Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Покупка на джип - помогнете

    Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
    Оооо това е прекрасно! Кога да ти се обадя? Аз утре след 14 часа и цял ден в събота и неделя съм на любимото село - на обекта) Много ще се радвам да се запознаем!

    Петър
    Човека е оставил телефон, обади му се ..сигурен съм, че джуганчето ще ти допадне
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Покупка на джип - помогнете

      Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
      Здрасти, да за П38 разни такива и на мен ми говорят. 100 кг. не малко българче съм и ти ме утрепа че ще ми е тясно вътре...
      За П38-цата, или си и фен със свободно време и имаш хоби автомобилите или преди това си карал само италянки, само при тези обстоятелства няма да те дразни и ще му се кефиш, а ако си карал италянки ще ти се види безпроблемен и здрав .

      А за дифендъра влез покарай и ще говорим аз съм 1,85 и 120 кила но килата не са проблем, ръста е проблема тясно е и спартанско. Но пък е някак с чар.

      Аз пак си мисля че едно диско 2 ще ти легне най добре, върви прилично в сток вариант вътре е широко относително не спартанско (дори луксозно в сравнение с други подобни) не клати толкова И ЕВТИНО.

      Коментар


      • #33
        От: Покупка на джип - помогнете

        Вие двамата си говорите, но не се разбирате
        Тясно е в Дифендъра. И "спартанско".
        В п38ка е широко и удобно.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Покупка на джип - помогнете

          [QUOTE=Peter Angelov;2793207]Прочетох тук и разбрах че си е проблем и дори със смяна на тампони по целия мост пак имало люшкане, един колега пишеше че чак жена му и малкия му син не искали да влизат в джипката...[QUOTE]

          Имах гранд, знам какво е. В края на карищата това е кола с 2 твърди моста и вози точно като такава.
          Гранда има много плюсове, но и много минуси, обаче не бих го предпочел пред ЛК.

          Както и да е, от джип няма как да се очаква поведение като на лека кола.

          Коментар


          • #35
            От: Покупка на джип - помогнете

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Малко да обобщим темата.
            Търси се според автора:
            1. Ежедневно пътуване минимум 50 км после паркиране в града.--> ниски разходи за гориво, маневреност, по малки размери.
            2. Сигурен за зимата. --> фултайм 4 х 4, ниско тегло и къс спирачен път, бавните предавки са голямо предимство в неголеми преспи.
            3. Без големи разходи по обслужване --> истинска сервизна история, запазен екземпляр от доверен човек или нов внос пак от доверен човек.
            4. Ще се кара от жена --> автомат, добра видимост към предницата и назаде от жената, малки размери, маневреност.
            5. Забавления в гора --> по големи гуми от стандартните, прежалена боя, големи разходи по наджипване, всичкото наджипване противоречи на т.1 до т.4
            6. До 12000 лв.


            Изводи:
            ...
            В. Тойота ЛК 90 /къса/ автомат – не отговаря на нито едно от 6-те напълно. По трудно се повдига от Диското и по непроходима в заводски вид, по скъпа за покупка, най често дизели с евентуални дертове с БГ нафтата. Казват че са вечни.
            Отговарям само за това което имам преки впечатления:

            ЛК95 2001г. D4D - 340 хил. релани, закупен от БГ

            1. Реален разход 9-13/100 (много ли е малко ли е, незнам?); определено е доста маневрен дори и в сравнение с някои леки коли, проблема му е, че на бързите остри завои въртиш като ненормален; определено късата база се приравнява към среден по размер хечбек (само ще вметна, че майка ми го кара като ежедневна кола).
            2. с LSD ли е, и хубави гуми, не само няма проблеми, но и си се представя много добре (дърпали сме бусорве зимата, дори и без да се ползват бавни).
            3. Такъв джип няма или ако има то или е служебен, или не е джип!
            4. Кара се предимно от жена! Проблеми: няма - напротив!
            5. Не му трябва лифт, за разлика от всичко друго споменато, като изключим т.4 от първия пост. Иначе колкото по-висок е джипа в гората, толкова повече клони са твои!
            6. Не съм ги следил в последните години, но при всички положения си иска ходене и огледи!

            Извод: Всек да си го прави сам!

            За да не излезне, че хваля своето, само защото го притежавам, ще кажа:

            1. Купувайки го бяхаме 90% сигурни, че това е една много добра кола и ще ни служи дълги години, както и стана!
            2. Мога да харесвам всичко що се движи свободно като започнем от триколка и стигнем до танк, без значение от марката! Други джипове, които ми харесват много: G-класи, всички; патрол Y60, ТЛК80, ТЛК Хайукс - всички.
            Последно редактирано от noname12; 10-07-15, 11:12.

            Коментар


            • #36
              От: Покупка на джип - помогнете

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Човека е оставил телефон, обади му се ..сигурен съм, че джуганчето ще ти допадне
              Утре ще се обадя и ако може ще се видим

              Коментар


              • #37
                От: Покупка на джип - помогнете

                Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
                На 20 того месец ще мина през Варна, за съжаление обаче с Гранда. Че е по-удобен за дълъг път. Да видиш че клати ама чак пък толкоз не.
                Да го пробваш. Ама ти се луташ от субару през рейндж та до ТЛК. Карай пробвай и харесай. Ама не се хвърляй на JEEP защото е - проходим, евтин ( и за подръжка)удобен, здрав, със всички табиети и е ДЖИП.
                Успех в търсенето.
                Здравей, ами ако минеш ще се радвам да се запознаем! Важни са на първо място контактите и приятните мигове... колите - джиповете са последствие!

                Коментар


                • #38
                  От: Покупка на джип - помогнете

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  Отговарям само за това което имам преки впечатления:

                  ЛК95 2001г. D4D - 340 хил. релани, закупен от БГ

                  1. Реален разход 9-13/100 (много ли е малко ли е, незнам?); определено е доста маневрен дори и в сравнение с някои леки коли, проблема му е, че на бързите остри завои въртиш като ненормален; определено късата база се приравнява към среден по размер хечбек (само ще вметна, че майка ми го кара като ежедневна кола).
                  2. с LSD ли е, и хубави гуми, не само няма проблеми, но и си се представя много добре (дърпали сме бусорве зимата, дори и без да се ползват бавни).
                  3. Такъв джип няма или ако има то или е служебен, или не е джип!
                  4. Кара се предимно от жена! Проблеми: няма - напротив!
                  5. Не му трябва лифт, за разлика от всичко друго споменато, като изключим т.4 от първия пост. Иначе колкото по-висок е джипа в гората, толкова повече клони са твои!
                  6. Не съм ги следил в последните години, но при всички положения си иска ходене и огледи!

                  Извод: Всек да си го прави сам!

                  За да не излезне, че хваля своето, само защото го притежавам, ще кажа:

                  1. Купувайки го бяхаме 90% сигурни, че това е една много добра кола и ще ни служи дълги години, както и стана!
                  2. Мога да харесвам всичко що се движи свободно като започнем от триколка и стигнем до танк, без значение от марката! Други джипове, които ми харесват много: G-класи, всички; патрол Y60, ТЛК80, ТЛК Хайукс - всички.
                  Благодаря много за изчерпателния отговор по принцип ми е много сериозно в полезрението!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Покупка на джип - помогнете

                    Днес разгледах субито по обстойно какво се продава, гледам че между 5 и 7000 лв. може да се вземе доста приятна кола. И да и направя ревизия, гуми както аз си знам. Гледах основно 1998-2001 г. ръчна кутия но има 2 мотора 125 коня и 170 коня! Другото, което не мога да хвана е как тази кола има бавни, аз лично по снимките не мога да разбера как се включва и т.н. Другото е че не мога да схвана на какво се дължат тези много добри показатели които казвате на сняг, лед. Гледах преди малко това Audi A6 Allroad 2.7 T какво е мнението за него? Нещо общо със Субито или е далече от истината?
                    Днес ще вляза в Subaru форума и там да прочета.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #40
                      От: Покупка на джип - помогнете

                      Звънни то аз и без друго смятам да ходя на Осеново утре след обед, така че може да се видим там на по бира.

                      Поздрави
                      NISSAN PATROL Y61 ZD30
                      HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                      Коментар


                      • #41
                        От: Покупка на джип - помогнете

                        Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                        Днес разгледах субито по обстойно какво се продава, гледам че между 5 и 7000 лв. може да се вземе доста приятна кола. И да и направя ревизия, гуми както аз си знам. Гледах основно 1998-2001 г. ръчна кутия но има 2 мотора 125 коня и 170 коня! Другото, което не мога да хвана е как тази кола има бавни, аз лично по снимките не мога да разбера как се включва и т.н. Другото е че не мога да схвана на какво се дължат тези много добри показатели които казвате на сняг, лед. Гледах преди малко това Audi A6 Allroad 2.7 T какво е мнението за него? Нещо общо със Субито или е далече от истината?
                        Днес ще вляза в Subaru форума и там да прочета.

                        Поздрави
                        Форестъра има ръчка/патерица/ за бавните зад скоростния лост, автоматите нямат бавни. 125 коня е атмосферния мотор , а 170 -турбомотора. "Добрите показатели" се дължат на това, че е със специфичното и уникално за Субару Simetrical AWD, което е ненадминато на лед и сняг..повярвай- лично изпитано ! Но...Субаруто не е джип..няма клиренс, няма ходове, а оттук- без коловози, сериозни калища и дълбока вода. За всичко друго- скорост, бързина, маневреност- превъзхожда всеки джип..та изясни приоритетите !
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #42
                          От: Покупка на джип - помогнете

                          Бяха споменали вече новия хлебозавод.... Там можеш да намериш двама човека - Галин Герчев-Геро, който по цяла вероятност в момента на обекта на Златните, обаче при среща ще ти расскаже всичко за Тойоти, а и не само. Втория - Благой Петров-Банджо - ще те склонява към Самураи Също така можеш да намериш Николай Николов-Таргата, той вирее в района на Морска гара - лют фен на секса с всичко, що е Ровер. Ако се запознаеш с Банджо и го почерпиш с Кока-Сола, може да те заведе и да поседнеш в моя Патруль.... Всъщност и ZJ - първия Гранд, всъщност не е лош вариант, ако се търси лукс и комфорт, имат си кусури, ама бива.... Покрай Банджо и Таргата можеш да се запознаеш с почти всички жипаджии във Варна, да се уредиш като куфар на някоя разходка и там да научиш доста повече неща от материята. И успех в търсенето.
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Покупка на джип - помогнете

                            Ще си позволя цитат от съседна тема
                            Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
                            Ок!
                            Един читав Форестер може да се намери за около 4000лв.На атмосферния вариант консумативите като цена и брой са приблизително като на Астрата.Само гумите са малко по-скъпи.Бавните са 1.5,и повярвай,наистина си върши работа,където е необходимо,а и без тях,поради ниското си тегло,дори 125кс Форестер си е доста пъргав,драпа много леко,та 1.5 му е повече от достатъчен коефициент.
                            Лифт,колко да е сериозен?Отпред 27,отзад 30 под праговете(а това са ниските точки на един Фори,всичко друго си е горе)-достатъчно сериозен ли е?)
                            Не знам,колко пари се броят за сериозни,но на мен ми излезе около 180лв.Но работата си беше от мен!А целта на занимание то бе оправянето на изтървалите задни амове,та се реши и проблема с пружините.
                            Имам достатъчно сериозен опит с ходенето по язовири с доста модели джипове(У61,ТЛК120,Нива),и мога доста да споря за възможностите в СТОКОВ вид на големите джипове.С Нисана голям срам видях,като не можахме да стигнем до язовира по наклонен път с мокра глина,а Форито го прави на същото място,дето се вика "с пълна газ",Нивата също.
                            Багажника на Форестер,БЕЗ да се пускат задните облегалки,побира точно 29 туби по 10л.Имам снимки от миналата седмица,ако се опре до оспорване
                            Достатъчно изчерпателно ли е,и дали си заслужава за разглеждане от колегата-риболовец?

                            п.с.малко емоционално реагирам,но често виждам някакви странни коментари из форума за "космическите" цени на части за Субару,а напрактика излезе една от най-евтини коли за подръжка,които съм имал или продавал(а от там ми е и по-широкия поглед).А и като разход на гориво си е близо до една двулитрова Вектра,да речем.Та за риболова,зимно шофиране и "лек" офроад,без горските коловози след виетнамките,горещо го препоръчвам.Много приятна и мултифункционална кола.

                            Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                            Гледах преди малко това Audi A6 Allroad 2.7 T какво е мнението за него? Нещо общо със Субито или е далече от истината?
                            Бягай с 200 от всичко олроуд, нито е по проходимо, нито по икономично но за сметка на това ненадеждно, безумни цени за части. Ауди е бизнесклас кола за бизнесмени. Сега съм в Аляска и тук всяка втора кола е Субару а климата тук е ясен какъв е.
                            Както казаха колегите изясни си приоритетите.
                            Поздрави
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 10-07-15, 22:12.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Форестъра има ръчка/патерица/ за бавните зад скоростния лост, автоматите нямат бавни. 125 коня е атмосферния мотор , а 170 -турбомотора. "Добрите показатели" се дължат на това, че е със специфичното и уникално за Субару Simetrical AWD, което е ненадминато на лед и сняг..повярвай- лично изпитано ! Но...Субаруто не е джип..няма клиренс, няма ходове, а оттук- без коловози, сериозни калища и дълбока вода. За всичко друго- скорост, бързина, маневреност- превъзхожда всеки джип..та изясни приоритетите !
                              Здрасти, до сега четох ли четох. Да единия е атмосферен много здрав и т.н. разбрах и за тъй наречените бавни. Даже гледах и една схема на която показват на бързи и бавни каква е разликата в скоростта. Без турбина 50-50 предно задно и със междинен диф. Турбото и с автомат нямат бързи - бавни, по точно автомата има бутон зимен режим. Препоръчват с ръчни скорости. И трите версии могат да има заден диф с ограничено приплъзване, проверка се прави по ВИН номер. Ами приоритета е да мога да се движа без проблем на 95% асфалт, сняг, лед, баири, спускания. В гората е ясно че няма да мога да ходя, по ниви и кал до някъде няма да има проблем. Да може да се кара от мен и от жена ми. Не съм голям фен на екстремните неща, най вероятно на 20 см. сняг, преспи и т.н. няма да изляза познавам се добре щом с BMW M3 си пърпоря със 90-100 и се чудят какво става

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Бяха споменали вече новия хлебозавод.... Там можеш да намериш двама човека - Галин Герчев-Геро, който по цяла вероятност в момента на обекта на Златните, обаче при среща ще ти расскаже всичко за Тойоти, а и не само. Втория - Благой Петров-Банджо - ще те склонява към Самураи Също така можеш да намериш Николай Николов-Таргата, той вирее в района на Морска гара - лют фен на секса с всичко, що е Ровер. Ако се запознаеш с Банджо и го почерпиш с Кока-Сола, може да те заведе и да поседнеш в моя Патруль.... Всъщност и ZJ - първия Гранд, всъщност не е лош вариант, ако се търси лукс и комфорт, имат си кусури, ама бива.... Покрай Банджо и Таргата можеш да се запознаеш с почти всички жипаджии във Варна, да се уредиш като куфар на някоя разходка и там да научиш доста повече неща от материята. И успех в търсенето.
                              Да това е отлична идея! Ще се пробвам да се запозная принципно съм голям фен на една друга марка и знам колко е приятно и развлекателно да си лафиш и чешеш езика с часове на по кафе, бира и т.н. да не говорим за събор и т.н.

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Ще си позволя цитат от съседна тема
                              Хареса ми един : Линк

                              Не е турбо мотора но кво ми пука Мисля да го видя, какво ще кажете? Само да не се поддавам на емоции че става страшно! Допада ми принципно много, гледах доста клипове и наистина за разлика от много други марки се представя прекрасно! Но все пак не е джип дали няма да сгреша?

                              Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
                              Звънни то аз и без друго смятам да ходя на Осеново утре след обед, така че може да се видим там на по бира.

                              Поздрави
                              Добре, утре ще се обадя да се видим задължително. Ще ходя малко по борси и към обяд съм на обекта
                              Последно редактирано от CarTest™; 11-07-15, 07:15.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Покупка на джип - помогнете

                                Днес се видях с Марин, видях и камиончето много е хубаво и собственика още по хубав Другата седмица задължително пак на гости!
                                Що се касае до Нисана много ми хареса, голяма работа, тежка, много приятно вътре, лъха много приятно усещане! Вчера пуснах един Фори от мобиле който се продава
                                във Варна но не знам защо линка го няма за да си кажете мнението! Другото е че сега останах замислен дали на Фори няма да му достигне една крачка за да ми задоволи всички потребности, задължителни и тези за удоволствие! Моля вижте го да видим какво ще кажете продава се за 5 900 лв.
                                Другото което не разбрах е що Нисана е лош за пътища. сняг и лед че той си има всичко...
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X