Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на джип - помогнете

    Здравейте, следя форума от доста време и се налага в близките месеци да направя покупка на джип.
    Местя се да живея извън града в село на около 23 км. от Варна и ще се налага всекидневно да пътувам до града.
    Това са около 50-60 км. всеки ден и в същото време ми трябва сигурен джип основно за през зимните месеци. Моята работа е свързана със срокове
    и няма как да отсъствам от работа независимо от климатичните условия! От няколко месеца следя форума но така и не мога да преценя какво ми е нужно.

    Спрях се за момента на няколко марки и модели ще се радвам ако помогнете с по точния избор!

    1. Toyota Land Cruiser 90 3.0 d - къса база

    2. Land Rover Defendar - отново къса база, не знам разликата в дизел- бензин и от това което чета има проблеми с парното.

    3. Land Rover Range Rover P38 4.6 - бензин , тук също чета много различни мнения за мотора и електрониката на джипа.

    4. Nisan Patrol 2.8 GR - моите впечатления са само от форума никога не съм се докосвал до този джип.

    5. Mitsubishi Pajero 2 ка или 3 ка отново къса база. Това което разбирам до тук е че 2 ката е вече прекалено стара и с проблеми а 3 ката за съжаления
    не се оказва на нужното ниво най вече с проблемния си дизелов мотор.

    6. Jeep Grand Cherokee 2.7 дизел - 2002 - 2004 г. - гледах един и малко карах ужасно не ми хареса това клатене и местене на задницата

    7. Suzuki Vitara - това до някъде е най лесния избор но определено ме съмнява дали ще се справи със всекидневните си задължения.
    За жена ми най много и допада като най малък джип без големи разходи и това че спокойно ще го кара и тя.

    Това са горе долу джиповете на които съм се спрял. Разбира се има прекрасна гора до селото, както и пряк път до Кранево през малка река и мисля и често да се забавлявам по тези места Също друг проблем е че във Варна почти нищо не се предлага като джипове, ходих няколко пъти по автосалоните
    и се нагледах на подобия на джипове, голям проблем е липсата на избор.

    Накрая бюджета е до 12 000 лв. Ще се радвам да ми помогнете да открия джипа които да ме вълнува всеки ден!

    Поздрави и предварително благодаря

  • #2
    От: Покупка на джип - помогнете

    Ако задължително трябва да е къс, махни 3 и 6 от задачата...,а и да не трябва - пак ги махни
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на джип - помогнете

      Еха голям избор... , от всички изброени джипки, бих казал да избереш най-запазения откъм ръжда и да е с поне нормално поддържан двигател....
      Вече като се спреш на конкретната марка, хвърли поглед към съответния подфорум и при нужда с колегите ще ти помогнем по въпроси за които да не е писано....

      Успех с избора на правилната джипка!

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на джип - помогнете

        Отиваш във хлебозавод 2 там в двора едни момчета само субару правят.
        От варна до осеново джип не трябва, а добро 4x4 фул тайм.
        С най ниски разходи е субару било форестър или аутбак. Слагаш газ и си ти. Ако ще се пускаш в калта там вече за 12 пари и фултайм да е става сложно. Климата горе на платото ми е ясен - като натрупа сняг са 2-3 метрови преспи и който и да е джип няма да мине.
        Поздрави
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на джип - помогнете

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199467 ето ти обява от форума. Не е много къса база, но пък дългата гранд витара не е от най- големите джипки.
          Тойотката също изглежда приятна джипка.
          Ако идеята е зимата и жената да го кара - трябва добре да проучиш що е то part time 4х4 и full time 4x4. Жокер part time на суха твърда настилка не е никак добре да го караш с включено 4х4. А като стъпиш на хлъзгаво или заледено и си само на заден мост и с висок център на тежестта ще тръгва с вратите на пред доста по лесно от всяко бмв.
          Защо непременно къса база? Така или иначе тойотата и патрола дори къс си е бая камион. Виж Land Rover Discoveri TD5 примерно. Малко по дълго ми се вижда от късия патрол, но пък е доста приятен джип след като не става въпрос за заигравки по горите. Взимаш си един такъв с автомат и си свиркаш.
          След като споменаваш Рейндж с 4.6 бензин значи не те е страх толкова много от разхода, в този ред на мисли ако се спреш на Jeep то поне да е с някой по- правилен двигател 5.2 например.
          Та така.
          Успех с покупката и да се похвалиш.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на джип - помогнете

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=186203

            Имаш парите,погледни тая Тойота.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на джип - помогнете

              Колега здравей, да не ти оспамя темата и аз питам за "дайхатсу териоз" при същите проблеми като при тебе, но аз искам като ходя за риба да разтегна седалките и да спя, затова търся дълга база.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на джип - помогнете

                Здрасти, да точно от Осеново до Варна всеки ден Климата горе на платото си е точно както е описано там е ясно че няма с какво да мина и ще си дремя на село.
                Това субару не знам защо но грам не ми се нрави. Ти някъде в района ли си? Форестъра не е ли нисък и до колкото знам има сериозни цени на части и т.н. Плюс това предполагам че няма да има разходки в гората и пряко през реката до Кранево.

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на джип - помогнете

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Ако задължително трябва да е къс, махни 3 и 6 от задачата...,а и да не трябва - пак ги махни
                  100% номер 6 вече не ми не нрави! За номер 3 нямам никаква идея само приказки от приятели и от форума.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на джип - помогнете

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199467 ето ти обява от форума. Не е много къса база, но пък дългата гранд витара не е от най- големите джипки.
                    Тойотката също изглежда приятна джипка.
                    Ако идеята е зимата и жената да го кара - трябва добре да проучиш що е то part time 4х4 и full time 4x4. Жокер part time на суха твърда настилка не е никак добре да го караш с включено 4х4. А като стъпиш на хлъзгаво или заледено и си само на заден мост и с висок център на тежестта ще тръгва с вратите на пред доста по лесно от всяко бмв.
                    Защо непременно къса база? Така или иначе тойотата и патрола дори къс си е бая камион. Виж Land Rover Discoveri TD5 примерно. Малко по дълго ми се вижда от късия патрол, но пък е доста приятен джип след като не става въпрос за заигравки по горите. Взимаш си един такъв с автомат и си свиркаш.
                    След като споменаваш Рейндж с 4.6 бензин значи не те е страх толкова много от разхода, в този ред на мисли ако се спреш на Jeep то поне да е с някой по- правилен двигател 5.2 например.
                    Та така.
                    Успех с покупката и да се похвалиш.
                    Здрасти, Витарата ми е краен вариант. За Jeep категорично вече не, до момента в който се качих и хвана морска болест за има няма 2-3 км. и това мятане на задния мост не бях виждал подобно нещо. За Land Rover Discoveri TD5 влиза в сметките макар че ми е много дървено и някак си не знам дали ще мога да го преглътна. За разхода не ме е страх толкова много имам в гаража V12 знам за какво става въпрос а и няма да го карам целогодишно Никой нищо не казва за Тойотката и Камиончето
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на джип - помогнете

                      Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                      ... Никой нищо не казва за Тойотката и Камиончето...
                      За Тойотата и Патрола, това са едни от най-добрите джипки, никой не ти казва за тях защото има изписано цели теми, влез в подразделите за тойота и за нисан, отдели си някой и друг час да попрочетеш, и съм сигурен че сам ще стигнеш до правилния избор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на джип - помогнете

                        Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                        За номер 3 нямам никаква идея само приказки от приятели и от форума.
                        Слуховете свалят цените. Затова ги подкрепям
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на джип - помогнете

                          Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                          Никой нищо не казва за Тойотката и Камиончето
                          Поздрави
                          Казваме..това са най-добрите варианти, доказани и именити добичета, просто покарай и двете, виж кое ще ти допадне повече и от тук на сетне- намери възможно най-здравия и запазен екземпляр. Не се скръндзи за парите, вземи по-скъпа бройка, защото ще даваш по-малко после. Иии..пак си помисли дали найстина е необходимо да е къса база, защото в бъдеще може да ти се прииска къмпинг, експедицийка, такива нещица.. Успех !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на джип - помогнете

                            Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                            Здрасти, Витарата ми е краен вариант. За Jeep категорично вече не, до момента в който се качих и хвана морска болест за има няма 2-3 км. и това мятане на задния мост не бях виждал подобно нещо. За Land Rover Discoveri TD5 влиза в сметките макар че ми е много дървено и някак си не знам дали ще мога да го преглътна. За разхода не ме е страх толкова много имам в гаража V12 знам за какво става въпрос а и няма да го карам целогодишно Никой нищо не казва за Тойотката и Камиончето
                            Поздрави
                            Ако тд5 е дървено не знам как ще се разбереш с патрола [emoji1] нищо лично към колегите с такива машини. Гранда дето си тествал сигурен ли си, че не е имал проблем по окачването и от там да е дошла морската болест.
                            Покарай някоя къса тойота и къс нисан, има голяма вероятност возията да не ти хареса. Просто късата база друска повече.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на джип - помогнете

                              Интересува ли те Чероки (не Гранд)2.8 ЦРД Лимитед 2004, определено не клати. Парт тайм.
                              П.П. Колата е моя.
                              Последно редактирано от Karlos; 09-07-15, 11:53.
                              Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                              Това е положението.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X