко купе, не виждам как ще спиш в него.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсу териоз?

      Не са лоши, но гледай да е след 2001 и да е с мотор 1.3 vvt-i от тойота ярис с верига. Стария мотор на дайхатсу след 120 000 км. почва да яде масло.
      Ники

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсу териоз?

        Териосът е доста тясен отвътре. Другото ти го е казал колегата в предния пост.

        Аз си купих Кия Спортидж, версия Гранд (т.е с голям багажник). Общо взето като габарити и килограми е колкото Хонда ЦРВ, но си е истински джип - на шаси, парттайм и с бавни предавки. За разлика от ЦРВ и Териос, има доста добър потенциал за повдигане и слагане на по-големи гуми, лебедка, силови брони и т.н. Стига да те влече и да ти се занимава с доработки. Добре се спогажда с газов инжекцион, газовата бутилка влиза в легена на резервната гума. Нови части има, по моргите също се среща, макар и не-толкова често както Витара, ЦРВ, Терано и др.

        Всъщност проходимостта на един джип (за леки разходки) се свежда до гумите - размер и грайфер. Колкото по-големи и агресивни гуми сложиш, толкова по тежки терени можеш да преминаваш. Разбира се това води до лека или по-голяма преработка на окачването, зависи какво искаш да постигнеш. Наличието на бавни предавки е огромно предимство.

        Не бързай с избора, чети колкото можеш повече форума. Първоначално ще се объркаш, но после постепенно ще избистриш правилната концепция за теб. Разглеждай и се качвай в колкото можеш повече различни модели.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсу териоз?

          Виж този линк дали ще те ориентира и помогне:

          http://terios-d.narod.ru/

          Няма наблюдение върху Териоса, аз карам Фероза или по-скоро карах. Не мисля обаче, че ще можеш да спиш в което и да е от тях. Както каза колегата по-горе не бързай и помисли.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсу териоз?

            В териоса няма да можеш да спиш освен ако не си 150см и около 50кг. Просто е малък. Дълга киа или дълга витара по би ти свършила работа. При покупката на какъвто и да бил 4х4 трябва да се приготвиш за разходи х2 или х3 спрямо астрата. И не става въпрос само за горивото. Късмет.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Дайхатсу териоз?

              Аз съм с Териос от година и полувина. Мога да кажа че е перфектно градско возило за не семеен човек
              Наистина е доста компактен, но при "свити" задани седалки побира доста багаж. Не ми се е налагало да спя в него, но за по една вечер от време на време, все ще се издеяни.
              Двигателя е слабичък но това до някъде е компенсирано с къси скорости. Много впечатления за оффроуд не мога да споделя тъй като както казах това ми е градското возило. Излизал съм по черни пътища и полянки но до там. Не бих казал че ще понесе много по големи гуми от фабричните (205х70х15).
              Ако щях да търся джип за лов и риболов бих разгледал кия спортидж дълга база. По просторни са и може да си избираш между различни мощности и горива.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Териосът е доста тясен отвътре. Другото ти го е казал колегата в предния пост.

                Аз си купих Кия Спортидж, версия Гранд (т.е с голям багажник). Общо взето като габарити и килограми е колкото Хонда ЦРВ, но си е истински джип - на шаси, парттайм и с бавни предавки. За разлика от ЦРВ и Териос, има доста добър потенциал за повдигане и слагане на по-големи гуми, лебедка, силови брони и т.н. Стига да те влече и да ти се занимава с доработки. Добре се спогажда с газов инжекцион, газовата бутилка влиза в легена на резервната гума. Нови части има, по моргите също се среща, макар и не-толкова често както Витара, ЦРВ, Терано и др.

                Всъщност проходимостта на един джип (за леки разходки) се свежда до гумите - размер и грайфер. Колкото по-големи и агресивни гуми сложиш, толкова по тежки терени можеш да преминаваш. Разбира се това води до лека или по-голяма преработка на окачването, зависи какво искаш да постигнеш. Наличието на бавни предавки е огромно предимство.

                Не бързай с избора, чети колкото можеш повече форума. Първоначално ще се объркаш, но после постепенно ще избистриш правилната концепция за теб. Разглеждай и се качвай в колкото можеш повече различни модели.
                Благодаря колега за съвета дал си много насоки за размисъл!В мобилето има обява за 6 броя кия в гр Костенец близо е до Пазарджик,но моя приятел автомонтьор Владо-казва -бягай от киа? Цените са от 2000 до 4000 -3 двувратки и 3 дълга база.Владо никога не е правил ремонт на кия.Не знам защо ме плаши?

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                В териоса няма да можеш да спиш освен ако не си 150см и около 50кг. Просто е малък. Дълга киа или дълга витара по би ти свършила работа. При покупката на какъвто и да бил 4х4 трябва да се приготвиш за разходи х2 или х3 спрямо астрата. И не става въпрос само за горивото. Късмет.
                Благодаря за съвета колега Астрата съм я стегнал перфектно, нов съединител, нова рейка,нова хидравлична помпа , нови гуми,но като завали малко и все ме теглят и бутат,Няма да я продавам!Искам 2 автомобил-джип.Като е хубаво времето -с Астрата, като се развали с джипката.Но какво да избера до бюджет 7000лв?

                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                Аз съм с Териос от година и полувина. Мога да кажа че е перфектно градско возило за не семеен човек
                Наистина е доста компактен, но при "свити" задани седалки побира доста багаж. Не ми се е налагало да спя в него, но за по една вечер от време на време, все ще се издеяни.
                Двигателя е слабичък но това до някъде е компенсирано с къси скорости. Много впечатления за оффроуд не мога да споделя тъй като както казах това ми е градското возило. Излизал съм по черни пътища и полянки но до там. Не бих казал че ще понесе много по големи гуми от фабричните (205х70х15).
                Ако щях да търся джип за лов и риболов бих разгледал кия спортидж дълга база. По просторни са и може да си избираш между различни мощности и горива.
                Ми то на мен толкова ми трябва 1-2 вечери спане и черни нормални пътища, без офроуд ако не се накисне много от дъжд,Вече ми омръзна да обикалям половин ден да търся трактор или колега с джип.Но не всички с джипки се съгласяват да помогнат.
                Последно редактирано от CarTest™; 09-07-15, 20:11.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайхатсу териоз?

                  за Киата с 2 ръце

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайхатсу териоз?

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Териосът е доста тясен отвътре. Другото ти го е казал колегата в предния пост.

                    Аз си купих Кия Спортидж, версия Гранд (т.е с голям багажник). Общо взето като габарити и килограми е колкото Хонда ЦРВ, но си е истински джип - на шаси, парттайм и с бавни предавки. За разлика от ЦРВ и Териос, има доста добър потенциал за повдигане и слагане на по-големи гуми, лебедка, силови брони и т.н. Стига да те влече и да ти се занимава с доработки. Добре се спогажда с газов инжекцион, газовата бутилка влиза в легена на резервната гума. Нови части има, по моргите също се среща, макар и не-толкова често както Витара, ЦРВ, Терано и др.

                    Всъщност проходимостта на един джип (за леки разходки) се свежда до гумите - размер и грайфер. Колкото по-големи и агресивни гуми сложиш, толкова по тежки терени можеш да преминаваш. Разбира се това води до лека или по-голяма преработка на окачването, зависи какво искаш да постигнеш. Наличието на бавни предавки е огромно предимство.

                    Не бързай с избора, чети колкото можеш повече форума. Първоначално ще се объркаш, но после постепенно ще избистриш правилната концепция за теб. Разглеждай и се качвай в колкото можеш повече различни модели.
                    По тесен е, но това е предимство при преминаване през някои места. За спане на 1 човек със свалени задни седалки мисля че е ок.
                    Не забравяйте че е с доста голям заводски клиренс и много големи ъгли на атака и ще мине ще на доста повече места от въпросната дълга кия. Лошото е, че тия с мотора с верига са много редки.
                    Ники

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайхатсу териоз?

                      Я разгледай Голф 3 Вариант Синхро, за 7 бона можеш да купиш два в добро състояние. За спане и въдици, пушки, мотики, място -бол. Дизели с климатик има добри за 2-3 хилки. За още 5-600 кинта можеш да го лифтнеш и ще минаваш оттам, откъдето минават всички стокови паркетници.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайхатсу териоз?

                        Нещо такова, комби обаче.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0005.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5670677
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайхатсу териоз?

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Нещо такова, комби обаче.[ATTACH=CONFIG]812984[/ATTACH]
                          Колега, ама ти сериозно ли му препоръчваш такова нещо?
                          За тези пари, ако не е джип, отлична работа ще му върши Субару Форестър или Легаси с бавни и голямо комби. Но джипа си е джип!
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайхатсу териоз?

                            Териос съм карал, а се бях навил и да си взема, ама голяма теснотия. Лятото става, отварям джама и карам, ама зимата не знам. А тунела на скоростната кутия е доста голям, десния крак е много сбит, педалите са изместени, на първия завой дадох газ, вместо спирачка(не е да не съм карал различни по произход коли). За спане - аз съм спал в ладата ми, на шофьорската седалка, която не падаше, та зависи какъв комфорт търсиш, но Териоса няма да предложи много. За двигателя - не знам тия 83 коня как ги сметнаха, ама имам Поло 60 коня и е направо бегачка пред Териоса....
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайхатсу териоз?

                              Съвсем сериозно. Субару форестър или Легаси като покупна цена е Х 2, поддръжката тоже. Бавните на Субару в най- бавния вариант са 1,3:1...както каза един колега-все едно си включвам лампа на таблото. Сериозен лифт на Субару струва сериозни пари. Това на снимката е бившият ми голф, лифта излезе 700 кинта с комлект нови амове, пружини, джанти и гуми. Не ме е оставял никъде, след 44 хил. км. душманска експлоатация го продадох в пълна изправност, за повече пари от колкото го взех.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X